Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Kas laukia komercinio nekilnojamojo turto rinkos kylant palūkanoms?
Šį rudenį SEB banko atliktas kasmetinis didžiausių šalies įmonių finansų vadovų nuomonės ir lūkesčių tyrimas rodo, kad verslas vis atsargiau vertina ekonominę aplinką. Vis dėlto komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje praėjusių metų pabaigoje didėjančio pesimizmo dar nebuvo. Nepaisant geopolitinių ir ekonominių iššūkių, banko komercinio NT paskolų portfelis tebėra stabilus. Toliau sudaromi nauji paskolų sandoriai, o pati rinka veikia stabiliu, nors, palyginti su 2022 m. pradžia, kiek nuosaikesniu ritmu.
The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Karštonomika: pasauliniai šokai lėmė smarkų kainų svyravimą netikėtose srityse
Jei turto klasių kainų pokyčius palygintume su amerikietiškais kalneliais, tai 2022-aisiais atrakcionų vėžė prasiskyrė į priešingas puses. Akcijų kainos, kurios patyrė nuosmukį prasidėjus pandemijai, po to greitai atsigavo ir vėl smuko 2022 m. pirmą pusmetį. Tokių kontaktinių paslaugų, kaip bilietai į sporto renginius ar viešąjį transportą, kainos per pandemiją patyrė spaudimą, bet atsigavo 2021 ir 2022 m.
The Economist
PASAULIS 2023. APŽVALGA
Kova su stagfliacija
Rachana Shanbhogue prognozuoja, kad 2023 m. įmonės susidurs su kenksmingu didelių sąnaudų ir mažos paklausos deriniu. Kaip jos reaguos? Kunkuliuojanti geopolitika,
Verslas
LIETUVA IR TAIVANAS
A. Tang: Taivanas žada investuoti į Lietuvos kibernetinį saugumą
Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjusi Taivano skaitmeninių reikalų ministrė Audrey Tang sako, kad Taivanas ketina bendradarbiauti su Lietuva kibernetinio saugumo bei interneto saugumo srityse.
The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Kaip elgsis rinkos 2023 m., priklausys nuo to, kokias nuodėmes atskleis 2022 m. nuosmukis
Meškų rinkos būna įvairios. Nuo 1950-ųjų pergyvenome jau 11 tokių etapų. Trumpiausias 2020 m. truko vos mėnesį, o ilgiausias 2000 m. tęsėsi pustrečių metų. Didžiausias JAV akcijų nuosmukis prasidėjo per finansų krizę 2007 m. spalį, kai jų kainos galiausiai sumažėjo 57 proc. nuo piko. Mažiausias užfiksuotas 1990 m., kurį nulėmė nežymi recesija ir per kurį kainos smuko 20 proc. Todėl istoriniai duomenys neleidžia tiksliai prognozuoti, ar akcijų nuosmukis tęsis ir 2023 m., bet jie pateikia kelias užuominas.
Finansai ir investavimas
INVESTICIJOS
Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indeksas – vienas žemiausių nuo 2014 metų
Daugiau nei pusė Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių vadovų mano, kad šalies ekonomika artimiausiu metu taps vis mažiau stabili, rodo investuotojų asociacijos „Investors‘ Forum“ pasitikėjimo indeksas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Investicijos į vandenilio gamybą iki 2030-ųjų turėtų viršyti 400 mln. eurų
Svarbiu ateities energijos šaltiniu laikomo vandenilio poreikis Lietuvoje iki 2030 metų bus minimalus, tačiau vėliau jis sparčiai augs, todėl būtina investuoti į jo gamybą, sako Energetikos ministerijos atstovas. Pasak Žilvino Danio, iki 2030 metų šios investicijos turėtų viršyti 400 mln. eurų.
Verslas
INVESTICIJOS
Kauno LEZ gamybą pradėjo Lenkijos stiklo gamintoja „Press Glass“
Lenkijos stiklo gamybos bendrovė „Press Glass“ pradėjo gamybą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatytoje naujoje gamykloje, antradienį pranešė portalas vz.lt.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Blogų kelių šalyje nieko naujo
Sveiki atvykę į blogų kelių šalį! Stendą su tokiu pasisveikinimu reikėtų įrengti Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Lazdijų pasienio punkte net užsimerkęs
Finansai ir investavimas
INVESTICIJOS
Iki debesų: pandemiją atlaikiusiai investicijų rinkai dar yra kur pasitempti
Investicijų pritraukimas lemia valstybės ekonomikos augimą. Nebus investicijų – ūkis kils lėčiau, verslas stagnuos, gyvenimo kokybės lygis prastės. Daugiau investicijų
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Ž. Mauricas: dviženklis atlyginimų augimas gali atvėsinti investuotojus
Dviženklis darbo užmokesčio augimas Lietuvos ekonomikai gali turėti neigiamų pasekmių bei susilpninti šalį konkuruojant dėl investicijų, sako „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas. Pasak jo, algų augimo mastais Lietuva išsiskiria iš kitų Europos Sąjungos valstybių.
Aktualijos
INVESTICIJOS LIETUVOJE
EK patvirtino 6,4 mlrd. eurų Sanglaudos fondo investicijas Lietuvoje
Europos Komisija (EK) penktadienį patvirtino 6,4 mlrd. vertės paramą Lietuvai iš 2021-2027 metų Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos fondo. Didžiausia lėšų dalis bus skirta daugiabučių atnaujinimui, kurį tikimasi gerokai paspartinti.
Aktualijos
MOKSLAS
Mokslinis potencialas Lietuvoje mažėja, reikalingi sisteminiai pokyčiai
Nepaisant valstybės keliamo tikslo pereiti prie mokslu, pažangiosiomis technologijomis, inovacijomis grįsto ekonomikos vystymosi ir didinti šalies tarptautinį konkurencingumą, šioje srityje proveržio nėra, o Lietuvos mokslinis potencialas mažėja, nustatė Valstybės kontrolė.
Verslas
INTERVIU
„Capitalica“ vadovas A. Barštys: perspektyvų matome logistikos NT versle
Baltijos šalių komercinio nekilnojamojo turto rinkoje šiuo metu vienas patraukliausių investicijoms yra per koronaviruso pandemiją stiprų proveržį padaręs sandėliavimo sektorius, kuriam teigiamos įtakos turėjo ir sparti elektroninės prekybos plėtra, sako į logistikos objektus investuojantį fondą valdančios investicijų valdymo įmonės „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.
Komentarai
KOMENTARAS
Ką Lietuva gali pasiūlyti tarptautiniams talentams?
Keli pastarieji metai pakoregavo ne tik renginių organizavimo, švenčių ar atostogų įpročius, tačiau ir strateginių investicijų pritraukimo procesus. Investuotojas, kuris vietą savo plėtrai renkasi šiandien, mažina reikalavimus naudingiems ištekliams ar logistiniams privalumams, o svarbiausiu kriterijumi tampa aukštos kvalifikacijos talentų pasiūla. Tad, jei anksčiau siekiant pritraukti investuotoją, didesnį dėmesį reikėjo skirti infrastruktūros ar finansinių paskatų klausimams, šiandien toks dėmesys turi būti sutelktas į aukštos pridėtinės vertės produktus kuriančius specialistus. Specifinių žinių reikalaujanti skaitmeninė ekonomika šiuo metu yra penktasis daugiausiai pridėtinės vertės sukuriantis sektorius Lietuvoje, o tolesniam jos augimui svarbiausi yra aukštos kvalifikacijos talentai.
ŽYMA
INVESTICIJOS