Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 5 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kokiems investuotojams skirta investicinė sąskaita?
Visi mokestiniai pakeitimai turi vieną neišvengiamą šalutinį efektą – sukelia žiovulį bandant į juos įsigilinti. Tiktoko laikais išlaikyti dėmesį ir
Komentarai
KOMENTARAS
Kas yra sąžininga kaina ir kaip ji veikia vartotojų sprendimus?
Lietuvos prekybos centruose kylančios prekių kainos vis dažniau tampa ne tik asmeninių, bet ir politinių diskusijų šaltiniu. Nors kainos kyla, šioje diskusijoje apibrėžti „sąžiningą kainą“ sunku – terminas subjektyvus, o ir tų pačių prekių kainos skirtingų žmonių akyse gali svyruoti nuo nesąžiningų iki priimtinų. Visgi visi trys diskusijos dalyviai – žmonės, prekybos centrai bei valstybė – turi skirtingus suvokimus, kaip turėtų būti pasiekta „sąžininga“ prekių kaina.
Komentarai
KOMENTARAS
Rytų propaganda ir sovietmetis
Lietuvių atsparumas Rusijos ir Kinijos propagandai yra patenkinamas. Bet jis mažai keičiasi nuo karo Ukrainoje pradžios, negerėja. Viena priežasčių –
Komentarai
KOMENTARAS
Ar elektromobilis jau apsimoka: ką rodo skaičiavimai ir reali patirtis?
Nuo metų pradžios pabrangus degalams, bent dalis vairuotojų vėl pagalvojo apie galimybę persėsti prie elektromobilio vairo. Aišku, 3-12 proc. didesnės benzino ir dyzelino kainos nėra lemiamas argumentas. Tačiau šis pokytis dar kartą skatina apsvarstyti elektrinių transporto priemonių pranašumus.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Trumpasis jungimas
Donaldas Trumpas į JAV prezidento postą grįžo su tokiu trenksmu, kad jo sukelto cunamio bangos ilgai raibuliuos visame pasaulyje. Dar prieš peržengdamas Baltųjų rūmų slenkstį jis pagrasino atsiimti Panamos kanalą, prie JAV prijungti Grenlandiją ir netgi Kanadą.
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl taip siunta Rusija?
Pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai, liūdnai pagarsėjusi Marija Zacharova, tūžmingai sureagavo į Ursulos von der Leyen žodžius, kad Baltijos šalių atsijungimas nuo BRELL yra laisvė nuo grasinimų, laisvė nuo šantažo. Maža to, Vilniuje Europos Komisijos pirmininkė sakė, kad būtent Baltijos šalys dar gerokai prieš Rusijos tankams įvažiuojant į Ukrainą visus perspėjo, kad pigios dujos iš Rusijos turi paslėptą – priklausomybės kainą.
Komentarai
KOMENTARAS
Alternatyviosios investicijos – ne panacėja, bet portfelio sveikatą pataisyti gali
Diversifikacija yra populiarus investuotojų būdas suvaldyti riziką. SEB banko atliktas tyrimas rodo, jog 77 proc. privačios bankininkystės klientų yra linkę plačiai diversifikuoti savo investicijų portfelį ir naudoti įvairius finansinius instrumentus. Daugiausia klientų dėmesio sulaukia akcijos, obligacijos ir nekilnojamasis turtas, o gilintis į alternatyvių investicijų galimybes yra linkę maždaug 15 proc. respondentų.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar švietimas naudingas valstybei, arba kaip žinios augina ryklius?
Ir vėl apie tą patį... apie švietimą. Pastaruoju metu vengiau apie tai rašyti, bet patirtis sudalyvavus verslo laidoje ir viešumoje prasidėjusi diskusija dėl EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) paskelbto tyrimo „Ar suaugusieji turi įgūdžių, reikalingų klestėti besikeičiančiame pasaulyje?“ rezultatus, vėl grąžina prie tos pačios temos.
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl turime tiek skirtingų nuomonių apie II pensijų pakopą?
