Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 5 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Muitais trikdoma pasaulinė prekyba ir poveikis Lietuvai
Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, jau kurį laiką kalbėjęs apie papildomus muitus ne vienai pasaulio ekonomikai ir save vadinęs „muitų“ žmogumi, nedelsdamas ėmėsi realių veiksmų. Savaitgalį, praėjus mažiau nei dviem savaitėms nuo oficialios prezidento inauguracijos, JAV vadovas paskelbė pradėsiantis įgyvendinti šią viziją, kuri, anot jo, JAV turėtų atvesti į „aukso amžių“. Klausimas, koks amžius laukia pagrindinių jos prekybos partnerių?
Komentarai
KOMENTARAS
Penkios finansinės tiesos, kuriomis šiais metais nesivadovausite
Po truputį įsibėgėja dar vieni metai, kurie atneša naujas galimybes neįgyvendinti geresnės finansinės sveikatos pažadų sau. Nuo kasdienio pajamų ir išlaidų disbalanso, iki ilgalaikio finansinio saugumo priemonių trūkumo – „Swedbank“ duomenys rodo, kad maždaug kas antras klientas turi finansinės sveikatos iššūkių. Aptarkime penkias auksines finansines taisykles, kurios yra amžinos, kaip ir vengimas jomis vadovautis.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ekonomika metus pabaigė aukšta nata
Nepaisant priešpriešinių geopolitinių ir ekonominių vėjų, Lietuvos ekonomikos augimo tempas pernai pranoko lūkesčius, kuriais dalinomės metų pradžioje. Ekonomikos atsparumu ir
Komentarai
KOMENTARAS
Atsijungiame nuo BRELL: kaip tai paveiks elektros kainas Lietuvoje?
Vasarį Lietuvos, kaip ir likusių Baltijos šalių, laukia istorinis įvykis – bus atsijungta nuo sovietinio energetinio žiedo, jungiančio Baltarusiją, Rusiją,
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip pasauliniai iššūkiai formuoja mūsų pasirinkimus? 2025 m. vartotojų tendencijos
Šiandien vartotojai susiduria su daugybe iššūkių, kurie ne tik keičia jų gyvenimo būdą, bet ir formuoja naujas tendencijas. Pasaulinė pandemija, klimato kaita, politinis nestabilumas ir finansiniai suvaržymai skatina mus permąstyti savo prioritetus ir vertybes, dėl ko su laiku tampame skeptiškesni, dažnai įjungiame perdėtą ribojimo-kontrolės režimą. Šiame kontekste žmonės vis dažniau renkasi investuoti į tai, kas svarbiausia – sveikatą, psichinę ir emocinę gerovę bei vis labiau vertina prekių ženklus, į kasdienį gyvenimą įnešančius laimės ir atsipalaidavimo akimirkų.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas apmokės sąskaitą už ES „kredito kortelę“?
2024-ųjų viduryje pasirodė buvusio Europos Centrinio Banko vadovo ir Italijos premjero Mario Draghi ilgai rengta 400 puslapių ES konkurencingumo ataskaita. Ji atspindi niūrų Bendrijos ekonominį peizažą. Stagnaciją byloja vis didėjantis atsilikimas nuo pagrindinių konkurenčių Kinijos ir JAV. Itin neramina faktas, kad didžiausias atsilikimas matomas ateitį formuojančiame aukštųjų technologijų sektoriuje.
