Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 19 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Gruzija ar Sakartvelas?
JAV prezidento rinkimai, politinės krizės Vokietijoje ir Prancūzijoje, įvykiai Ukrainoje, nauja Europos Komisija ir net Basharo al Assado nuvertimas Sirijoje iš dalies nustelbė porinkiminius protestus Sakartvele. Tiksliau, vietos gyventojų siekį tapti Sakartvelu – eiti vakarietišku keliu, o ne sugrįžti prie rusiško Gruzijos pavadinimo su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip pasididinti pensijas Lietuvoje?
Dirbantys šalies gyventojai sulaukę senatvės norėtų gauti vidutiniškai 1 041 eurą siekiančią pensiją, parodė „Swedbank“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa. Šiuo metu vidutinė pensija šalyje turint būtinąjį stažą sudaro apie 640 eurų. Pageidaujama pensija beveik du kartus didesnė už realią. Be to, nepaisant pastaruosius keletą metų sparčiai didintų pensijų, skirtumas tarp lūkesčių ir realybės iš esmės nepasikeitė. Tačiau valstybės galimybės dar sparčiau didinti pensijas irgi ribotos. Kaip galime padidinti senatvės pensijas?
Komentarai
KOMENTARAS
Pergalingi JAV rinkų metai ir atsiliekanti Europa bei Kinija
Per 2024 m. pasaulyje vienareikšmiškai spindėjo JAV akcijų rinkos, kurios investuotojams atnešė apie 30 proc. grąžą. Žvelgiant į kitus metus, joms prognozuojama nuo 9 proc. korekcijos iki 17 proc. augimo. Tuo metu, kai JAV akcijos atrodo pervertintos, Europos akcijų rinkos auga menkai, o jų stagnacija dėl didžiųjų regiono ekonomikos bėdų gali tęstis ir kitąmet. Gerų naujienų investuotojams trūksta ir kalbant apie Kinijos rinką.
Komentarai
KOMENTARAS
Aš kreipiuosi tiesiai į aukščiausią ministeriją
„Aš kreipiuosi tiesiai į aukščiausią ministeriją“, dar praėjusio amžiaus pabaigoje dainavo Andrius Mamontovas. Nors nebuvo ir nėra Lietuvoje aukščiausios ministerijos. Bet gal gali tokia atsirasti – nieko nekainuojanti, galinti padėti kurti konkurencingesnę, efektyvesnę ir teisingesnę valstybę. Arba bent jau pagarsinti Lietuvą, kaip inovatyvią ir nebijančią drąsių eksperimentų.
Komentarai
KOMENTARAS
Rizikos ir galimybės investuotojams 2025-aisiais
Besibaigiantys metai rinkoms buvo puikūs – mažėjo palūkanos, atsistatė obligacijų kainos, o akcijų kainos pagrindinėse pasaulio rinkose pasiekė naujas aukštumas. Lūkesčiai dėl ateinančių metų šiuo metu taip pat itin optimistiniai. Laukiama tolesnio spartaus JAV ekonomikos augimo, ir tolesnės stagnacijos Europoje ir Azijoje. Investuotojų rizikos apetitas žengiant į 2025 m. itin aukštas, tačiau keli rizikos veiksniai gali greitai pakeisti situaciją.
Komentarai
KOMENTARAS
Pasakykite, kaip jaučiasi jūsų klientai, pasakysiu, kokia bus jūsų verslo ateitis
Daugelyje įmonių įsišaknijęs požiūris, kad klientų aptarnavimas yra klientų aptarnavimo departamento reikalas, pamirštant, kad klientų pasitenkinimas yra laikomas verslo ateities prognozavimo rodikliu – būtent klientų pasitenkinimo rodikliai, o ne dabartiniai finansiniai rezultatai gali parodyti, kaip jūsų verslui seksis ateityje.
