Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


IT ir transportas
TRANSPORTO SKAITMENIZACIJA
R. Adziukevičiūtė-Buzė: Lietuvos institucijų branda skaitmenizuotis tikrai aukštesnė negu vidutinė (interviu)
Skaitmenizacija vis labiau padeda verslui ir valstybės institucijoms drauge žengti į priekį. Transporto inovacijų asociacijos (TIA) direktorės Rugilės Adziukevičiūtės-Buzės teigimu, skaitmenizavus tam tikrus procesus logistikos ar transporto srityse, valstybės ir verslo išlaidos sumažėtų milijardais. Su IQ apžvalgininke Agne Baltrūnaite ji kalbėjosi apie tai, kuo Lietuva yra ypatinga transporto srityje ir kaip ateities logistiką ir transportą pakeis skaitmenizacija ir dirbtinis intelektas (DI).
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
A. Jakubavičius: vietoj optimizavimo reikia kalbėti apie inovacijas
„Viltis kartais gali sutraiškyti“, – teigė Lietuvos Inovacijų centro inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius. Skaitmenizacija, anot jo, yra ne visiems – nors kai kuriems ji gali atnešti proveržį, kitiems gali pakenkti, todėl priimti sprendimus reikėtų labai atsargiai.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
Ar senosios gamyklos gali sėkmingai skaitmenizuotis?
Pavojus verslui dėl padidėjusios skaitmeninės konkurencijos, sparti rinkos kaita, aktualių prekių tiekimas klientams – priežastys, kodėl skaitmenizacija Lietuvoje yra labai svarbi ir neturėtų būti nustumta į šalį. „Europa į tą traukinį jau įlipo, Lietuva beveik, bet dar reikia pastangų ir laiko“, – lapkričio 10 d. Telšiuose vykusiame IQ forume „Telšiai 2023: Telšių rajoną kuriame kartu“ sakė Gamybos inovacijų slėnio plėtros vadovė, inovacijų ekspertė Jolanta Zubkauskienė.
Verslas
IQ FORUMAS „TELŠIAI 2023“
R. Laurutis: neturime kito kelio, tik skaitmenizaciją
Anot Klaipėdos universiteto dėstytojo, bendrovių „Cherry Servers“ ir „Nord Robotics“ steigėjo Remigijaus Lauručio, skaitmenizacija versle tampa vis populiaresnė, nes paverčia daiktus universaliais ir padeda taupyti kaštus.
Verslas
SKAITMENIZACIJA IR ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
Telšių verslui naujieji technologijų ir žalumo pokyčiai žada išmanią ateitį
Telšių verslui naujieji technologijų ir žalumo pokyčiai gali tapti laipteliu į sėkmę. Skaitmenizacija ir gebėjimas sėkmingai vykdyti žaliąją transformaciją įgauna vis
Finansai ir investavimas
EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MINISTERIJA
EIMIN skirs 8 mln. eurų elektroninės atpažintiems priemonėms diegti: stiprins institucijų teikiamų paslaugų saugumą
Siekiant stiprinti Lietuvos valstybės ir savivaldybių institucijų teikiamų paslaugų saugumą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) paskirstys 8 mln. eurų elektroninės atpažinties priemonėms diegti. Kaip teigiama ministerijos pranešime, pagal šią priemonę iki 4 mln. eurų bus skiriama projektams įgyvendinti Sostinės regione ir iki 4 mln. eurų Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose.
Verslas
IQ FORUMAS „TAURAGĖ 2023“
V. Janulevičius: Žaliasis kursas yra galimybė Lietuvai transformuotis ir kurti aukštesnę pridėtinę vertę
„Žaliasis kursas yra galimybė Lietuvai, nedidelėms šalims, kurios neturi iškastinio kuro, transformuotis ir kurti pridėtinę vertę, – kovo 31-ąją Tauragėje vykusiame IQ forume „Tauragė 2023. Kaip tampama traukos centru?“ kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. – Turime gabius, darbščius žmones, kurie yra alkani ir nori judėti į priekį, užsidirbti.“
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl žmogiškųjų išteklių valdymui svarbi skaitmenizacija ir kur yra Lietuva?
Įsitvirtinus nuotoliniam ir hibridiniam darbo modeliams, į darbuotojų gretas vis labiau įsiliejant Z kartai, kuri netrukus sudarys trečdalį darbo jėgos,
The Economist
PASAULIS 2022
Smūgis kibernetiniams nusikaltėliams
Kol įmonės neįsisavins pamatinių saugumo principų, skaitmeninė pandemija neatslūgs
Komentarai
KOMENTARAS
Ką rodo ES skaitmenizacijos kompasas?
ES yra viena pasaulio lyderių kovos su klimato kaita ar žmogaus teisių apsaugos srityse. Tačiau skaitmeniniame pasaulyje dominuoja JAV ir
Pasaulis
SKAITMENINIS VERSLAS
Karantino pasekmės: JAV drabužių tinklas „Gap“ planuoja uždaryti savo fizines parduotuves JK ir Airijoje
JAV drabužių bendrovė „Gap“ planuoja iki rugsėjo uždaryti 81 parduotuvę Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, tačiau toliau prekiaus internete, pereidama prie skaitmeninio verslo modelio, ketvirtadienį pranešė mažmenininkė.
ŽYMA
SKAITMENIZACIJA