Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 4 d.


IT ir transportas
DI TECHNOLOGIJOS
Kova dėl dirbtinio proto
JAV ir Kinija aršiai varžosi kurdamos dirbtinį intelektą (DI), o Europa suka nuosaikesniu ir sunkesniu keliu. Ar „vėžlio“ strategija šiose lenktynėse pasiteisins?
Pasaulis
Dirbtinio intelekto dilemos: Europa ieško balanso, kai JAV ir Kinija bėga į priekį
Išplitęs technologijų pasiekiamumas ir jų siūlomos galimybės atveria ir naujų iššūkių. Į juos stambiausi žaidėjai reaguoja skirtingai – JAV ir Kinija yra susitelkusios į inovacijų stūmimą, o Europa laikosi kiek kitokio požiūrio ir siekia ieškoti balanso tarp asmens duomenų apsaugos ir verslo interesų.
The Economist
TECHNOLOGIJOS IR POLITIKA
Puslaidininkių pramonė ir globalizacijos galia
Supervalstybių politika gali pradėti viską griauti
Kava su IQ
Guillermo Velasco: „Smegenų dirbtinis intelektas neaplenks“
Pasaulyje, kuriame viskas skaitmeninama, liko dar neištyrinėtų žemynų. Vienas iššūkių – visiškai atkurti žmogaus smegenis kompiuteryje. Šiuo tikslu 2013-aisiais pradėtas dešimt metų truksiantis „Human Brain Project“ (HBP) – vienas ambicingiausių ES finansuojamų projektų. Prie jo Madrido politechnikos universitete dirbantis inovacijų ir technologijų perdavimo mokslinis vadovas dr. Guillermo Velasco IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė projekto iššūkius ir paragino nesibaiminti dirbtinio (DI) intelekto viršenybės.
Aktualijos
Rinkimus keičia technologijos
Specialistai pastebi: pastarosios trys JAV prezidento rinkimų kampanijos keliasi į kibernetinę erdvę. Tai daro įtaką rinkėjų įsitraukimui ir kelia naujų iššūkių.
Aktualijos
Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.
Kultūra
R. Freundas: Tradicinė archeologija yra destruktyvi
Hartfordo universiteto (JAV) profesorių Richardą Freundą nebūtų per skambu pavadinti matančiu kiaurai. Šiuolaikinės technologijos jam leidžia regėti po žeme esančius ir gražiausius žmonijos kūrinius, ir neregėto žiaurumo įrodymus. Su Vilniaus Didžiosios sinagogos tyrinėjimų vadovu Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie archeologijos ir humanizmo ryšį.
The Economist
Kinija pavertė Sindziangą policine valstybe, kuriai nėra lygių
Taikant totalitarinę kontrolę ir šiuolaikines technologijas regione masiškai nepaisoma žmogaus teisių
Kultūra
Japonų iliustratorius: „Dauguma mūsų prisibijome technologijų“
Daugiau nei 8 tūkst. kilometrų nuo Lietuvos nutolusi Japonija jau ne pirmą rugsėjį priartėja prie Vilniaus. Šiųmečiame festivalyje „nowJapan“ savo darbus pristatys ir menininkas Hiroyuki-Mitsume Takahashi. Apie savo kūrybą jis pasakojo Laurai Čiginskaitei.
Verslas
C. R. Carlsonas: žinias kuriame klysdami ir nuolatos mokydamiesi
Tvarias inovacijas galima sukurti tik nuolat bandant, klystant ir mokantis, sako buvęs JAV tyrimų kompanijos „SRI International“ vadovas dr. Curtis R. Carlsonas. IQ apžvalgininkei Kotryna Tamkutei jis vardijo principus, verslui ir vyriausybėms padedančius didinti kurti pridėtinę vertę.
Verslas
Nuo Automato iki Žmogaus: kaip pramonė ir visuomenė atrodys netolimoje ateityje?
Ketvirtoji pramonės revoliucija – jau ant slenksčio. Jos pažadus matome ir šiandien, bet privalumus ir trūkumus pašaliniam stebėtojui apčiuopti gali būti sudėtinga. Suskaidėme šią koncepciją tarsi abėcėlę – galbūt tai padės geriau suprasti, į ką viltingai žiūri ekspertai, verslininkai ir vizionieriai.
The Economist
Kas neramina laidotuvių organizatorius
Jau seniai laidotuvių organizavimo verslas tarpsta iš pastovaus prastai informuotų klientų srauto. Bet kintant gyvenimo normoms, randantis naujoms verslo formoms ir technologijoms laukia rimti išbandymai.
The Economist
Telefono ryšio bokštas prieš guminius batus
Šiandien „Ericsson“ ir „Nokia“ – tiesioginės konkurentės. Kuo jos panašios ir kuo skiriasi?
The Economist
„Apple“ ir „Amazon“ žingsniai į sveikatos apsaugą rodo, kaip šis sektorius gali keistis
Didžiausios pasaulio technologijų įmonės sveikatos priežiūros paslaugų sektoriuje mato naudingų pokyčių. Rezultatas – daugiau galimybių pacientams, geriau diagnozuojamos ligos ir mažesnės kainos.
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS