Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 30 d.

Kultūra
Vilniaus, J. Brodskio ir M. Baryšnikovo trio
22-ejus metus trukusi Michailo Baryšnikovo ir Josifo Brodskio draugystė scenoje transformavosi į spiritizmo seansą. Viktorija Vitkauskaitė domisi, kokie kontekstai supa netrukus Lietuvą pasieksiančio spektaklio gimimą.
Kultūra
Paraštės. Kaip nepasiduoti skaitymo karštinei
Būna metuose savaičių ir mėnesių, kai pasijunti skęstąs po neperskaitytų, bet būtinų dėl vienos ar kitos priežasties perskaityti knygų tvanu.
Kultūra
Pasaulio arimuose
Poeto Kazio Bradūno sukauptos meno kolekcijos ekspoziciją papildo jo „biblioteka“ – Julijos Matulytės ir Mariaus Juknevičiaus kurta instaliacija. Šioje improvizuotoje bibliotekoje menininko dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė su IQ kultūros redaktore Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie esmines tėvo ir poeto pamokas.
Kultūra
Paraštės. Literatūros paunksmėje
Literatūros paunksmėje visada esama vieno ar dviejų, kurie galėtų ir turėtų būti pastebėti.
Kultūra
Poezijos pavasaris kviečia: pirmosios savaitės renginiai
Net trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – prasidėjęs Poezijos pavasaris leidžiasi į kelionę po Lietuvą. 57-ojo poezijos festivalio renginiai taip pat vyks ir Lenkijoje, Gruzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Šveicarijoje.
Kultūra
Feisbuko poezija
Prieš šešerius metus teko rengti interviu su tuo metu vienu profesio­naliausių mūsų šalies žurnalistų. Klausinėjau apie socialinio tinklo komunikacijos specifiką, būsimą populiarumą ir apskritai ar jis toks būtinas XXI a. žmonėms. Pašnekovas feisbuką metaforiškai palygino su vos pažįstamų asmenų susibėgimu vyno bare tik kelioms ar keliolikai minučių. Apie glaudesnį, tikresnį ir ilgesnį internautų kontaktą socia­liniuose tinkluose kalbėti nėra prasmės.
ŽYMA
POEZIJA