Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 2 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kiek gali silpnėti doleris?
Žvelgiant į akcijų rinkas, nebematyti ženklų, kad balandį vyko gili kainų korekcija. JAV administracijai atsitraukus nuo dalies muitų ir pasiekus prekybos „paliaubas“ su Kinija, optimizmas greitai grįžo į rinkas. Tačiau ne viskas grįžo į senas vėžes – doleris nuo metų pradžios susilpnėjo apie 10 proc. ir kyla rimtų svarstymų, kad ši tendencija gali tęstis.
Komentarai
KOMENTARAS
Kinijos įvesti ribojimai ima atsiliepti JAV ir Europos automobilių gamintojams
Tarptautinis prekybos teismas JAV įpareigojo Donaldo Trumpo administraciją atšaukti įvestus muitus, tačiau šio sprendimo įgyvendinti kol kas neskubama. Tuo metu Kinija išnaudoja savo pranašumą retųjų metalų srityje varžydama jų eksportą, o tai ima daryti poveikį JAV ir Europos automobilių gamintojams. Vis dėlto, net ir tokioje chaotiškoje aplinkoje atsiranda bendrovių, kurios sugeba demonstruoti itin sėkmingus rezultatus.
Komentarai
KOMENTARAS
Lyderystės beieškant: ES nesėkmių istorija ir neišmoktos pamokos
Neseniai Vilniuje viešėjęs Suomijos premjeras pasakė: „Sakyčiau, kartais per daug kalbame apie gynybą. Labai svarbus ir atsparumas, o tai yra visos visuomenės mąstymas, kaip ji yra pasirengusi gintis ir rūpintis savo saugumu. Tai reiškia gerą bendradarbiavimą tarp viešojo ir privataus sektorių, tarp vietos valdžių ir nacionalinės valdžios. Pagaliau tai net ir švietimo klausimas. Saugumo modelis turi būti visapusiškas“.
Komentarai
KOMENTARAS
Mokesčių pokyčiai Lietuvoje: kaip neprarasti konkurencingumo globalioje ekonomikoje?
Svarstant mokesčių pakeitimus Lietuvoje – ar tai būtų didesni tarifai aukštoms pajamoms, nauji mokesčiai NT ar kiti pasiūlymai – būtina nepamiršti platesnio konteksto.
Komentarai
KOMENTARAS
ECB sumažino palūkanas, ar dar yra erdvės mažėjimui?
Europos centrinis bankas (ECB) jau aštuntą kartą ketvirčiu procentinio punkto sumažino bazines palūkanų normas. Po šios dienos sprendimo jos siekia 2 proc. Sprendimas buvo lauktas ir jau kurį laiką pilnai atsispindėjo tarpbankinėse palūkanose. Vasarą centrinis bankas, tikėtina, padarys taktinę pauzę, kurios metu įvertins ekonomikos būklę, bet rudenį galima tikėtis tolesnio palūkanų mažėjimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas – ne magiška piliulė, bet nepamainoma pagalba optimizuojant verslo procesus
„Gelbėk, klientai bėga iš mūsų!“ – tai frazė, kurios nenorėtų išgirsti joks verslo savininkas ar vadovas. Deja, tai gali nutikti (ir turbūt nutiks) kiekvienai įmonei bent kartą per visą jos veiklos istoriją. Teko tai išgirsti ir mums. Natūraliai kilo klausimas: kodėl? Kaip suprasti, kodėl bėga, ir kaip tai padaryti greitai ir tinkamai?
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Mokesčių dilgėlės ir minos
Dar niekada neteko matyti taip ryžtingai į dilgėlyną žengiančio politiko, kaip premjeras Gintautas Paluckas, kadenciją pradėjęs chaotiška nekilnojamojo turto ir kitų mokesčių reforma. Žinoma, negalima pamiršti 2008-ųjų pabaigos Andriaus Kubiliaus, kuris tvyrant Lietuvos ekonomikos perkaitimo grėsmei ir kilus pasaulinei finansų krizei kūlversčiais ridenosi po naktinės mokesčių reformos minų lauką.
Komentarai
KOMENTARAS
Nuo energetikos strategijos iki praktikos: kokius tiltus nutiesime šiemet?
Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai sėkmingai atsijungė nuo BRELL žiedo. Tačiau Lietuvos energetinę nepriklausomybę užtikrina ne vien šis istorinis
Komentarai
KOMENTARAS
Kas priiminės verslo sprendimus 2028-aisiais: žmonės ar dirbtinis intelektas?
