Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Ukraina bus naikinama net ir laimėdama. Kas ir kaip ją išsaugos?
Tai kas toliau ir koks planas, jei iš tiesų bus blogai? Ar to plano tiesiog nėra? Šiuos klausimus, tarsi kirvį, ir
Aktualijos
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukrainos apžvalgininkas: Ukraina bus išsekinta ir sunaikinta, jei Vakarai nesuskubs jos užstoti savo kūnu (interviu)
Vakarai tik vienu būdu gali baigti karą Ukrainoje ir garantuoti, kad jis nebepasikartos – karui dar nesibaigus priimdami tą šalies
Pasaulis
RUSIJA
Vakarai smerkia Maskvos pareiškimą apie faktinę susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų pabaigą
Kremlius pirmadienį paskelbė, kad susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto galiojimas faktiškai baigėsi. Jo pareiškimą pasmerkė Vakarų šalių atstovai, o Turkijos lyderis
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Rusija sako atidžiai įvertinsianti NATO viršūnių susitikimo rezultatus
Rusijos užsienio reikalų ministerija po NATO viršūnių susitikimo Vilniuje apkaltino Vakarų gynybinį aljansą grįžtant prie „Šaltojo karo schemų.“ Vakarams rūpi apsaugoti
Komentarai
KOMENTARAS
Pasaulis pagaliau įsiklausė į Baltijos šalių perspėjimus dėl Rusijos
Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas teigia, kad nėra mandagu sakyti: „Aš jums sakiau.“
Pasaulis
GYNYBA
Vakarai didins ginklų gamybos apimtis
Vakarų šalių vyriausybės skatina savo ginklų gamintojus didinti gamybos apimtis, kad būtų papildytos atsargos, smarkiai sumažėjusios aprūpinant ginkluote Ukrainą, kuri jau septintą mėnesį grumiasi su Rusijos agresija.
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
G. Landsbergis: rusų pajėgos neatostogauja, Vakarai Ukrainai turi siųsti daugiau ginklų
Ukrainą užpuolusios Kremliaus pajėgos neatostogauja, todėl Vakarai ukrainiečiams turi siųsti daugiau ginklų, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis.
IQ Tema
DEMOKRATIJOS PRIEŠ AUTOKRATIJAS
Lemiamas mūšis: ar Vakarų požiūris į nedemokratiškus režimus turėtų keistis?
Rusijos karas prieš Ukrainą, daugeliui netikėtas ir pribloškęs cinizmu, taip pat greita, vieninga ir stipri vadinamųjų kolektyvinių Vakarų reakcija iškėlė idėją, kad demokratinis pasaulis turi susivienyti kovoje prieš autoritarinius režimus ir diktatūras. Ar ji reali? Ar liberalios demokratijos, ką ir kalbėti apie tarpinius režimus, pajėgs rasti bendrus vertybių vardiklius ir suderinti interesus? Pagaliau kieno pusėje – demokratijų ar autokratijų – yra jėgos persvara?
Pasaulis
RUSIJOS ATEITIS
A. Motylis: Rusija turi būti deputinizuota ir suskaldyta
„Nors Rusija be Vladimiro Putino ir be fašizmo būtų geresnė, nei dabar yra, net ir tokiu atveju ji išliktų destabilizuojanti revizionistinė ir agresyvi jėga Eurazijoje. Todėl vienintelis tvarus sprendimas – išskaidyti Rusiją“, – IQ teigė Alexanderis Motylis, JAV Rutgerso-Newarko universiteto politikos mokslų profesorius. SSRS, Rusijos ir Ukrainos ekspertas tiki, kad taip ir įvyks Kremliui pralaimėjus karą Ukrainoje. IQ biuro Briuselyje vadovas Evaldas Labanauskas teiravosi, kaip tai įvyks ir kokia turėtų būti nauja Europos saugumo struktūra.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
D. Grybauskaitė: Vakarams krūpčiojant ir netiekiant ginkluotės, Rusija stumiasi pirmyn
Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasaulis
RUSIJA IR VAKARAI
S. Lavrovas: Vakarai paskelbė Rusijai „totalinį karą“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį apkaltino Vakarų valstybes paskelbus „totalinį karą“ jo šaliai ir jos žmonėms bei kultūrai, Maskvai tęsiant savo karinę kampaniją Ukrainoje.
IQ Tema
KARAS UKRAINOJE
Nauja pasaulio tvarka
Kad ir kiek truktų, kad ir kaip baigtųsi karas Ukrainoje, pasaulio geopolitikoje prasideda tektoniniai lūžiai Vladimiras Putinas apsiskaičiavo. Mažas pergalingas karas
Komentarai
KOMENTARAS
Už Vakarų neišmanymą tenka mokėti nekaltiesiems
Betarpiška kaltė už Ukrainą apėmusią katastrofą tenka nusikalstamam Kremliaus režimui ir jo svaičiojančiam bei kerštingam lyderiui – Vladimirui Putinui. Tačiau gilesnė atsakomybė tenka šalims, kurios yra daug kartų didesnės, turtingesnės ir galingesnės negu Rusija. Jos galėjo šią katastrofą užgniaužti arba ją atgrasyti, bet to nepadarė. Jeigu Vakarų lyderiai būtų suvokę Rusijos planus savo kaimynių atžvilgiu, dešimtys milijonų ukrainiečių šiuo metu toliau gyventų laisvi, saugūs ir laimingi, kaip ir prieš vasario 24-ąją.
ŽYMA
VAKARAI