Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Verslas
TURIZMAS
Debesys virš turizmo sektoriaus sklaidosi
Pandemiją pergyvenę keliautojai kraunasi lagaminus Redakcijos pastaba: šis tekstas rašytas prieš prasidedant karui Ukrainoje. Australai vasario pabaigoje veikiausiai turėjo daug ką švęsti
Aktualijos
COVID-19
Vyriausybė rengia planą, kaip „išeiti iš pandeminio laikotarpio“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė rengia planą, kaip „išeiti iš pandeminio laikotarpio“, koronavirusinę infekciją laikant sezonine liga.
Verslas
DARBO RINKA
Kur žolė žalesnė: kaip išlaikyti darbuotojus?
Pandemijai sutrikdžius darbo rinką, darbuotojai vis drąsiau ieško durų išeiti. Darbdaviams reikia daug ko išmokti, kad jie liktų. 2021 m. laisvų
The Economist
KAIP JAPONAI
Kodėl pasaulis taupo per daug pinigų?
Ir kodėl vargu ar pandemija tai pakeis
The Economist
PASAULIS 2022. KULTŪRA
Kertinis kultūrų vaidmuo miestuose
Kultūra ir kūrybiškumas bus ateities miestų variklis, sako J. E. Mohamedas Al Mubarakas, Abu Dabio kultūros ir turizmo departamento pirmininkas.
Aktualijos
COVID-19
COVID-19 pandemija lėmė apie 11 tūkst. perteklinių mirčių
COVID-19 pandemija Lietuvoje, pirminiais duomenimis, lėmė apie 11 tūkst. perteklinių mirčių, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.
The Economist
DIEVAS, MAMONA IR NEKILNOJAMASIS TURTAS
Pasaulio religijoms po pandemijos teks suvesti galus
Dažnai religinei grupei reikia parduoti nekilnojamąjį turtą, daliai atšakų teks susijungti
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Grįžo, bet ne su visam: baimės dėl infliacijos 2022 m. sumažės
Likus metams iki pandemijos nerimas dėl infliacijos atrodė toks pats atgyvenęs kaip ir kelnės žemu liemeniu ar degalai su švino priedais. Tačiau, pasaulio ekonomikai ropščiantis iš COVID-19 sukeltos gilios recesijos, senoji rykštė vėl pasirodė. Infliacija viršijo 5 proc. lygį JAV ir 3 proc. Jungtinėje Karalystėje, o daugelyje besivystančių rinkų pakilo ir kur kas aukščiau. Esant tokiam kainų spaudimui kai kurie ekonomistai įspėjo, kad gali grįžti aukšta infliacija, kuri stebėta XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Pokyčiai 2022 m. tokias baimes išsklaidys, bet prieš tai centrinių bankų atstovus privers kiek pasijaudinti.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Prisisekite saugos diržus: keliauti į užsienį šiemet taps paprasčiau, bet apribojimai išliks
Pandemijos pradžios simboliu buvo tapusios ištuštėjusios prekybos centrų lentynos, kai pasaulinės tiekimo grandinės ėmė girgždėti nuo spaudimo, kurį nulėmė paniškas pirkimas ir dėl COVID-19 kilę sutrikimai. Sistema greitai prisitaikė, bet iki šiol vienas – tarptautinių keliautojų – trūkumas išlieka. Lėktuvuose net geriausiu atveju užpildoma tik pusė visų vietų, o daugelis oro uostų pasaulyje vis dar tuštoki. JT Pasaulio turizmo organizacijos duomenimis, tarptautinių atvykimų skaičius 2020 m. sumažėjo 75 proc., o į užsienio šalis keliavo 1 mlrd. žmonių mažiau. Geresnių rezultatų nesitikima ir 2021 m. Tačiau 2022-ųjų perspektyvos atrodo ne tokios niūrios.
Aktualijos
COVID-19
A. Dulkys: COVID-19 pandemija Lietuvoje jau perlipo piką
COVID-19 pandemija Lietuvoje jau perkopė piką, teigia sveikatos apsaugos ministras.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Bėda viena nevaikšto: „Brexitas“ po pandemijos
Didžiosios Britanijos ekonomikai atsigaunant po pandemijos vis ryškiau bus juntamas „Brexito“ poveikis
Verslas
EKONOMIKA
Analitikai: 2021 m. BVP rezultatas – geras, bet šie metai bus prastesni
Statistikams paskelbus, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai augo 5,1 proc., kai kurie ekonomikos analitikai bei statistikai sako, jog tai labai geras rezultatas, tuo metu kiti mano, kad BVP augimas galėjo būti didesnis, o Lietuvos potencialas neišnaudojamas. Šie metai, pasak ekonomistų, dėl itin didelės infliacijos gali būti prastesni.
Aktualijos
DEMOGRAFIJA
Pernai fiksuotas didžiausias mirtingumas ir mažiausias gimstamumas per 60 metų
Pernai Lietuvoje gimė mažiausiai naujagimių per daugiau nei 60 metų, kai renkama tokia statistika, fiksuota ir daugiausiai mirčių per šį laikotarpį, sako Lietuvos socialinių mokslų centro mokslininkas Daumantas Stumbrys.
The Economist
PASAULIS 2022. JAV
Mokyklų tuštėjimo metas: vargu ar mokinių skaičiai JAV valstybinėse mokyklose grįš į įprastą lygį
Dėl COVID-19 mokinių skaičius valstybinėse mokyklose smuko labiausiai nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. XX a. 5-ojo dešimtmečio pradžioje daug vyresniųjų klasių mokinių išvyko į mūšio lauką arba stojo prie darbo. Bet šįkart neaišku, kur dingo dalis trūkstamų mokinių, o daug jų taip ir negrįš į klases.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Darbo jėgos pranašumas: kodėl 2022-ieji taps darbuotojų metais
Darbuotojai visame pasaulyje susidūrė su sunkumais dėl 2020 ir 2021 m. siaučiant pandemijai taikytų apribojimų. Per pirmuosius pandemijos metus dirbtų valandų skaičius pasaulyje sumenko 9 proc. Kai kuriose šalyse nedarbo lygis išaugo taip staigiai, kad sutrikdė socialinės apsaugos sistemos kompiuterių darbą. Didžiausia našta teko mažai mokamiems ar žemos kvalifikacijos darbuotojams. Kai kurie analitikai nerimauja, kad pandemija taps sudėtingesnės eros pradžia, kurioje minėtiems darbuotojams bus sunkiau rasti darbą ar juos pakeis robotai. Vis dėlto yra priežasčių nepasiduoti pesimizmui.
ŽYMA
PANDEMIJA