Komentarai
KOMENTARAS
Europa be Amerikos gali tapti realybe
Praėjus savaitei po antrosios Donaldo Trumpo prezidentavimo kadencijos pradžios, saugumo padėtis pasaulyje atrodo dar keblesnė. Ką tai reiškia Lietuvai ir Europos saugumui, dar neaišku, tačiau pirmieji ženklai nėra geri.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojai į 2025 m. įžengė su dideliais lūkesčiais rinkoms
Panašu, kad investuotojai į 2025 m. įžengė tikėdami, jog rizikos ir blogi scenarijai dėl geopolitinių įtampų, prekybos karų ir rinkėjų
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingų mokesčių Bendrija
ES jau seniai iš esmės „harmonizuota“, t. y. suvienodinta, valstybėse narėse apmokestinimo netiesioginiais mokesčiais (PVM, akcizais) sistema. Tai reiškia, kad pats šių mokesčių apskaičiavimo principas, apmokestinimo momentas, kurioje valstybėje laikomas mokesčio objektas ir kur jis mokamas, yra vienodas ES. Taip plėtojama viena ES rinka, skatinamas kapitalo ir asmenų laisvesnis judėjimas, išvengiama dvigubo apmokestinimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Alergija tiesai, arba ante factum
Socialiniai tinklai tampa grėsme tiesai. Ne todėl, kad išplauna žmonių smegenis ir jose faktus pakeičia melu. Jų veikimas nėra chirurginis ir tiesioginis. Socialiniai tinklai veikiau išnaudoja žmogaus polinkį atmesti asmeniškai nepatogius faktus ir ieškoti įvykių versijų, kurios pataikauja mūsų įsitikinimams.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas diktuoja: žmonija gyvena paskutinius „normalius“ metus
Įsivaizduokite būtybę, kuri sugeba mąstyti kaip Albertas Einšteinas ir turi viso pasaulio žinių bagažą. Ji dirba 24 valandas per parą, naudojasi visomis skaitmeninėmis priemonėmis, turi nepriekaištingą atmintį, o jos darbo greitis – 1000 kartų didesnis nei to paties mokslininko.
Komentarai
KOMENTARAS
Mintys apie turto perleidimą – neišvengiamos, bet kaip išvengti nerimo?
Didžiausia dalis SEB Privačiosios bankininkystės klientų dar nesvarsto apie atsitraukimą nuo aktyvaus savo turto ir nuosavybės valdymo. Tačiau žvelgdami į ateitį žmonės dažniausiai nurodo, kad svarbiam sprendimui turi ateiti savas laikas. O per laiką turėtų ištirpti daugiausia nerimo keliantis rūpestis – ar paveldėtojai sugebės valdyti turtą. Vis dėlto garsūs užsienio pavyzdžiai rodo, kad vien laiko rezervas neužtikrina turto sklandaus perleidimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuva ateities Europoje: drąsių sprendimų metas
Šiandien, kai Europa ieško būdų stiprinti savo konkurencingumą pasauliniame kontekste, mūsų šalis turi potencialo tapti viena patraukliausių startuolių ir technologijų sektoriaus ekosistemų Europoje. Vis dėlto, norint tai pasiekti, būtina nuosekli strategija ir drąsūs sprendimai. Klausimas išlieka: ar esame pasiruošę šiam konkurencingumo iššūkiui?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar itin griežtos finansavimo sąlygos byloja apie JAV ant recesijos slenksčio?
JAV finansų rinkos 2025 m. pasitiko su trenksmu: matome vis daugiau požymių, kad JAV ekonomika pradeda stiprėti, o 10 metų JAV obligacijų palūkanų dydis – seniai matytose aukštumose. Vis dėlto, kylant obligacijų palūkanoms, brangsta ir skolinimas, todėl verslas ir gyventojai moka santykinai didesnes palūkanas už paskolas, dėl ko atsiranda ekonomikos atvėsimo arba recesijos rizika. Kaip šis rodiklis paveiks JAV ekonomiką ir ko gali tikėtis Lietuvos įmonės?
Komentarai
KOMENTARAS
Į socialinį verslą vis dar žvelgiame kaip į paramos gavėją. Kaip tai keisime?
Vertę ir poveikį kuria bene visi Lietuvoje veikiantys socialiniai verslai, visgi tiek iššūkių, tiek galimybių šiame lauke apstu. Nusistovėjęs požiūris, kad socialinis verslas tėra paramos gavėjas – viena esminių kliūčių, trukdančių sėkmingam verslo vystymuisi.
ŽYMA
KOMENTARAS