Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Verslas
PASAULIS 2024
Keliautojų laukia dar vieni chaoso metai: vėluos skrydžiai, augs bilietų kainos
Niekam nepatinka sunkiai uždirbtų atostogų pradžia arba pabaiga ilgai laukiant skrydžio oro uoste. Bet su tuo 2024 m. susidurs nemaža
Verslas
PASAULIS 2024
Kita pandemija? Augalų ligos plinta visame pasaulyje. Kaip jas sustabdyti?
Grybelio Magnaporthe grisea sukeliama kviečių liga gali sumalti tradicinius pasaulio aruodus į miltus. Per dešimtmetį ji paplito beveik 15 tūkst.
Verslas
PASAULIS 2024
Auganti praraja: išryškės nauji europinių ūkių skirtumai
Pastarąjį dešimtmetį ekonomiškai geriau sekasi šiaurinėms Europos valstybėms. Skandinavijos šalys, taip pat Vokietija, Lenkija ir net Didžioji Britanija galėjo pasigirti
Verslas
NUOTOLINIO DARBO PAVOJAI
Nematoma nuotolinio darbo pusė – psichologinės problemos, kliūtys tobulėti ir įstrigusi karjera
Nuotolinio darbo įrangos gamintojos „Owl Labs“ duomenimis, trečdalis apklaustų darbuotojų pripažįsta, kad užmegzti santykius su nuotoliniu būdu dirbančiais kolegomis yra sunkiau. Beveik pusė apklaustųjų nurodė, kad pagrindinė priežastis – kasdienių pokalbių stoka. Kiek mažiau išskyrė tiesioginio bendravimo trūkumą, sunkumus bendraujant su kolegomis, kurių niekada nėra sutikę, ir kliūtis įsitraukti į įmonės veiklą.
IQ Tema
SKRYDŽIŲ KAINOS
Pakilo ir neketina leistis: ar pigių skrydžių laikai baigėsi?
Skristi tapo brangu. Išaugusi kelionių lėktuvais paklausa ir padidėję bendrovių kaštai išaugino lėktuvų bilietų kainas. Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) atlikto tyrimo duomenimis, net 25 proc. respondentų teigė dabar keliaujantys daugiau nei prieš COVID-19 pandemiją. Šiemet kovą, palyginti su pernykščiu, Europos keleivių srautas padidėjo 38,5 proc.
Pasaulis
COVID-19
Kinijoje kyla nauja pandemijos banga – dešimtys milijonų susirgimų per savaitę
Kinijos sostinės sveikatos priežiūros institucijos penktadienį pranešė, kad per pastarąsias keturias savaites Pekine ėmė smarkiai daugėti koronaviruso infekcijos atvejų, o per šalį ritasi nauja COVID-19 banga.
Aktualijos
COVID-19
A. Dulkiui kalbant apie koronaviruso pandemijos pabaigą, EK narė ragina ruoštis žiemai
Verslas
PABUSTI IŠ SAPNO
„Zoom“ pelnas per metus smarkiai krito, bendrovė apkarpė prognozes
Jungtinių Valstijų bendrovė „Zoom Video Communications“, teikianti vaizdo konferencinio ryšio paslaugas, grynąjį pelną savo finansinių metų antrąjį ketvirtį sumažino smarkiai dėl nepalankių valiutos santykių pokyčių bei smukusios paslaugų paklausos, darbuotojams grįžus į biurus.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Pavojingas nuovargis
Karo Ukrainoje sukeltas šokas slūgsta. Vasara tapo palankiu metu ne tik pailsėti nuo darbų ir kasdienių rūpesčių, bet ir atitrūkti
Finansai ir investavimas
PANDEMIJOS POVEIKIS
Lietuva šiemet turėtų gauti 1,7 mlrd. eurų ES paramos ekonomikai gaivinti
Iki šių metų pabaigos Lietuva tikisi gauti 1,7 mlrd. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos šalies ekonomikos gaivinimui ir atsparumo didinimui, o pirmasis pinigų išmokėjimas pagal planą „Naujos kartos Lietuva“ numatomas rugsėjį.
Komentarai
KOMENTARAS
Pardavėjų misija – išsilaikyti ant pandemijos įsiūbuotų elektroninės prekybos sūpuoklių
SEB banko privačių klientų atsiskaitymo kortelėmis duomenys rodo, kad birželį metinės išlaidos pagrindinėms prekėms didėjo 11,5 proc., o elektroninė prekyba per metus susitraukė 3,5 procento. Ir nors vartotojai grįžta į fizines parduotuves, svarbu atsižvelgti į tai, kad elektroninės prekybos svyravimams didelę įtaką turi bazės efektas: 2020–2021 metų žiemą ir pavasarį griežto karantino metu elektroninės prekybos mastas buvo ypač išaugęs, o pastaraisiais metais normalizuojasi.
Verslas
PAGALBA VERSLUI
M. Majauskas siūlys neterminuotą PVM lengvatą viešbučiams
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas siūlys neterminuotam laikui pratęsti šiemet baigiančią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą viešbučiams.
Aktualijos
COVID-19 PANDEMIJA
Mūsų nerimo ruduo: ar turime veiksmų planą sugrįšiančiam koronavirusui?
Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltas šokas ir žiniasklaidą užplūdęs naujienų iš karo fronto srautas, atrodo, „įveikė“ pandemiją Lietuvoje, nors vasario 24-ąją omikron atmainos sukelta banga dar tik leidosi žemyn. Vasarą COVID-19 iš tiesų atsitraukė – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, birželio 9 d. ligoninėse buvo gydomi 79 pacientai, aštuoni – intensyviosios terapijos skyriuose. Gegužės 5-ąją nuo koronaviruso nemirė nė vienas žmogus, vėlesnėmis dienomis fiksuota ne daugiau kaip trys mirties atvejai ar nė vieno.
Verslas
DIDYSIS SUGRĮŽIMAS
Atrasti pusiausvyrą: grąžinti darbuotojus atgal į biurus nėra taip paprasta, kaip atrodo
Pandemijai nuslūgus darbdaviai jau laukia darbuotojų biuruose. Šie iš namų neskuba. Dveji pandemijos metai parodė, kaip patogu gali būti dirbti nuotoliu.
Verslas
INFLIACIJA
TVF: Lietuva turėtų įveikti ekonomikos iššūkius, infliacija mažės antrąjį pusmetį
Lietuva yra gerai pasirengusi įveikti pandemijos ir karo Ukrainoje sukeltus ekonomikos iššūkius – Vyriausybė pasirinko tinkamas jų suvaldymo priemones, o infliacija turėtų pradėti mažėti antrąjį pusmetį, sako dvi savaites Lietuvoje dirbusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovas.
ŽYMA
PANDEMIJA