Privalomai įtraukti ar palikti laisvę rinktis? Atiduoti viską, ką sukaupėme, ar tik dalį? Mokėti anuitetus? Leisti prisidėti valstybei ir darbdaviams? Savo poziciją šiais klausimais turi bene visi – nuo politikų ir ekonomistų iki verslininkų bei kiekvieno iš mūsų, nesvarbu, kaupiame ar ne II pensijų pakopoje. Kodėl tiek daug skirtingų nuomonių ir požiūrių? Kartais atrodo, kad net diskusijos apie augančias maisto kainas nesulaukia tiek dėmesio. Ar mūsų ateities finansai mums išties rūpi labiau nei šiandieninės maisto kainos?
Komentarai
KOMENTARAS
Norite uždirbti daugiau? Investuokime į švietimą!
Metų pradžia prasidėjo džiugiais pranešimais apie tai, kad dar niekada taip gerai negyvenome – augome sparčiau nei likusi Europa, aplenkėme net jos senbuves. Vien startuolių vertė per pastaruosius penkerius metus, „Dealroom“ duomenimis, išaugo 6,8 kartų – tai yra geriausias rezultatas Vidurio ir Rytų Europoje. Ir nors šiandien rezultatai džiugina, kaip išlaikysime tokį augimo spurtą? Norime išlaikyti augimą ir uždirbti daugiau? Investuokime į švietimą, o dar konkrečiau – į pradinį ugdymą.
Komentarai
KOMENTARAS
Ko iš 2025 metų gali tikėtis Lietuvos vežėjai?
Svarų indėlį į šalies ekonomiką įnešantis krovinių pervežimo ir logistikos sektorius patiria stiprią Europos Sąjungoje vyraujančių ekonomikos tendencijų įtaką. Mažmeninės prekybos atsigavimo tempas, pramonės lūkesčiai ir gamybos pokyčiai tiesiogiai veikia tarptautinių pervežimo paslaugų paklausą. Žvelgiant į 2025 metus, akivaizdu, jog ilgalaikiai iššūkiai tęsiasi ir beldžiasi nauji.
Komentarai
KOMENTARAS
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
Nors metai – nauji, tačiau situacija Baltijos šalių didmeninėse elektros rinkose išliko tokia pat kaip ir pernai. Lyginant su gruodžiu, sausį elektros kainos mažėjo vos 0,35 proc. ir nusistovėjo ties 10,81 ct/kWh žyma. Jei žiema nepateiks staigmenų, labai tikėtina, kad panaši tendencija tęsis ir artimiausiu metu. Pažvelkime detaliau, kuo Baltijos šalių elektros rinkos gyveno šių metų pradžioje.
Komentarai
KOMENTARAS
Optimizmui rinkose – dvigubas kinų DI startuolio ir D. Trumpo muitų smūgis
Investuotojus šiomis dienomis privertė sunerimti dvi žinios – kinų DI startuolio pasiekimai ir D. Trumpo realybe virstantys pažadai dėl muitų pagrindinėms prekybos partnerėms. Pirmoji žinia gerokai apmalšino investuotojų entuziazmą dėl JAV technologijų milžinių perspektyvų, o antrosios atgarsiai jau spėjo nuvilnyti per visą pasaulį paveikdami įvairių rinko akcijų kainas. Tarp labiausiai nukentėjusių atsidūrė automobilių gamintojų akcijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Prekybos karai prasideda: kaip tai paveiks pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonomiką?
JAV prezidentas D. Trumpas pradėjo pildyti savo rinkiminius protekcionistinius pažadus ir, nusižengdamas tarptautinės prekybos teisei, šeštadienį pasirašė įsaką įvesti pirmuosius papildomus muitus pirmosioms JAV prekybos partnerėms, su kuriomis JAV turi reikšmingus tarptautinės prekybos disbalansus.
Komentarai
KOMENTARAS
Kiekvienas moksleivis – verslininkas. Kodėl to linkėčiau Lietuvai?
Lietuvos startuolių ekosistema pastaraisiais metais demonstruoja įspūdingą augimą, išsiskirdama inovatyviu požiūriu, lankstumu ir kūrybiškumu. Vis dėlto, siekiant užtikrinti ilgalaikį šio sektoriaus augimą, būtina imtis strateginių pokyčių, tarp kurių svarbus vaidmuo tenka švietimui. Startuolių vizija – mokykla, kurioje vaikai nuo pradinių klasių būtų mokomi verslumo principų, kad ilgainiui galėtų kurti konkurencingą Lietuvos ekonomiką.
ŽYMA
KOMENTARAS