Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 25 d.


Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Ch. Lagarde: ECB neskubės didinti palūkanų normų
Europos Centrinis Bankas (ECB) skirs laiko ir įvertins naujausius duomenis prieš nuspręsdamas spartinti pinigų politikos griežtinimo tempą, pirmadienį pareiškė banko pirmininkė Christine Lagarde, tarp analitikų kilus įnirtingų spėlionių, kad bankas gali padidinti palūkanų normas greičiau, nei manyta anksčiau.
Verslas
INFLIACIJA
G. Skaistė: prezidento siūlomos išmokos dar labiau įpūs infliacijos malūną
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad prezidento siūlomos vienkartinės išmokos daliai gyventojų gali dar labiau „įpūsti infliacijos malūną“.
Verslas
INFLIACIJA
G. Šimkus: infliacija euro zonoje turėtų smukti 2023–2024 m.
Europos Sąjungoje (ES) infliacijai pasiekus istorines aukštumas, o Europos Centriniam Bankui (ECB) ketvirtadienį nepakeitus rekordiškai žemų palūkanų normų, Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, jog infliacija euro zonoje turėtų sumažėti kiek vėliau nei prognozuota – 2023-2024 metais.
Aktualijos
KOVA SU INFLIACIJA
G. Nausėda siūlo didinti NPD, išmokėti 100 eurų vienkartines išmokas
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuva 2021-uosius pabaigė dviženkle metine infliacija
Lietuvos infliacijos kreivė toliau sparčiai riečiasi į viršų ir dviženkliais metinio augimo tempais mena prieš 2009 metų Didžiąją recesiją išgyvento
Verslas
INFLIACIJA
Ekonomistų prognozės: infliacijos pikas dar nepasiektas, ją labiausiai lėmė šilumos kainos
Metinei infliacijai Lietuvoje pasiekus beveik 11 proc., SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad ją labiausiai lėmė centralizuotos šilumos kainos, ją taip pat didino maisto prekių, aprangos ir avalynės bei paslaugų kainų augimas. Tuo tarpu ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad 12 mėnesių iš eilės didėjančios vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje – dar ne pabaiga. „Swedbank“ ekonomisto Nerijaus Mačiulio teigimu, metinė infliacija šiemet viršys 7 proc.
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Euro zonoje gruodį fiksuota rekordinė 5 proc. infliacija
Euro zonoje metų infliacija gruodį išaugo iki aukščiausio lygio nuo tada, kai pradėti rinkti duomenys 1997-aisiais, penktadienį pranešė Eurostatas.
Aktualijos
PROGNOZĖS
IQ redakcijos 2022-ųjų prognozės: kokie įvykiai sukrės Lietuvą ir pasaulį?
Laidoje „Alfa taškas“ Rimvydas Paleckis kalbina žurnalų „Pasaulis 2022“ ir IQ vyriausiąjį redaktorių Ovidijų Lukošių.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar galime sulaukti dar vienų lūkesčius viršijančių metų?
Nuo rugpjūčio išlaikome 3,6 proc. Lietuvos BVP augimo kitąmet prognozę. Kitų institucijų prognozės šiuo metu yra gana panašios. Toks prognozuojamas šalies ekonomikos augimas yra panašus į potencialaus BVP augimo tempą, o tai rodo, kad prognozės nėra jau tokios ir optimistinės. 2021 metams artėjant į pabaigą, matome daugiau veiksnių, dėl kurių Lietuvos ekonomika kitąmet augtų lėčiau, o ne sparčiau, negu tikimės. Tačiau slapta galima viltis, kad, kaip ir anksčiau, Lietuvos verslas greitai ir kūrybiškai reaguos į besikeičiančias aplinkybes ir kitąmet vėl ekonomikos augimas viršys lūkesčius.
Komentarai
KOMENTARAS
Gyventojų infliacijos lūkesčiai auga kaip ant mielių
Statistikos departamento duomenimis, spalį metinė vartojimo prekių ir paslaugų kainų infliacija buvo 8 procentai. Tai buvo sparčiausia infliacija nuo 2008 metų finansų krizės laikų, ir jau žinome, kad lapkritį infliacija dar ūgtelėjo ir buvo didesnė negu 9 procentai. Labiausiai infliacijos šuolį lėmė labai didelis degalų, šilumos energijos, elektros, gamtinių dujų, malkų ir maisto kainų pokytis.
Verslas
DARBO UŽMOKESTIS
Darbo pajamos trečiąjį ketvirtį augo 11 proc.
Verslas
INFLIACIJA
Pandemijos drugelio efektas: infliacija kyla visame pasaulyje. Ar verta sunerimti?
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjį Lietuvoje infliacija siekė 6,4 proc. Tokių skaičių šalis nematė nuo 2008 m. Prognozuojama, kad artimiausiu metu infliacija tik augs.
Komentarai
KOMENTARAS
Ekonomikoje įsisuko infliacijos viesulas
Šių metų Lietuvos BVP augimo prognozę pagerinome nuo 4,3 iki 4,9 proc., tačiau ūkio plėtros per ateinančius dvejus metus prognozės nekeičiame – tikimės 3,6 ir 3,3 proc. augimo. Manome, kad ūgtelėjusi infliacija didžiausią neigiamą įtaką vidaus vartojimui turės ne šių metų pabaigoje, o 2022 metų pirmą ketvirtį. Išlaikome prielaidą, kad tiekimo trikdžių ir žaliavų kainų pikas bus pasiektas žiemą. Tačiau tikimybė, kad vidutinė metinė infliacija Lietuvoje kitąmet bus mažesnė negu šiemet, yra labai nedidelė. Mažesni centriniai bankai pasaulyje pradėjo didinti bazines palūkanų normas, o kitąmet pirmą palūkanų didinimo sprendimą priims ir JAV centrinis bankas. Prognozuojame, kad Europos Centrinis Bankas palūkanų normų nei kitąmet, nei 2023 metais kelti neskubės.
Verslas
INFLIACIJA
I. Genytė-Pikčienė: infliacijos lėtėjimo galima tikėtis pavasarį
Kainoms Lietuvoje kylant dešimtą mėnesį iš eilės, infliacijos tempo lėtėjimo galima tikėtis pavasarį, teigia bendrovės INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
Verslas
EKONOMIKA
N. Mačiulis: ekonomika ir pandemija juda skirtingomis kryptimis
Lietuvos ekonomika toliau auga ir juda skirtinga kryptimi nei pandemija, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, tarp didžiausių iššūkių šalies ūkiui yra darbuotojų trūkumas, infliacija.
ŽYMA
INFLIACIJA