Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Egzotiškų mokesčių kelionė
Rugpjūtis daugeliui yra atostogų metas. Malonus laikas, kai galima pailsėti, atgauti jėgas ateities planams įgyvendinti. Vienas poilsio būdų – aplankyti įvairias pasaulio šalis. Tačiau keliaujant galima susidurti su įvairiais keistais ir kartu įdomiais mokesčiais, rinkliavomis.
Komentarai
KOMENTARAS
Vieną iš trijų palūkanų normų ECB mažina neįprastu tempu
Ketvirtadienį Frankfurte posėdžiavusi Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba nusprendė antrą kartą šiemet sumažinti bazinę palūkanų normą ketvirčiu procentinio punkto. Kartu su ja mažėja ir kitos dvi pagrindinės palūkanų normos, tiesa, kiek neįprastu tempu. Toks ECB veiksmas, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo mechaninis, nemažai pasako apie pastarąjį dešimtmetį vykdytą pigių pinigų politiką.
Komentarai
KOMENTARAS
M. Draghi ataskaita: sunkios ligos diagnozė visai Europai
Sakoma, kad nemėgstamiausi žmonės yra tie, kurie nuolat kartoja „ar aš tau nesakiau“. Bet šįkart pasinaudosiu šia formuluote. Mario Draghi konkurencingumo
Komentarai
KOMENTARAS
Ambicingi klimato neutralumo tikslai – saugome planetą ar savo reputaciją?
Europos Sąjungos Žaliojo kurso tikslas – paversti Europą pirmuoju klimatui neutraliu žemynu. Naujos tvarumo direktyvos įpareigoja vykdyti pokyčius tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje, todėl vis daugiau organizacijų išsikelia tvarumo tikslus. Vieni dažniausių – nulinių emisijų ar klimato neutralumo tikslai. Iškelti ir paskelbti tikslą yra paprasta. O kaip jį įgyvendinti?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar Lietuvai reikia sveikatos ekonomikos studijų?
Vilniaus universiteto ekonomistai galėtų padėti apskaičiuoti išlaidas į ligų prevenciją ir palyginti jas su ligų gydymo kaina, arba suskaičiuoti, ką geriau statyti – dviračių takus ar automobilių aikšteles. Bet nesu tikra, ar kol kas tokią analizę kas norėtų skaityti. Ir juo labiau, ar ji galėtų tapti svariu argumentu ant politikų stalo.
Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos puolimo pamokos Vakarams
Ukrainos surengtas puolimas į Rusijos Kursko sritį tapo pagrindiniu pasaulio įvykiu rugpjūtį, kai didžioji dalis Vakarų pasaulio atostogavo. Vien jau tai įrodo šios Kyjivo operacijos sėkmę. Vis dėlto ko siekė ar tikėjosi Ukraina ir ar pavyko tai įgyvendinti ataka į Rusijos teritoriją?
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Politikos fronte nieko naujo
Metus trunkanti Lietuvos demokratijos šventė artėja prie svarbiausio etapo ir skambiausio akordo – Seimo rinkimų, kurie žada nepalyginti didesnę intrigą nei praėję prezidento ir Europos Parlamento. Nieko nuostabaus, nes prie starto linijos stos ir daugiau nei dešimt partijų, ir šimtai politikų 71-oje vienmandatėje apygardoje. Svarbu ne tik tai, kas pirmas kirs finišo liniją, bet ir kiek partijų apskritai ją pasieks, kokį rezultatą parodys.
Komentarai
KOMENTARAS
Privačiame sektoriuje atlyginimai augo vangiau
Šviežiausi duomenys rodo, kad spartus atlyginimų augimas Lietuvoje tęsiasi, o vidutinės nominalios pajamos toliau beveik dviženkliais tempais artėja prie Europos Sąjungos senbuvių. Pasak Valstybės duomenų agentūros, vidutinis bruto darbo užmokestis per ketvirtį išaugo 1,6 proc., o per metus – net 9,8 proc. ir antrąjį šių metų ketvirtį siekė 2196 eurų.
Komentarai
KOMENTARAS
Pinigų kiekis euro zonoje vėl ėmė augti
Dvejus metus nuosekliai mažėjęs, euro zonos apyvartoje esantis pinigų kiekis antrąjį šių metų ketvirtį neženkliai padidėjo. Tai rodo, kad Europos Centrinio Banko (ECB) pinigų politikos griežtinimas savo darbą jau padarė ir dėl to infliacija slops kur kas lėčiau, nei iki šiol. Tą patvirtina ir išankstiniai liepos mėnesio kainų augimo rodikliai – nors fiksuota mėnesio defliacija, metinis infliacijos tempas šiek tiek ūgtelėjo.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ekonomika tęsia atsigavimą
Nepaisant priešpriešinių vėjų kertinėse eksporto rinkose, antrąjį ketvirtį Lietuvos ekonomika tęsė subalansuotą atsigavimą. Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus išaugo 1,9 proc., o palyginti su pirmuoju (pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką) jis padidėjo 0,9 proc. Didžiausią teigiamą įtaką BVP pokyčiui turėjo statybos ir pramonės veiklos rezultatai.
Komentarai
KOMENTARAS
Kriptoturtas: kaip nesusipainioti dėl pajamų mokesčio?
Kriptoturto pasaulyje šiuo metu įvyko daug aktualių dalykų. Apžvelkime svarbiausius.
Komentarai
KOMENTARAS
Nedarbo draudimas – sūris pelėkautuose
Nors Lietuvos ekonomika auga, bedarbių šalyje daugėja. Nenuostabu, nes esame vienintelė šalis Europoje, kurioje, bedarbiui pradėjus dirbti, realios jo pajamos gali ne paaugti, bet sumažėti. Taip nedarbo ir kitos socialinės išmokos virsta tarsi sūriu pelėkautuose.
Komentarai
KOMENTARAS
EP rinkimų pamokos
Praūžę Europos Parlamento (EP) rinkimai tikrai padarys poveikį ES ateičiai. Prie to gali prisidėti (o gali ir neprisidėti) 11 europarlamentarų iš Lietuvos. Bet tai parodys laikas. Dabar įdomus kitas klausimas – kokius Seimo rinkimus pranašauja EP rinkimų rezultatai Lietuvoje.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Kukuliai ir lietuviška politika
Stokholmo restorane „Mėsos kukuliai žmonėms“ (labiau ironiškas vertimas „Mėsos kukuliai liaudžiai“) galima paragauti šio nesudėtingo, bet sotaus kulinarinio išradimo iš
Komentarai
KOMENTARAS
Kelyje link saulės energetikos proveržio pametėme bendrą kryptį
Lietuva išsikėlė tikslą iki 2030-ųjų visiškai apsirūpinti elektros energija iš atsinaujinančių išteklių, daugiausia – vėjo ir saulės. Turime Vyriausybės programas,
ŽYMA
KOMENTARAS