Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


The Economist
NEŠVARUS KAPITALAS
Kodėl Londonas toks patrauklus suteptiems svetimšalių pinigams?
Karas Ukrainoje paskatino veikti, bet problemos giliai įsišaknijusios
Pasaulis
„BREXITAS“
ES ir JK atnaujina lemiamas „Brexito“ derybas Londone
Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga pirmadienį Londone atnaujino lemiamas derybas dėl prekybos po „Brexito“ sutarties, spaudžiant laikui ir abiem šalims pripažįstant, kad lieka svarbių kliūčių susitarimui pasiekti. 
Finansai ir investavimas
FINANSAI
Bundesbankas: Londoną dėl „Brexito“ paliekantys bankai dažniausiai renkasi Vokietiją
Po „Brexito“ Londoną paliekantys bankai dažniausiai renkasi persikelti į Vokietiją Europos Sąjungoje (ES), o finansų įstaigos ketina perkelti turto už 675 mlrd. eurų ir sukurti 2 500 darbo vietų, pirmadienį pranešė Vokietijos centrinis bankas.
Pasaulis
KORONAVIRUSO PANDEMIJA
Jungtinės Karalystės ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė 19,8 proc.
Jungtinės Karalystės (JK) ekonomika antrąjį ketvirtį susitraukė rekordinius 19,8 proc. dėl nuosmukio, kurį sukėlė dėl koronaviruso įvestos ribojančiosios priemonės, tačiau susitraukimas buvo ne toks didelis, kaip manyta anksčiau, parodė trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Pasaulis
PASITRAUKIMAS BE SUTARTIES
B. Johnsonas grasina trauktis iš „Brexito“ derybų, jei susitarimo nebus iki spalio 15-osios
Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį, prieš itin svarbų derybų ratą dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos prekybos ryšių po „Brexito“, griežtai pareiškė, kad Britanija gali jau po kelių savaičių pasitraukti iš derybų, ir tvirtino, kad pasitraukimas be sutarties su ES būtų „geras rezultatas JK“.
Kultūra
MENAS
Vietoje prestižinės premijos – stipendijos menininkams
Didžiojoje Britanijoje teikiama „Turner Prize“ premija ir ją lydinti paroda kasmet būdavo vienas laukiamiausių meno pasaulio renginių. Tačiau Londono „Tate“ muziejus paskelbė šiemet atšaukiantis šį renginį dėl koronaviruso pandemijos, o vietoje nugalėtojo paskelbsiantis dešimt stipendijas gausiančių menininkų pavardžių.
Kultūra
TEATRAS
Niūrios prognozės: Brodvėjaus ir Vestendo teatrai šiemet gali likti uždaryti
Vienas garsiausių visų laikų teatro prodiuserių seras Cameronas Mackintoshas mano, kad Londono Vestendo teatrai šiais metais publikos kviesti dar negalės. Jo nuomone, atnaujinti teatrų veiklą bus galima tik prabėgus keliems mėnesiams po to, kai bus visiškai panaikinti karantino apribojimai.
Vietovardžiai
Alternatyvos piniginėje
Bendruomenės valiutos jau keletą dešimtmečių gyvuoja visame pasaulyje – nuo Mombasos lūšnynų iki pietų Londono rajono. Giedrė Steikūnaitė domisi, kuo vietos pinigai pranašesni už nacionalinius.
Verslas
Londoniečiai nenori prarasti „Uber“ teikiamos pavėžėjimo paslaugos
Daugiau nei 600 tūkst. žmonių iki sekmadienio pasirašė peticiją, kuria Londono transporto tarnybos prašoma atnaujinti Jungtinių Valstijų pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės „Uber“ licenciją dirbti Didžiosios Britanijos sostinėje.
Verslas
„Uber“ licencija Londone nebus pratęsta
Maždaug 40 tūkst. Londono „Uber“ vairuotojų nuo spalio mėnesio turės ieškotis kitos papildomos veiklos. Miesto transporto tarnyba „Transport for London“ paskelbė, kad kompanijai naujos licencijos neišduos.
Aktualijos
Londone – demonstracija prieš „Brexit“
Tūkstančiai žmonių šeštadienį dalyvavo protesto prieš Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos eisenoje centrinėmis Londono gatvėmis. Dalyviai ragino šalies vyriausybę persvarstyti ir atmesti „Brexit“.
Kultūra
Dėl Didžiojo Beno skambėjimo kovoja net britų politikai
Didžiosios Britanijos parlamento pareigūnai pranešė, kad iš naujo svarstys planus nutildyti Didžiuoju Benu pramintą varpą, kol ketverius metus vyks prie Vestminsterio rūmų esančio Elisabeth bokšto remontas.
Verslas
„Brexit“ kaina bankams gali siekti 15 mlrd. svarų, skelbia tyrimas
Didžiojoje Britanijoje įsikūrusiems bankams veiklos perkėlimas į žemyninę Europą gali kainuoti 15 mlrd. svarų sterlingų (17,1 mlrd. JAV dolerių).
ŽYMA
LONDONAS