Kai kurios technologijos iš esmės pakeičia tai, kaip mes gyvename: pavyzdžiui, maisto užsakymo programėlės ar socialiniai tinklai. Kitos – tai, kaip mes dirbame. Tačiau žmonijos istorijoje jau ne kartą atsirado inovacijos, kurios tyliai perrašė pačią verslo ar organizacijos logiką. Šiandien šis procesas vyksta ir vėl, tačiau, kaip ir visais ankstesniais atvejais, daugybė verslų kūrėjų bei vadovų jį pastebės tik tuomet, kai bus jau per vėlu.
Komentarai
KOMENTARAS
Tėvai moka tūkstančius, bet nežino už ką: rinkodaros triukai privačiame švietime
Diskusija Lietuvos Seime dėl mokinio krepšelio skyrimo tik toms privačioms ugdymo įstaigoms, kurios veikia kaip viešosios įstaigos (VšĮ) ar asociacijos, iškėlė esminį klausimą: ar švietimas turėtų būti „šventa karvė“, neliečiama komercijos, ar tai tiesiog dar viena paslauga, kurioje leidžiamas pelno siekimas? Nors švietimas laikomas fundamentalia viešąja gėrybe ir investicija į visuomenės ateitį, dabartinė praktika rodo sudėtingą balansą tarp idealistinių tikslų ir rinkos realybės.
Komentarai
KOMENTARAS
JAV rinkoms prarandant savo išskirtinumą investuotojai atsigręžia į Europą
Per gegužę pagrindinės JAV finansų rinkos iš esmės atsistatė po išpardavimo, kurį buvo sukėlę JAV prezidento Donaldo Trumpo planai dėl muitų. Tiesa, svarbų vaidmenį čia atliko mažmeniniai investuotojai, išnaudoję korekciją ir per ją pildę savo portfelius. Vis dėlto, D. Trumpui neatsitraukiant nuo muitų temos, ženklesni svyravimai finansų rinkose šįmet tęsis. Investuotojus tai paskatins ieškoti galimybių kitose rinkose, pirmiausia – Europoje.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar kainų augimas Lietuvoje išsikvepia?
Išankstiniai Valstybės Duomenų Agentūros duomenys indikuoja, kad per mėnesį kainos sumažėjo 0,3 proc., o metinis augimas sulėtėjo iki 3 proc. Artimiausiais mėnesiais spaudimas infliacijai ir toliau turėtų mažėti dėl išorinių veiksmų – atpigusios naftos, stipresnio euro bei pigesnio importo iš Kinijos. Silpnėjantis darbo užmokesčio augimas, tikėtina, lems ir kiek lėčiau kylančias paslaugų kainas. Visgi, neapibrėžtumas liks išaugęs ne tik dėl išorinių veiksnių, ypač JAV vykdomos prekybos politikos, bet ir vidinių – sprendimo ir toliau sparčiai didinti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) bei koreguoti pensijų sistemą.
Komentarai
KOMENTARAS
Ką reikia žinoti apie muitus?
JAV prezidento Donaldo Trumpo pradėtame prekybos kare svarbiausiu ginklu tapo muitai. Nauji jų tarifai įvesti daugeliui pasaulio šalių, tiesa, net kelias dešimtis procentų siekiantys „atsakomieji muitai“ visoms, išskyrus Kiniją, atidėti 90 dienų. Rinkos ir ekonomistai neigiamai vertina ir pačius muitus, ir netikrumą sukeliančią Baltųjų rūmų politiką, tiek pačių JAV, tiek pasaulio ekonomiką galinčią atvesti iki recesijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip užtikrinti nacionalinį saugumą, jei visuomenė emociškai nutolusi nuo valstybės?
Visuomenės socialinis susiskaldymas ir emocinis nutolimas nuo valstybės kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Todėl kyla klausimas, ar karinė galia gali užtikrinti valstybės saugumą, jei visuomenė jaučiasi atskirta, neįtraukta ir nepasitikinti savo valstybe?
Komentarai
KOMENTARAS
Kada išsikvėps Lietuvos ekonomikos spurtas?
Naujausiais duomenimis, po ilgai trukusio įspūdingo augimo balandį Lietuvos apdirbamosios gamybos apimtys sumažėjo 3,5 procento. Ar jau pradedamos matyti neigiamos
ŽYMA
KOMENTARAS