Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 21 d.


Aktualijos
INFLIACIJA
Parlamentarai iš Lietuvos banko pasigedo konkrečių scenarijų ir siūlymų dėl infliacijos
Kai kurie Seimo nariai sako pasigendantys konkretesnių Lietuvos banko (LB) skelbiamų šalies ekonomikos raidos prognozių bei priemonių kylančiai infliacijai suvaldyti.
Verslas
EKONOMIKOS PROGNOZĖS
G. Šimkus: didelis neapibrėžtumas verčia kurti kelis ūkio raidos scenarijus
Lietuvos bankas (LB) prognozuojant, kad šiemet šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gali sumažėti iki 2,7 proc., šoko scenarijaus atveju – iki 0,4 proc., o dar blogesniu scenarijumi BVP gali trauktis 1,2 proc., centrinio banko vadovas sako, kad 2,7 proc. augimas remiasi duomenimis iki kovo pradžios – tai reiškia, kad Rusijai ir Baltarusijai taikomos sankcijos nėra visiškai įtrauktos į prognozę, todėl tikėtini ir kiti scenarijai.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
Dalis ekonomistų Lietuvoje jau mato recesiją, kiti jos neprognozuoja
Dalis ekonomistų ir analitikų neatmeta, kad Lietuvos ekonomiką šiemet gali ištikti recesija. Jų vertinimu, situacija priklausys nuo Rusijos karo Ukrainoje eigos, tačiau pasekmės dėl Vakarų sankcijų Rusijai bei pasaulinių energijos kainų šuolio reikšmingai paveiks ūkio raidą.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Skaistė antiinfliacinį paketą žada kovo pabaigoje
Aktualijos
INFLIACIJA
I. Šimonytė atmeta prezidento kritiką dėl abejingumo infliacijai
Premjerė Ingrida Šimonytė atmeta šalies vadovo Gitano Nausėdos kritiką dėl abejingumo infliacijai.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Nausėda: stebina valdančiųjų abejingumas infliacijai
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jį stebina valdančiųjų abejingumas infliacijai bei delsimas priimti kainas mažinančias priemones.
IQ Tema
ENERGIJOS KAINOS
Vilniaus nerimo žiema
Energijos kainų šuolis skaudžiausiai kirto sostinei. Už politikų ambicijas ir klaidas brangiausiai sumokės vilniečiai. Spalio viduryje prasidėjus šildymo sezonui lietuvius kas
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Meilė ir neapykanta: veidmainiškos kovos su infliacija priemonės
Infliacija – terminas, kurį pastarąjį dešimtmetį dažniau vartojo ekonomikos studentai, dėstytojai ir finansų institucijų atstovai, o dabar jį vėl taria politikai ir kone kiekvienas Lietuvos gyventojas. Lietuvoje ji iš tiesų rekordinė ir vertinant laikotarpį nuo neramių 2008-ųjų, ir palyginti su kitomis išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis.
Pasaulis
INFLIACIJA EUROPOJE
Metų infliacija Estijoje vasarį pakilo iki 12 proc.
Metų (12-os mėnesių) infliacija Estijoje vasarį padidėjo iki 12,0 proc. nuo 11,3 proc. sausį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.
IQ Tema
INFLIACIJA
Šoko terapija: kaip reaguoti į rekordinę infliaciją?
Rekordinė infliacija Lietuvoje politikus skatina veikti. Jau geriau jie nieko nedarytų. Sausį 12,4 proc. metinę infliaciją fiksavusi Lietuva tapo ES čempione.
Verslas
INFLIACIJA
T. Povilauskas: mėnesio infliacija perkopė prognozę, teks didinti ir metinį rodiklį
Statistikams paskelbus, kad išankstinė metinė infliacija vasarį pasiekė beveik 14 proc., o mėnesio – 1,7 proc., SEB ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, jog prognozės viršytos su kaupu – jis prognozavo, kad mėnesio infliacija sieks apie 1 proc. Pasak analitiko, bankas turės didinti ir metinę infliacijos prognozę – nuo 7,2 iki maždaug 9 proc.
Verslas
INFLIACIJA
G. Šimkus: geopolitinės rizikos didins infliaciją
Europos Sąjungoje (ES) infliacijai pasiekus istorines aukštumas geopolitinės rizikos ją gali dar padidinti, sako Lietuvos banko (LB) vadovas. Gediminas Šimkus mano, kad infliaciją augins konfliktas Ukrainoje, pasiūlos trikdžiai, nemažėsiančios gamtinių dujų kainos.
Verslas
PALYGINIMAI
Ekonomistai: statistika apie išaugusią perkamąją galią – teisinga, bet pavojinga
Statistikams šią savaitę paskelbus, kad nepaisant itin didėjančių kainų vidutinį atlyginimą gaunantis šalies gyventojas dabar gali įpirkti gerokai daugiau nei prieš dešimtmetį, kai kurie ekonomistai baiminasi, kad tokiais formaliai teisingais skaičiais nepradėtų manipuliuoti politikai. Vieni analitikai teigia, kad statistika objektyviai atspindi realybę, kiti gi sako, kad yra nemažas atotrūkis regionuose, kur vidutinis darbo užmokestis skiriasi kartais.
Komentarai
KOMENTARAS
Pinigų kokybė ir jos slinktys
Sausio 1-ąją minėjome euro dvidešimtmetį, o kainų augimas tapo plačiausiai aptarinėjama ekonomikos problema. Euro zonoje metinis vartotojų kainų prieaugis gruodį
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Grįžo, bet ne su visam: baimės dėl infliacijos 2022 m. sumažės
Likus metams iki pandemijos nerimas dėl infliacijos atrodė toks pats atgyvenęs kaip ir kelnės žemu liemeniu ar degalai su švino priedais. Tačiau, pasaulio ekonomikai ropščiantis iš COVID-19 sukeltos gilios recesijos, senoji rykštė vėl pasirodė. Infliacija viršijo 5 proc. lygį JAV ir 3 proc. Jungtinėje Karalystėje, o daugelyje besivystančių rinkų pakilo ir kur kas aukščiau. Esant tokiam kainų spaudimui kai kurie ekonomistai įspėjo, kad gali grįžti aukšta infliacija, kuri stebėta XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Pokyčiai 2022 m. tokias baimes išsklaidys, bet prieš tai centrinių bankų atstovus privers kiek pasijaudinti.
ŽYMA
INFLIACIJA