Komentarai
KOMENTARAS
ECB toliau mažina palūkanas: infliaciją slopinęs veiksnys grimzta užmarštin
Ketvirtadienį Frankfurte susirinkusi Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba, kaip ir tikėtasi, trečiame posėdyje iš eilės sumažino bazines palūkanų normas ketvirčiu procentinio punkto. Dabar jos 3,00-3,40 proc. intervale.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas mokesčių inspekcijoje
Jeigu Lietuvoje gyventojo išlaidos viršija pajamas atitinkamais metais, viršijančios išlaidos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. Pavyzdžiui, mokesčių inspekcija pagal banko sąskaitas mato, kad žmogus per metus uždirba iš visų turimų oficialių pajamų šaltinių 100 tūkst. eurų, tačiau per metus išleidžia 300 tūkst. eurų nuosavų lėšų, asmuo neima jokių paskolų, nesiskolina iš kitų asmenų. Tokie pajamų ir išlaidų skirtumai, tarkime, kartojasi ne vienus metus. Tokiu atveju Lietuvoje išlaidos, viršijančios minėtas pajamas (minėto pavyzdžio atveju tai 200 tūkst. eurų), būtų apmokestintos gyventojų pajamų mokesčiu. Lietuvoje tokie atvejai nustatomi mokesčių inspekcijai apskaičiuojant mokesčio bazę netiesioginiu būdu taikant specialius metodus.
Komentarai
KOMENTARAS
10 metų su euru. 10 šuolių, kuriuos atliko Lietuva
2015 m. sausio 1 d. bus dešimt metų, kai Lietuva yra euro zonos narė, ir vienintelė mūsų šalies valiuta yra euras. Dešimt metų valstybei yra gana trumpas laikotarpis, bet Lietuvos ekonomika per jį sugebėjo smarkiai ūgtelti. Euro vaidmuo šioje vystymosi kelionėje buvo svarbus. Kasdien naujienų sraute dėmesį patraukia neigiamos žinios ir perspėjimai apie gresiančias bėdas. Tačiau būtina objektyviai pažvelgti atgal ir parodyti pokyčius, kuriuos patyrė Lietuvos gyventojai ir verslas nuo euro įvedimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas brangs, o kas pigs kitais metais?
Šiemet Lietuvoje vidutinė metinė infliacija siekia vos 0,6 procento ir išlieka viena mažiausių Europos Sąjungoje. Deja, daugėja ženklų, kad infliacijos dugnas išlieka praeityje, o jau kitą mėnesį infliacija gali pakilti iki 2 procentų.
Komentarai
KOMENTARAS
Augimą JAV rinkose skatina lūkesčiai dėl verslui palankių D. Trumpo sprendimų
Akcijų biržos JAV per pastarąjį mėnesį užkopė į naujas aukštumas – pozityvumo pliūpsnį lėmė santykinai sklandžiai praėję JAV prezidento rinkimai ir jų laimėtoju tapęs Donaldas Trumpas. Nors jis yra pagarsėjęs prieštaringais pasisakymais, rinkos kol kas tai vertina labiau kaip politinę retoriką ir tikisi, kad jis bus linkęs atsižvelgti į verslo interesus, o jo vykdoma politika užtikrins palankias sąlygas tolesniam JAV įmonių augimui.
Komentarai
KOMENTARAS
Ką žada ir ko nepasako naujoji Vyriausybės programa
Šiandien viešąją erdvę pasiekė būsimosios Vyriausybės programa, kuri brėžia gaires mūsų ketverių metų raidos perspektyvoms.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar infliacija – neišvengiamybė?
Kainų infliacija nėra neišvengiamybė. Vienas dažniausiai girdimų kainų augimo paaiškinimų yra šio reiškinio tapatinimas su kapitalizmu. Esą, ekonomikai augant, infliacija taip pat neišvengiama. Tam, kad įmonės turėtų paskatų investuoti, o atlyginimai kiltų, būtina, kad augtų parduodamų prekių ir paslaugų kainos. Tačiau svarbiausio pasaulio ūkio – JAV – istorija rodo, kad ekonomikai augti įmanoma ir be infliacijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Mums reikia naujo plano
Lietuvos ekonomika 2024 m. demonstruoja atsigavimo ženklus: pirmąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) augo 2,9 proc., antrąjį – 1,4 proc.,
Komentarai
KOMENTARAS
Juodasis penktadienis. Kaip įjungti pauzės mygtuką?
Juodasis penktadienis, diena po Padėkos dienos Jungtinėse Valstijose, tapo kultūriniu reiškiniu, pritraukiančiu milijonus vartotojų, norinčių įsigyti geriausius metų pasiūlymus. Tai, kas prasidėjo kaip amerikietiška apsipirkimo tradicija, dabar peržengė sienas, o viso pasaulio šalys priėmė savo Juodojo penktadienio versijas. Iš pradžių tai buvo viena apsipirkimo diena, o dabar Juodasis penktadienis tapo savaitę (ar net mėnesį) trunkančiu renginiu, žyminčiu neoficialią šventinio apsipirkimo sezono pradžią. Tačiau kas lemia šį šėlsmą?
ŽYMA
KOMENTARAS