Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 23 d.


Pasaulis
UKRAINA
Dveji karo metai: Ukrainai atstatyti reikės beveik 500 mlrd. eurų
Beveik dvejus metus trunkantis karas Ukrainoje padarė tiesioginės žalos už mažiausiai 152 mlrd. dolerių (142 mlrd. eurų). Tai sakoma
Finansai ir investavimas
FONDAS UKRAINAI
Lietuva naujam EIB Ukrainos fondui skyrė 10 mln. eurų
Finansų ministrė Gintarė Skaistė kartu su kitų 15 Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais ir Europos investicijų banku (EIB) pasirašė ketinimų
Verslas
PARAMA UKRAINAI
D. Gedvilas: norint padėti atstatyti Ukrainą reikia išspręsti draudimo klausimus
Lietuvai ruošiantis padėti atstatyti Ukrainą Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas teigia, jog norint pradėti dirbti Ukrainoje pirmiausia reikia išspręsti tiek žmonių, tiek technikos ar medžiagų draudimo problemą.
IQ Tema
KARO PADARINIAI
Sąskaita visiems: karo nuostolius pasaulio ekonomikai skaičiuosime ir nutilus pabūklams
Rusijos invazijos į Ukrainą kainą gana tiksliai galės paskaičiuoti Kyjivas ir Maskva. Už Vladimiro Putino avantiūrą abi šalys moka piliečių gyvybėmis, dar didesnėmis demografinėmis problemomis, tiesioginėmis išlaidomis tankams, raketoms ir kulkoms. Ukraina įvertins nuostolius dėl sugriautų pastatų, kelių ir tiltų. Rusija dėl sankcijų vien šiemet praras dešimtadalį, o gal net penktadalį BVP. Nuostolių skaitiklis suksis visiems ir sulėtins viso pasaulio ekonomiką.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Karo žala Ukrainos infrastruktūrai viršijo 100 mlrd. JAV dolerių
Bendra tiesioginė žala Ukrainos ekonomikai dėl gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų bei infrastruktūros sugadinimo ir sunaikinimo gegužės 25-ąją siekė apytikriai 105,5 mlrd. JAV dolerių, per savaitę išaugusi daugiau kaip 8 mlrd. dolerių, rodo Kyjivo ekonomikos mokyklos karo žalos tyrimų „Rusija sumokės“ naujausi duomenys.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
Ukraina tikisi Lietuvos pagalbos rengiantis stojimui į ES ir šalies atstatyme
Ukraina tikisi Lietuvos pagalbos rengiant stojimo į Europos Sąjungą (ES) paraišką, taip pat atstatant šalį, sako šalies Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė Olena Kondratiuk.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis žada atstatyti Ukrainą ir sako, kad Rusija tai apmokės
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pažadėjo ukrainiečiams, kad įsiveržusių Rusijos pajėgų infrastruktūrai padaryta žala bus atitaisyta, o sąskaitą už tai apmokės Maskva.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
A. Anušauskas: anksčiau ar vėliau Vakarai Ukrainą turėtų paremti dar rimtesne ginkluote
Anksčiau ar vėliau Vakarų šalys Rusijos užpultą Ukrainą turėtų paremti dar rimtesne ginkluote, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
ŽYMA
ATSTATYMAS