Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 4 d.


The Economist
Šiandienos jaunimas
Turtingose šalyse jauni žmonės elgiasi gražiau nei ankstesnių kartų ir mažiau vaikosi hedonizmo, tačiau jaučiasi vienišesni
Atradimai
Didžioji interneto iliuzija
Iškart pasakysiu, ką vadinčiau didžiąja interneto iliuzija, – tai įsitikinimas, kad dėl visuotinio milžiniško kiekio duomenų prieinamumo visas pasaulis pasikeitė neatpažįstamai ir dėl to labai daug ką reikia daryti kitaip.
Komentarai
Kovojant su kintančia Rusijos grėsme būtina neužmiršti senųjų priemonių
Senosios priemonės darosi vis svarbesnės, nors pokyčių tempas ir spartėja. Tai yra šiuolaikinės saugumo politikos paradoksas.
The Economist
Fizionominis pramoninis kompleksas
Plinta vis geresnės ir pigesnės veido atpažinimo technologijos
IT ir transportas
Kiekvienam – po dvynį
Skaitmeninės daiktų, įrenginių, gamyklų ar net žmonių kopijos tampa neatsiejamomis ketvirtosios pramonės revoliucijos palydovėmis
Verslas
Naudotis internetu skrydžio metu bus paprasčiau
Ekspertai sako, kad jau greitai spartus internetas danguje taps realybe dėl atsirandančių pažangių palydovų. Nepaisant techninių kliūčių, galimybė naudotis internetu skrydžio metu yra sparčiai besiformuojanti rinka.
Aktualijos
Kodėl daugelis humanitarų nekenčia technologijų?
„Egzistuoja kvailokas įsitikinimas, kad būdamas technofobas esi tikresnis humanitaras. Man tai truputį kvepia veidmainyste – technofobai nėra nusistatę prieš technologijas, jiems tiesiog nepatinka tos, į kurias jie tingi įsigilinti“, – mano Kauno technologijos universiteto Tarptautinio semiotikos instituto direktorius prof. Dario Martinelli, neseniai išleidęs knygą apie humanitarinių mokslų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje. Jį kalbino Aldona Steponavičiūtė.
The Economist
Pabėgėliai ir technologijos. Migrantai su mobiliaisiais
Technologijos leidžia paprasčiau patekti į Europą. Ilgainiui jos taip pat padės lengviau valdyti migraciją.
Aktualijos
Mokyklose trūksta vyrų. Ir tai didelė problema
Sudominti šiuolaikinius vaikus knyga nėra kova su vėjo malūnais, bet vien mokyklos pastangų nepakaks. Taip teigia buvęs mokytojas, literatūros profesorius Williamas G. Brozo. Su amerikiečiu švietimo ekspertu Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie tai, kiek norą skaityti lemia tėvai, technologijos ir lyčių stereotipai.
Temos
Technologijos: pažanga ar vergijos pančiai?
Šiuolaikinis verslas, ypač Silicio slėnio technologijų bendrovės, meistriškai išnaudoja mūsų psichologines silpnybes ir padaro mus priklausomus nuo įvairiausių produktų. Ianas Leslie aiškinasi, kodėl dėl to nerimauja kai kurie psichologai.
Aktualijos
Norintiems išlikti konkurencingiems versle – technologijų būtinybė
Vienbalsiai sutariama, kad didelio poveikio technologijos (DPT) gali paskatinti ekonomikos proveržį, padidinti produktyvumą, paspartinti inovatyvių produktų gamybą. Tačiau Lietuvos įmonės į jas vis dar nedrąsiai investuoja. Kodėl taip yra ir ko galime pasimokyti iš gerųjų pavyzdžių?
Verslas
Ar pakvies į pasimatymą lemia ir telefono modelis
Vieniši amerikiečiai skiria ypatingą dėmesį galimo partnerio mobiliojo telefono modeliui, o „iPhone“ savininkai yra išrankesni negu išmaniųjų telefonų, kuriuose įdiegta operacinė sistema „Android“, naudotojai, rašo agentūra „MarketWatch“.
Verslas
Užprogramuota nelygybė
Nepasotinamą Lietuvos darbdavių alkį informacinių technologijų (IT) specialistams galėtų apmalšinti dailiosios lyties atstovės. Tačiau būtina keisti šios specialybės įvaizdį.
Verslas
Sudie, tarpininkai
Virtualiosios valiutos sinonimu tapę bitkoinai revoliucijos atsiskaitymų rinkoje nesukels. Tačiau vos po penkerių metų jų technologijos pagrindu bus vykdomos perlaidos. Nuošalyje bijantys likti bankai taip pat suskubo į naujovę investuoti milijardus.
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS