Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 9 d.

Aktualijos
SEIMO RINKIMAI
Seimo rinkimuose per pirmąją dieną iš anksto balsavo pusė procento rinkėjų
Seimo rinkimuose per pirmąją išankstinio balsavimo dieną pirmadienį balsavo 12  980, arba 0,54 proc., rinkėjų.
Aktualijos
RINKIMAI
Balsuoti Seimo rinkimuose registravosi per 20 tūkst. užsienyje gyvenančių piliečių
Komentarai
Klasiniai priešai
Negaliu atsistebėti, kokie naivūs vidurinės klasės rinkėjai. Pasyviai slankiodami pasieniais tikisi susikurti ilgalaikę gerovę Lietuvoje, šalyje, kur kas ketverius metus buriasi ir siautėja viena už kitą klaikesnės tėvynės gelbėjimo parapolitinės grupuotės, kurios prigalvoja taisyklių, kad visiems kuo sunkiau metų gale būtų suvesti buhalterijas.
Komentarai
S. Skvernelio pergalė prezidento rinkimuose – didžiausia grėsmė R. Karbauskiui
Visus šių metų rinkimus žadėjęs laimėti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šeimininkas Ramūnas Karbauskis jau suklupo per pirmuosius – savivaldybių ir merų rinkimuose valstiečiai pasirodė neblogai, bet tai tikrai ne pergalė. Kitų rinkimų rezultatai bus dar nepalankesni, bent jau pačiam R. Karbauskiui.
Komentarai
Nemylėti valdžios
Šiaip – ir praktiškai, ir teoriškai – pilietis neprivalo mylėti valdžios. Taip, laimėje ir nelaimėje, varge ir džiaugsme gali tekti gyventi drauge iki mirties arba iki skyrybų. Bet gyvenant kartu – būti opozicijoje, išlaikyti distanciją, nesusitapatinti su valdžia – labai patartina tiek žmogui, tiek Bažnyčiai. Kad valdžiai pasikeitus neprarastum savęs.
Komentarai
Nekaltinkime rinkėjų dėl populizmo iškilimo
Vidurio Europa žengia atgalios, o populizmas ir nacionalizmas stiprėja. Tokią išvadą daro daugelis nuomonės formuotojų Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje.
Aktualijos
VRM siūlo išplėsti baudžiamąją atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą
Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo Seimui svarstyti projektą, pagal kurį būtų baudžiama ne tik už rinkėjo papirkimą, tačiau ir už bandymą papirkti.
Aktualijos
Viktoras Pranckietis pasisako už Seimo narių skaičiaus mažinimą iki 121
Lietuvoje turėtų būti 121 Seimo narys, sako parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.
ŽYMA
RINKĖJAI