Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 3 d.

Kultūra
PREMJERA
„Miegančių“ autorius M. Ivaškevičius: tai Vakarų demokratijos problema – kaip pažaboti slibiną netampant slibinu
Nors koronavirusas griauna likimus ir karjeras, milijonus žmonių vis įkalina tarp keturių sienų, dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesei „Miegantys“ jis dovanoja
Kultūra
TEATRAS
Pandemija prieš „Remygą“
Keliolika kartų sužibusi viltis Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje išvysti laukiamiausią sezono premjerą „Remyga“ dėl pandemijos galiausiai nukelta neribotam laikui.
Kultūra
TEATRAS
O. Koršunovas ir M. Ivaškevičius jungiasi prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro
Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovu pradėjo dirbti režisierius Oskaras Koršunovas, o rašytojas Marius Ivaškevičius paskirtas teatro dramaturgu. Jie abu
Kultūra
Miesto ir žmogaus širdžiai: kultūriniai renginiai reikalingi ir vasarą
Trečius metus Valdovų rūmų didysis kiemas prisipildo kultūros: nuo šiuolaikinės muzikos iki klasikinių kūrinių. Laurai Čiginskaitei „Midsummer Vilnius“ iniciatorius Valdas Petreikis sako jau įsitikinęs – kultūriniai renginiai Vilniuje reikalingi ir vasarą.
Kultūra
Nacionaliniame teatre skubiai reanimuojamas „Tartiufas“
Praėjusį teatro sezoną bene didžiausiu nusivylimu teatro pasaulyje tapo ilgai laukto spektaklio „Tartiufas“ atšaukimas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT). Beveik du tūkstančiai žiūrovų grąžino bilietus, atgavo sumokėtus pinigus ir ilgai laukto spektaklio nepamatė.
Kultūra
Mirtis ir mergaitė
Kas buvo Danijilas Charmsas? Jo būta vieno paslaptingiausių ir keisčiausių rusų rašytojų, kurio poetikos ir filosofijos neatpažino ir neiššifravo net juo besižavintys.
Kultūra
Sugrįžimas 
Po 25 metų Oskaras Koršunovas naująja premjera keliauja į savo pradžią – prie oberiutų (unikalios rusų avangardistų grupės) kūrybos, nuo kurios pradėjo režisieriaus karjerą. Ratas apsisuko, tik ar iš tiesų įmanoma kur nors apskritai grįžti, ypač kūryboje? Apie tai ir kitas sezono naujienas su režisieriumi kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
OSKARAS KORŠUNOVAS