Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


Kultūra
GATVĖS MENAS
Nesvarumo būsenos pasaulis
„Keista, kad simpoziumas vyksta jau aštuntą kartą“, – trumpam pakalbėti atsitraukęs nuo savo piešinio nusistebi tarptautinio kūrybinio simpoziumo „MALONNY: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ sumanytojas Ray Bartkus. Kiekvienais metais kūrinius Marijampolei dovanojantis menininkas Rasai Pangonytei teigia, kad dar turi ką šiam miestui pasakyti ir vis dar dairosi tinkamos sienos seniai galvoje nešiojamai idėjai įgyvendinti.
Pasaulis
GATVĖS MENAS
Banksy prarado prekių ženklo teises į vieną iš savo garsiausių kūrinių
Didžiosios Britanijos gatvės menininkas Banksy pralaimėjo dvejus metus trukusią kovą su atvirukus gaminančia bendrove dėl teisės atvaizduoti vieną iš menininko grafičių – „Gėlių metiką“, ES pareigūnams pareiškus, kad menininko anonimiškumas reiškia, jog jo negalima identifikuoti kaip piešinio savininko.
Atradimai
GATVĖS MENAS
Nauji Banksy kūriniai metro vaizduoja čiaudinčias žiurkes
Didžiosios Britanijos vyriausybei vos paskelbus, kad visose šalies parduotuvėse bei metro traukiniuose privaloma dėvėti veido kaukes, į tai sureagavo ir Banksy. Garsusis gatvės meno kūrėjas šįkart pavaizdavo čiaudinčias ir kaukių nemūvinčias žiurkes.
Kultūra
MENAS
Naujas Banksy darbas pagerbia šių dienų herojus – slaugytojus
Žymiausias pasaulyje gatvės menininkas Banksy naujojo savo kūrinio vieta pasirinko Didžiojoje Britanijoje esančią Southampton ligoninę. Nespalvotas maždaug 1 kv. m dydžio piešinys ką tik papuošė šios ligoninės fojė sieną. 
Kultūra
Menas, keičiantis fasadus ir poži­ūrius
Nuo 1991 m. JAV gyvenančio ir ten pripažinimą pelniusio Rimvydo (Ray) Bartkaus idėjų teritorija vis įtraukia ir gimtąją Lietuvą. Šįsyk tiek jo vizitą tėvynėn, tiek pokalbio IQ temas padiktavo bartkiškai įvairi trejybė: gatvės menas, šviesos instaliacijos bažnyčioje ir memorialas Holokausto aukoms.
Vietovardžiai
Spalvų rojus Čilėje
Piešiniai ant sienų gali ne darkyti, o puošti miestą ir netgi paversti jį gyvu šiuolaikinio gatvės meno muziejumi. Tokius įspūdžius iš vieno garsiausių Čilės miestų parsivežė Laima Druknerytė.
ŽYMA
GATVĖS MENAS