Meniu
Prenumerata

šeštadienis, kovo 25 d.

Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
D. Medvedevas: Ukrainos mėginimas susigrąžinti Krymą būtų priežastis panaudoti „absoliučiai bet kokį ginklą“
Rusija, pasak buvusio prezidento Dmitrijaus Medvedevo, neketina pradėti „tiesioginio konflikto“ su NATO. Maskva suinteresuota Ukrainos krizę išspręsti derybomis, sakė Nacionalinės
Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Kinijos prezidentas išvyko iš Maskvos
Kinijos vadovas Xi Jinpingas trečiadienį išvyko iš Maskvos, užbaigęs pompastišką aukščiausiojo lygio susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, pranešė Rusijos
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusijos valstybinė žiniasklaida: Kremliuje prasidėjo Xi Jinpingo ir V. Putino derybos
Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atvyko į Kremlių oficialių derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, vaizdus transliavo Rusijos valstybinė televizija.
Pasaulis
VIZITAS
A. Skaisgirytė: po V. Putino ir Xi Jinpingo susitikimo gali paaiškėti, ar Kinija galutinai atsistos į Rusijos pusę
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad po Kinijos ir Rusijos lyderių Xi Jinpingo ir Vladimiro Putino susitikimo gali paaiškėti, ar Kinija galutinai atsistos į Rusijos pusę kare prieš Ukrainą. Anot jos, jei Kinija nuspręs tiekti karinę ginkluotę Rusijai, ji pasitrauks iš „pilkosios zonos“.
Sportas
OLIMPINIAI BOIKOTAI
Gali būti, kad kitų metų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse dalyvaus gerokai mažiau valstybių
Ar kitų metų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse dėl medalių varžysis gerokai mažiau valstybių nei įprastai? Atsakymo kol kas nėra. Tarptautinis olimpinis
Finansai ir investavimas
AKCIJŲ BIRŽOS
„Nasdaq“ išbrauks Rusijos IT milžinių „Yandex“ ir „Ozon“ akcijas iš biržos sąrašų
Antroji pagal dydį pasaulyje vertybinių popierių biržų operatorė „Nasdaq“ pranešė Rusijos interneto milžinei „Yandex“ ir elektroninės prekybos įmonei „Ozon“ apie planus išbraukti jų akcijas iš biržos sąrašų, paskelbė naujienų agentūra „Reuters“.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
D. Kuleba nemano, kad Kinija pasirengusi ginkluoti Rusiją
Kinija kol kas abejoja, ar perduoti Rusijai ginklų, kuriuos ji naudotų kare prieš Ukrainą, ir dar nepriėmė galutinio sprendimo.
Pasaulis
ENERGETIKA
Ukraina gamins branduolinį kurą, pakeisiantį rusišką kurą ES rinkoje
Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka lankėsi įmonėje, kurioje bus gaminamas branduolinis kuras Ukrainos atominėms elektrinėms, o vėliau ir eksportui į kitas šalis, pranešė Ukrainos energetikos ministerija.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Vien prie Bachmuto žuvo ir buvo sužeista iki 30 tūkst. Rusijos karių
Nuo praėjusių metų gegužės per mūšius dėl Bachmuto žuvo ir buvo sužeista iki 30 tūkst. Rusijos reguliariosios kariuomenės karių ir
Komentarai
KOMENTARAS
Rusijos „iranizacija“
Rusijos pavasario puolimas įstrigo. Netrukus ateis Ukrainos kontrpuolimo metas. Karinės nesėkmės padidins Kremliaus politinius sunkumus. Anksčiau ar vėliau Rusijos sistemos suinteresuotieji subjektai atsisakys Vladimiro Putino, apkaltins jį dėl karo ir skausmingų sąlygų, kuriomis jis baigsis, ir grįš prie savo pagrindinės veiklos – melo ir vagysčių.
Pasaulis
JUODOJI JŪRA
Kas žinoma apie JAV drono ir Rusijos lėktuvo avariją
Virš Juodosios jūros Rusijos naikintuvui antradienį susidūrus su dideliu Jungtinių Valstijų stebėjimo dronu, įvyko retas, bet rimtas incidentas, kuris išprovokavo JAV diplomatinį protestą ir sukėlė susirūpinimą dėl galimybės, kad Rusija gali atkurti jautrią technologiją.
Pasaulis
VIZITAS
WSJ: Xi Jinpingas planuoja kelionę į Maskvą ir pokalbį su V. Zelenskiu
Kinijos lyderis Xi Jinpingas planuoja kelionę į Maskvą ir virtualų pokalbį su ukrainiečių lyderiu Volodymyru Zelenskiu, pirmadienį skelbia leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ).
Pasaulis
KARO ĮTAKA
JT ir Rusija derasi dėl Ukrainos grūdų iniciatyvos
Jungtinės Tautos ir Rusija pirmadienį pradėjo derybas dėl Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, kuris padėjo sušvelninti pasaulinę maisto krizę, kilusią dėl Maskvos invazijos į kaimyninę šalį, pratęsimo.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina ir „Wagner“ samdinių grupė: vyksta įnirtingos kovos dėl Bachmuto centro
Vyksta įnirtingos kovos dėl Bachmuto centro Rytų Ukrainoje kontrolės, pirmadienį pranešė Ukrainos kariuomenė ir Rusijos samdinių grupė „Wagner“.
The Economist
CHERSONO IŠLAISVINIMAS
Partizanas kavos virėjas: ukrainiečių pasipriešinimas Chersone
Atrodė, kad jis tiesiog verda kavą su pienu. Bet iš tiesų dalyvavo Ukrainos pasipriešinimo judėjime. Jo virtos kavos ragavo Wendell Steavenson.
ŽYMA
RUSIJA