Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.

Kultūra
INTERVIU
V. Tarasovas: „Gyventi reikia šia diena, vos vos žvelgiant į priekį“
Tris dešimtmečius saugyklose laikytą meno kolekciją Vladimiras Tarasovas nusprendė padovanoti Lietuvos dailės muziejui (LDM). Džiazo muzikantas, videomenininkas, instaliacijų autorius su IQ kultūros redaktore Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie kolekcijos užkulisius.
Atradimai
Jolantos Dapkūnaitės kelionių suvenyrai
Aktorės Jolantos Dapkūnaitės gyvenime svarbūs vietovardžiai ir objektai pažymėti laiko tėkmei nepavaldžiais vaizdais, garsais, kvapais ir intelektualiais įspūdžiais.
Kultūra
P. Vyšniauskas: dabar esu tiesiog stebėtojas
Pretekstu susitikti su saksofonininku Petru Vyšniausku tapo world music projektas „Kosminis Čiurlionis“. Apie improvizacijas grojant ne tik M. K. Čiurlionį ir įdomumo veiksnį su muzikantu ir džiazo kūrėju kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Ar jauti tai, ką ir aš?
Virtuoziškai po džiazo, hiphopo, soulo stilius nardantis atlikėjas José Jamesas į Vilnių grįžo po septynerių metų, per kuriuos ėmė kitaip galvoti apie muzikos esmę ir savo ryšį su ja. Ieva Rekštytė-Matuliauskė klausosi jo minčių ir muzikos.
Kultūra
Didysis klausimas. Kuris muzikos stilius geriausias?
Tai beveik neperžengiama dilema muzikos gurmanams ir profesionalams, tačiau Ieva Rekštytė prikalbina šešis menininkus išskirti vieną muzikos stilių, turintį esminės įtakos jų gyvenime, nors ir nebūtinai klausomą kasdien.
ŽYMA
DŽIAZAS