Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 5 d.


Verslas
MOBILIOJO RYŠIO BENDROVĖS
5G ryšys pradėjo veikti ir „Tele2“ tinkle
Mobiliojo ryšio bendrovės „Tele2“ tinkle pradėjo veikti 5G ryšys, antradienį pranešė bendrovė. Tai jau antra operatorė po „Telia Lietuvos“, pranešusi apie pradėtą teikti naujausių technologijų paslaugą.
The Economist
PAMATYTI IR PATIKĖTI
Nuo „Apple“ iki „Google“ – didžiosios technologijų įmonės kuria VR ir PR sistemas
Gal tai bus tokio populiarumo kaip išmanusis telefonas sulauksianti nauja platforma Išplėtęs akis devynmetis Ralphas Milesas lėtai nusiima nuo galvos „Quest
Pasaulis
IT
ES artėja prie susitarimo dėl Skaitmeninių paslaugų akto
Europos Sąjunga (ES) penktadienį gali pristatyti naują reglamentą, reikalaujantį, kad technologijų milžinės pašalintų žalingu laikomą internetinį turinį, žengdama dar vieną žingsnį link griežtesnio tokių įmonių veiklos reglamentavimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Inovacijos ir milžinai: ar vienas trukdo kitam?
Inovacijų istoriją tyręs britų žurnalistas ir verslininkas Mattas Ridley yra sakęs, kad inovacijos – laisvės kūdikis. Kitaip tariant, jos gimsta
Pasaulis
TECHNOLOGIJOS
ES derybininkai pasiekė susitarimą dėl Skaitmeninių rinkų akto
Europos Parlamento ir ES valstybių narių derybininkai ketvirtadienį pasiekė susitarimą dėl svarbaus įstatymo, leisiančio pažaboti JAV technologijų milžinių, tokių kaip „Google“, „Meta“, „Amazon“ ir „Apple“, dominavimą rinkoje.
The Economist
PASAULIS 2022. MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS
Dideli ir maži klausimai: nauji moksliniai prietaisai bandys nežinomybės ribas
Iš ko sudaryta Visata? Iš kur ji atsirado? Ir kaip pasibaigs? Šie klausimai neduoda ramybės ištisoms fizikų kartoms, todėl jie vis bando didelių ir mažų reiškinių ribas.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Laukia chaotiški metai – didžiuliai pokyčiai lustų pramonėje tęsis toliau
Lustų gamybos versle buvo keblumų dar prieš smogiant pandemijai. Kinija ir JAV buvo įsitraukusios į geopolitines peštynes dėl šios strategiškai svarbios technologijos. Tuomet amerikiečiai darė viską, ką galėjo, kad kinų bendrovėms užkirstų priėjimą prie sudėtingų lustų gamybos įrankių, iš kurių daugelis gaminami Amerikoje. JAV taip pat svarstė galimybę subsidijuoti lustų gamybą šalyje ir skirti dešimtis milijardų dolerių valstybės lėšų šiai pramonei. Tai turėjo būti atsakas Kinijai, savo įmonėms skyrusiai šimtus milijardų dolerių.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Kripto yra daugiau nei valiutos
Blokų grandinės programos pakeis interneto ekonomiką, sako „a16z“ vadovaujantysis partneris Chrisas Dixonas ir „Not Boring Capital“ įkūrėjas Packy McCormickas.
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Po bumo – puolimas: Xi Jinpingas toliau kovos su technologijų įmonėmis
Kinijos vyriausybei 2021 m. pavasarį ir vasarą dar aršiau pradėjus pulti šalies technologijų įmones, verslo vadovai, analitikai ir investuotojai ne kartą klausė, kada tai baigsis? Nuo bene didžiausioms pasaulyje priskiriamų interneto grupių, tokių kaip žaidimų ir socialinių tinklų milžinė „Tencent“ ir Kinijos elektroninės prekybos galiūnė „Alibaba“, rinkos kapitalizacijos bendrai nusibraukė per 1 trln. JAV dolerių. Niekais nuėjo ištisi verslo modeliai, pavyzdžiui, internetinės korepetitorių paslaugos. Investuotojams reikėjo išgirsti, kad jau šviečiasi pabaiga. Bet rugpjūčio 8 d. Komunistų partija pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama pertvarkyti Kinijos technologijų sektorių, ir taip net optimistiškiausiems sektoriaus stebėtojams patvirtino, kad žiaurios permainos tęsis ir 2022 m.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Nauja strategija: kinų bendrovės tyliai didina savo pasaulinės rinkos dalį
Jei viskas klostysis pagal planą, 2022 m. Saro krašto žemėje Vokietijoje statybininkai pradės didžiulės baterijų gamyklos įrengimo darbus. Per metus 24 gigavatvalandžių (GWh) baterijų pagaminsianti gamykla bus ne tik viena didžiausių tokio tipo gamyklų Europoje – ji taps kinų baterijų gamintojų pasaulinės įtakos simboliu. Gamyklą statanti bendrovė „SVolt“ sparčiai didina užimamą rinkos dalį už Kinijos ribų. Panašiai kaip ir kelios kitos Kinijos grupės, tokios kaip BYD ir CATL. Tapti pasauliniais pramonės lyderiais yra svarbaus šalies vyriausybės plano dalis.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Reguliuotojų lenktynės: konkurencijos priežiūros institucijos ima energingai konkuruoti
Sutrikote? Tai ne jūsų kaltė. Priežiūros institucijos visame pasaulyje yra pradėjusios neįtikėtiną skaičių bylų dėl konkurencijos pažeidimų ir tyrimų prieš didžiąsias technologijų bendroves: „Amazon“, „Apple“, „Facebook“ („Meta“) ir „Google“ („Alphabet“). Kiekvienu atveju dėmesys atkreipiamas į skirtingą šio konglomerato sritį nuo „Apple“ programėlių parduotuvės iki „Google“ reklamos duomenų. Be to, kone kiekvieną dieną naujienų antraštės skelbia apie jau atliekamą ar pradėtą naują tyrimą.
The Economist
PASAULIS 2022
Kaip technologijos gali sustiprinti demokratiją
Taivano skaitmeninių technologijų ministrė Audrey Tang pasakoja, kiek daug naudos turi skaitmeninės erdvės, kuriose bendradarbiauja piliečiai, įmonės ir valdžia.
Verslas
PARTNERIAI
G. Landsbergis: Lietuva mato Singapūrą kaip tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas
Lietuva mato Singapūrą kaip patikimą tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas, sako šioje šalyje su verslo atstovais pirmadienį viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
IT ir transportas
PASAULIS 2022. VERSLAS
Atvira mobiliojo ryšio operatorių ateitis
„Rakuten Symphony“ vadovas Tareqas Aminas sako, kad atviraisiais standartais paremti ryšio tinklai gali padėti sumažinti sąnaudas, padidinti saugumą ir sustiprinti konkurenciją.
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS