Meniu
Prenumerata

penktadienis, lapkričio 22 d.


Kultūra
Naujos knygos. Domėtis, suprasti ir atleisti
„Baltos lankos“ gerą verstinę grožinę literatūrą pastaruoju metu leidžia retai, bet visad maloniai nustebina. Šįsyk tai galima pasakyti apie amerikiečių ir japonų kilmės autorės, dzenbudizmo mokytojos romaną, nominuotą Bookerio, IMPAC Dublino ir JAV nacionalinės kritikų draugijos premijoms.
Kultūra
Naujos knygos. Po Visatą su rankšluosčiu
Leidykla „Kitos knygos“, regis, rimtai sumanė užpildyti po „Eridano“ Lietuvoje atsivėrusią tuštumą – kasmet išleisti bent po keletą puikiai atrodančių ir gerai išverstų fantastikos bei šio žanro klasikos knygų.
Komentarai
Keletas žodžių netaupančiam
Ar jus apima jausmas, kad nesuprantat, kur dingsta pinigai? Tikrai bandot taupyti, tačiau mėnesio pabaigoje sąskaitoje vėl nieko nelikę? Nesiruošiu moralizuoti, tik noriu pasidalyti savo istorija. Noriu papasakoti, kaip aš atradau... biblioteką ir kaip šis atradimas praplėtė mano galimybes keliauti.
Kultūra
Namų biblioteka: kokias knygas būtina turėti?
Knygų apie meną lietuvių kalba išleidžiama palyginti nedaug, galbūt todėl vos atsiradusios įdomesnės netrunka sulaukti menui neabejingų skaitytojų dėmesio. Kartu su dailėtyrininke, literatūrologe ir knygyno vadove IQ atrinko namų bibliotekos vertus leidinius.
Kultūra
Paraštės. Skaitytojų triukšmas
Skaitymas per daugybę amžių patyrė įvairiausių transformacijų, tačiau didžiausia jų buvo perėjimas nuo garsaus, viešo skaitymo, skaitymo būriu prie privataus, nuošalaus skaitymo ir skaitymo tyliai, sau. Bet šiam privačiam skaitymui vėl iškilo grėsmė.
Kultūra
Sergantis siužetais H. Helgasonas
„Tūkstančio laipsnių linkėjimai iš šaltosios Islandijos“, – po interviu savo knygoje Viktorijai Vitkauskaitei užrašo vienas garsiausių šių laikų islandų rašytojų, literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ svečias Hallgrímuras Helgasonas. Karštų įvykių ir šalto ironijos dvelksmo kontrastų kupinas ir jo romanas „1000° moteris“.
Kultūra
Paraštės. Kaip „išravėti“ biblioteką
Esu užkietėjęs knygų skaitytojas ir gyvenu nedideliame bute, todėl kas porą mėnesių arba net dažniau pasijuntu užspeistas į kampą asmeninės bibliotekos. O asmeninė biblioteka – tai ne nusibodęs baldas, drabužis ar indų rinkinys. Ji susijusi su žmogaus tapatybe, brendimu, jausmais ir mintimis taip tampriai, kad tampa kone kūno dalimi.
Kultūra
Mirtis ir mergaitė
Kas buvo Danijilas Charmsas? Jo būta vieno paslaptingiausių ir keisčiausių rusų rašytojų, kurio poetikos ir filosofijos neatpažino ir neiššifravo net juo besižavintys.
Kultūra
Svarbus paprastumas
Judėti ir džiaugtis. Tokia kineziterapeuto ir knygų apie kūno derinimą autoriaus Samuelio Tatzo gydymo filosofijos santrauka. Ieva Rekštytė Niujorke gyvenančio specialisto iš Lietuvos perklausia, ar tikrai tiek pakanka, kad būtume sveiki.
ŽYMA
KNYGOS