Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


Pasaulis
RUSIJOS ATEITIS
A. Motylis: Rusija turi būti deputinizuota ir suskaldyta
„Nors Rusija be Vladimiro Putino ir be fašizmo būtų geresnė, nei dabar yra, net ir tokiu atveju ji išliktų destabilizuojanti revizionistinė ir agresyvi jėga Eurazijoje. Todėl vienintelis tvarus sprendimas – išskaidyti Rusiją“, – IQ teigė Alexanderis Motylis, JAV Rutgerso-Newarko universiteto politikos mokslų profesorius. SSRS, Rusijos ir Ukrainos ekspertas tiki, kad taip ir įvyks Kremliui pralaimėjus karą Ukrainoje. IQ biuro Briuselyje vadovas Evaldas Labanauskas teiravosi, kaip tai įvyks ir kokia turėtų būti nauja Europos saugumo struktūra.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
D. Grybauskaitė: Vakarams krūpčiojant ir netiekiant ginkluotės, Rusija stumiasi pirmyn
Vakarų lyderiai nepakankamai ryžtingai remia Ukrainą ir tai sudaro galimybes karą pradėjusiai Rusijai stumtis pirmyn, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasaulis
RUSIJA IR VAKARAI
S. Lavrovas: Vakarai paskelbė Rusijai „totalinį karą“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį apkaltino Vakarų valstybes paskelbus „totalinį karą“ jo šaliai ir jos žmonėms bei kultūrai, Maskvai tęsiant savo karinę kampaniją Ukrainoje.
IQ Tema
KARAS UKRAINOJE
Nauja pasaulio tvarka
Kad ir kiek truktų, kad ir kaip baigtųsi karas Ukrainoje, pasaulio geopolitikoje prasideda tektoniniai lūžiai Vladimiras Putinas apsiskaičiavo. Mažas pergalingas karas
Komentarai
KOMENTARAS
Už Vakarų neišmanymą tenka mokėti nekaltiesiems
Betarpiška kaltė už Ukrainą apėmusią katastrofą tenka nusikalstamam Kremliaus režimui ir jo svaičiojančiam bei kerštingam lyderiui – Vladimirui Putinui. Tačiau gilesnė atsakomybė tenka šalims, kurios yra daug kartų didesnės, turtingesnės ir galingesnės negu Rusija. Jos galėjo šią katastrofą užgniaužti arba ją atgrasyti, bet to nepadarė. Jeigu Vakarų lyderiai būtų suvokę Rusijos planus savo kaimynių atžvilgiu, dešimtys milijonų ukrainiečių šiuo metu toliau gyventų laisvi, saugūs ir laimingi, kaip ir prieš vasario 24-ąją.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis kaltina Vakarus netesint pažadų
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad Vakarai netesi pažadų apsaugoti jo šalį nuo Rusijos atakų. „Jau 13 dienų girdime pažadus,
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
D. Grybauskaitė: sankcijos Rusijos nesustabdys, karą Ukrainoje gali sustabdyti tik karas
Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad sankcijos Rusijos agresijos Ukrainoje nesustabdys, tam galima pasipriešinti tik kariaujant.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Nausėda: Rusijos agresija prieš Ukrainą suvienijo Vakarus ir nustūmė Maskvą į izoliaciją
Rusijos agresija prieš Ukrainą suvienijo Vakarus ir nustūmė Maskvą į saviizoliaciją, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Vakarai neskuba teikti pagalbos Rusijos puolamai Ukrainai
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį papriekaištavo Vakarų valstybėms, kad jos neskuba teikti pagalbos jo šalia, kovojančiai su didelio masto Rusijos kariniu puolimu.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis ragina ES imtis griežtesnių sankcijų prieš Rusiją
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį paragino Europos Sąjungą imtis griežtesnių sankcijų prieš Rusiją dėl jo šalies užpuolimo, Bendrijai nepanaudojus prieš Maskvą viso baudžiamųjų priemonių arsenalo.
Pasaulis
SANKCIJOS
Sankcijas Rusijai skelbia ir Kanada, Japonija, Australija
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė naujas griežtas sankcijas Rusijai dėl pradėtos invazijos į Ukrainą, bet sakė, kad vis dar yra laiko ir karo galima išvengti, nors Vladimiras Putinas planuoja pasiųsti karių už Rusijos sienų.
Komentarai
KOMENTARAS
Vakarai užkibo ant Kremliaus psichologinių manipuliacijų kabliuko
Prisimenate „refleksų valdymą“? Ši sovietinių laikų strategija, kuri tebėra Rusijos šiuolaikinės karybos pagrindas, numato galimybę pasitelkti įvairius imituojamus ir tikrus veiksmus, siekiant nukreipti priešininko sprendimus pageidaujama linkme arba juos sutrikdyti.
Komentarai
KOMENTARAS
Kairiųjų tyla dėl Kremliaus neokolonializmo – stulbinanti ir gėdinga
Įsivaizduokit, kad Britanija, vadovaujama autoritarinio lyderio, išsiilgusio praeities šlovės, bando atkurti savo imperiją. Tai gali apimti ekonominių svertų išnaudojimą, bandymą panaudoti anglų kalbą (jos britiškąją versiją) kaip kultūrinės hegemonijos priemonę, pareiškimus apie gilų civilizacinį pranašumą ir piktnaudžiavimą anglikonų bažnyčios pasauline galia. Būtų pompastiškų kalbų apie Antrąjį pasaulinį karą ir pagiežingos propagandos, kaip Britanijos saugumui kelia pavojų nepaklusni buvusių kolonijų geopolitinė orientacija. Šią žinutę pabrėžtų kariniai grasinimai ir kitokios spaudimo formos.
Pasaulis
UKRAINA
Vakarų valstybės pasiryžusios siekti, kad būtų gerbiamas Ukrainos suverenitetas
Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir JAV lyderiai pirmadienį per bendrą pokalbį telefonu sakė, jog jų šalys pasiryžusios siekti, kad būtų gerbiamas Ukrainos suverenitetas ir teritorinis vientisumas, informavo Eliziejaus rūmai.
ŽYMA
VAKARAI