Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, spalio 6 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
Vandens tiekėjai: tikėtinas drastiškas kainų augimas
Itin smarkiai augančios energijos kainos geriamojo vandens tiekimą bragins kartais, teigia Lietuvos vandens tiekėjų asociacija (LVTA). Smarkiai didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai kelia nerimą, ypač savivaldybių valdomoms įmonėms, nes dėl veiklos specifikos jos negali bankrutuoti, tačiau nuostoliai prislėgs regionus.
Verslas
INFLIACIJA
Ekonomistai: rugpjūtį – paskutinis infliacijos „pasispardymas“
Infliacija pasiekė piką, o rugsėjo mėnesį ji turėtų mažėti, sako ekonomistai.
Verslas
INFLIACIJA
Metinė infliacija rugpjūtį – 22,4 proc.
Metinė infliacija rugpjūtį siekė 22,4 proc., o per mėnesį prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1 proc., ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: turi būti svarstomas europinis sprendimas dėl elektros kainų
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad turi būti svarstomi bendri Europos Sąjungos (ES) sprendimai dėl energetikos kainų suvaldymo. Pasak Vyriausybės vadovės, kai kurios šalys jau apmokestino papildomą pelną, gaunamą smarkiai išaugus nuo brangių dujų priklausomoms elektros kainoms, tačiau Lietuvos problema yra per maža elektros gamyba, todėl šalies vartotojus itin veikia aukštos kainos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: surėmę pečius atlaikysime žiemą laukiančius energetinius iššūkius
Surėmę pečius atlaikysime šią žiemą visos Europos laukiančius energetinius sunkumus, merų konferencijoje penktadienį sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
NT ir energetika
RINKOS LIBERALIZACIJA
LEA: per savaitę padidėjo visų elektros tiekėjų siūlomos kainos
Per pastarąją savaitę išaugo visų nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomos kainos, rodo Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenys.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Analitikai: kompensacijos už energiją būtinos, bet jos didins valstybės skolą
Premjerei Ingridai Šimonytei pareiškus, kad elektros ir dujų kainų kompensavimui kitų metų biudžete gali būti skirta 0,5–1 mlrd. eurų, finansų analitikai sutinka, kad tai daryti reikia, tačiau primena, jog tai didins valstybės skolą, gali didėti mokesčiai ar atsiras naujų, o galbūt bus mažinamos valstybės išlaidos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Rinkos dalyviai: reikia keisti „Nord Pool“ biržos kainų algoritmą
Elektros biržos „Nord Pool“ Baltijos šalių zonoje trečiadienį rekordiškai išaugus kainai, rinkos dalyviai pritaria idėjai aiškintis biržos kainų nustatymo algoritmą. Anot jų, situacijai nesikeičiant rekordiškai aukštos kainos gali tapti įprastos jau šią žiemą.
Verslas
EKONOMIKA
Augant infliacijai prekyba toliau smuks, mažės ir paslaugų apimtys
Statistikai rodant mažmeninės prekybos nuosmukį, vieni ekspertai tai aiškina augančia infliacija ir mažėjančiu vartojimu, kiti sako, jog tai įprasta pirmojo pusmečio, kai nėra didelių metų švenčių, tendencija. Vis dėlto, pasak analitikų, neslopstant infliacijai prekyba toliau smuks, o rudenį ji paskui save patrauks ir paslaugas.
NT ir energetika
ELEKTROS ENERGIJA
Ekspertai apie kompensavimą už elektrą: žmonėms atsirado daugiau aiškumo
Ekspertai ir rinkos dalyviai mano, kad Vyriausybės sprendimas dėl itin išaugusių elektros kainų kompensavimo tvarkos antrąjį šių metų pusmetį suteiks daugiau aiškumo nepriklausomų elektros tiekėjų vis dar nepasirinkusiems žmonėms.
Verslas
KYLANČIOS KAINOS
Ekonomistai: infliaciją Lietuvoje kelia itin brangstantis maistas
Rekordinei infliacijai Lietuvoje vis didesnės įtakos turi vidiniai procesai, ypač maisto kainų augimas – jis yra spartesnis nei kitur Europoje, sako „Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas. Tuo metu ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė teigia, kad skaičiai atspindi netipinį laikotarpį ir jų bijoti nereikėtų.
NT ir energetika
ELEKTROS KAINODARA
„Ignitis“ sumažino elektros kainas tiekėją besirenkantiems gyventojams
Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.
Komentarai
KOMENTARAS
Dujų, naftos ir energetikos sektorių ateitis: su kuo teks susitaikyti?
Vilius Juzikis yra SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius
Verslas
INFLIACIJA
T. Povilauskas: mėnesio infliacija perkopė prognozę, teks didinti ir metinį rodiklį
Statistikams paskelbus, kad išankstinė metinė infliacija vasarį pasiekė beveik 14 proc., o mėnesio – 1,7 proc., SEB ekonomistas Tadas Povilauskas teigia, jog prognozės viršytos su kaupu – jis prognozavo, kad mėnesio infliacija sieks apie 1 proc. Pasak analitiko, bankas turės didinti ir metinę infliacijos prognozę – nuo 7,2 iki maždaug 9 proc.
Verslas
POVEIKIS
Aukštos trąšų kainos ir jų trūkumas reikš brangesnį maistą
Nuo praėjusių metų pradžios trąšų kainoms kylant ir jau siekiant aukštumas, ekspertai sako, kad tai neabejotinai didins žemdirbių sąnaudas, todėl brangs ir jų užauginta produkcija, o kartu ir maistas.
ŽYMA
KAINOS