Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 4 d.


Verslas
TECHNOLOGIJOS
Technologijų milžinės ES turi pradėti laikytis Skaitmeninių paslaugų akto
„Google“, „Facebook“, „TikTok“ ir kitos Europos Sąjungoje veikiančios technologijų bendrovės penktadienį turi pradėti laikytis Skaitmeninių paslaugų akto, kuriuo, anot Briuselio,
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Ribojimų griežtinimai baltarusiams, JAV smūgis Kinijai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių rugpjūčio 10-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
J. Bidenas imasi riboti JAV investicijas Kinijoje
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paskelbė įsaką, kuriuo siekiama apriboti tam tikras Amerikos investicijas į vadinamųjų didesnės rizikos aukštųjų technologijų sritis Kinijoje.
The Economist
TECHNOLOGIJOS
„Nvidia“ nėra vienintelė įmonė, kuri pelnosi iš dirbtinio intelekto aukso karštinės
Specializuotų lustų ir infrastruktūros pardavimas tampa trilijono dolerių vertės pramone
IT ir transportas
DIRBTINIS INTELEKTAS
N. Oliver: „Esame istorijos taške, kai žmogui įsikišti į tolesnį DI tobulėjimą yra būtina“
Dirbtinis intelektas (DI) įgauna vis daugiau svarbos. Kaip užtikrinti, kad jis atitiks visus mūsų poreikius? Kaip sukurti pagrindinius etikos principus atitinkantį DI ir kokie tie principai turėtų būti? Apie DI įtaką IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė kalbėjosi su DI tyrimų tinklo ELLIS viena įkūrėjų ir viceprezidente, taip pat fondo „ELLIS Alicante“, orientuoto į etišką, atsakingą ir socialinei gerovei skirtą DI, viena įkūrėjų ir mokslo direktore Nuria Oliver.
Verslas
TABAKO PRAMONĖ
G. Baker: „Pasaulis be cigarečių dūmų yra įmanomas“
Mokslinis požiūris, merginų skatinimas siekti karjeros „vyriškose“ srityse, priklausomybių anatomija ir svajonė apie pasaulį be cigarečių dūmų – šias temas IQ korespondentas Briuselyje Evaldas Labanauskas aptarė su „Philip Morris International“ (PMI) viceprezidente Gizelle Baker.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Geopolitinė konkurencija toliau keičia pasaulinį technologijų sektorių
Technologijų karas tarp Kinijos ir JAV dar tik prasideda. Spalio 7 d. JAV vyriausybė, paskelbusi apie naujausias priemones, inicijavo rimtą ataką. Savo konkurentę ji atribojo nuo visų esminių dirbtiniam intelektui (DI) plėtoti reikalingų komponentų. JAV bendrovės daugiau nebegali į Kiniją eksportuoti pažangiausių lustų ar jiems projektuoti ir gaminti reikalingos programinės bei techninės įrangos.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Briuseli, mes atsiplėšėme nuo žemės
Sunkmetis neturėtų vėl sužlugdyti Europos technologijų sektoriaus
IQ Tema
ŠALUTINIS EFEKTAS
Penktoji valdžia: socialinių tinklų įžymybės mėgsta vadintis laisvės šaukliais. Kur ta laisvė veda?
Socialiniai tinklai kiekvienam mūsų suteikė auditoriją, į kurią galime kreiptis. Kai kuriems, apdovanotiems talentu, užsispyrimu ir sėkme, pavyko tapti skaitmeninio
The Economist
NEAPIBRĖŽTI KORPORACIJOS KONTŪRAI
Kaip technologijos keičia įmonės ribas?
Įmonės persitvarko prisitaikydamos prie skaitmeninio perversmo. Technologijos neatsiejamai susipynusios su verslu. Verslininkai įdarbina technologijų pažangą ir paverčia jas pelningais produktais, jei
The Economist
PASAULIS 2023. TECHNOLOGIJOS
Kaip karas Ukrainoje gali paskatinti naujų technologijų kūrimą?
Jei stebite vaizdo įrašus iš fronto Ukrainoje, jau nesąmoningai naudojotės karine technologija. Internetas, taip pat lazeriai, GPS ir iRNR vakcinos
Verslas
STARTUOLIAI
Pernai itin sparčiai augę startuoliai šiemet gali sulėtinti tempą
Lietuvos technologijų startuolių ekosistemos vertei 2022 metais augus sparčiausiai tarp visų Centrinės ir Rytų Europos šalių, šiemet jos augimas, tikėtina, kiek sulėtės, o didžiausia problema išliks talentų trūkumas, sako šios rinkos žinovai. Vis dėlto, pasak jų, tikimasi, kad iki 2025 metų ši ekosistema išaugs du-tris kartus.
Verslas
KAIMYNAI
Į Lietuvą perkeltos baltarusiškos kilmės įmonės šiemet sulaukė rekordiškai daug darbuotojų
Į Lietuvą šiemet persikėlė rekordiškai daug ir baltarusiškos kilmės informacinių technologijų įmonių, ir jose įsidarbinusių žmonių, pirmadienį pranešė LRT radijas.
Verslas
TOP500
Lietuviškų vienaragių raiteliai
Pasaulinėse milijardierių gretose vis dažniau aukščiausias vietas, išstūmę pramonininkus ir finansininkus, užima technologijų bendrovių savininkai. Kada Lietuvoje užsiauginsime savuosius?
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS