Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 2 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kada išsikvėps Lietuvos ekonomikos spurtas?
Naujausiais duomenimis, po ilgai trukusio įspūdingo augimo balandį Lietuvos apdirbamosios gamybos apimtys sumažėjo 3,5 procento. Ar jau pradedamos matyti neigiamos
Komentarai
KOMENTARAS
Mūsų nuolatiniai dialogai su atsakomybe
Senovės graikų filosofas Sokratas, vaikščiodamas Atėnų gatvėmis, įkyriai klausinėdavo žmonių, ką reiškia tokios sąvokos kaip „dorybė“, „teisingumas“, „gėris“, „laimė“. Dialogas tęsdavosi tol, kol pašnekovas suprasdavo, kad jis nežino. Taikydamas tokį metodą filosofas padėdavo „gimti tiesai“ – tikram žinojimui.
Komentarai
KOMENTARAS
Keturios alternatyvos visuomenę skaldančiai mokesčių reformai
Lietuvoje daugiau nei du mėnesius valdžios institucijos, politikai, asociacijos bei kitos grupės diskutuoja, ginčijasi ir net kelia mitingus dėl atskirų siūlomos mokesčių reformos dalių. Vyriausybei pritarus paskutinėmis minutėmis taisytam jos variantui, siūlomi pakeitimai artimiausiu metu turėtų būti pristatyti Seimui. Jei būtų siekiama priimti ekonomiškai racionalų sprendimą – paketą svarstyti reikėtų ilgalaikio jo poveikio bei kitų šalių pavyzdžių kontekste. Juk kam mokytis iš savų klaidų, jei galime iš svetimų?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vadovai pasiruošę kurti darbuotojų patirtį, o ne tik valdyti užduotis?
Darbuotojų įsitraukimas, lojalumas ir patirtis – tai temos, kurios jau keletą metų dominuoja žmogiškųjų išteklių strategijose. Tačiau praktika rodo, kad vien personalo padalinių pastangų nebepakanka. Efektyvus darbuotojų patirties valdymas vis dažniau priklauso nuo tiesioginių vadovų elgsenos, jų gebėjimų ir įsitraukimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Ką daryti, kad akademikai dirbtų Lietuvai, o ne tik prestižiniams žurnalams?
Geopolitinis pasaulio žemėlapis keičiasi: karas Ukrainoje, augančios hibridinės grėsmės, neslopstantis populizmas ir didėjantis nepasitikėjimas demokratinėmis institucijomis. Tokioje situacijoje Lietuvai reikalingas ne tik fizinis saugumas ar politinė vienybė, bet ir stiprus intelektinis pagrindas sprendimų priėmimui. Tačiau ar jį turime?
Komentarai
KOMENTARAS
Planas apmokestinti sveikatos draudimą darbuotojams: keturi ne retoriniai klausimai
Jau šį trečiadienį Vyriausybė svarstys siūlymą papildomai apmokestinti sveikatos draudimą, kuriuo darbdaviai draudžia savo darbuotojus. Jei sprendimas sulauks parlamentarų palaikymo, ši populiari ir darbuotojų vertinama motyvacinė priemonė taps kur kas mažiau patraukli. Darbdaviams jos atsisakius, tai turės plačių neigiamų pasekmių ne tik sveikatos draudimu besinaudojantiems darbuotojams ir verslui, bet ir pažeidžiamiausiems Lietuvos gyventojams.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas pabučiuos demokratijai į užpakalį?
„Aš jums sakau, tos valstybės bučiuoja man užpakalį!“ Tokia citata neprapultų devintojo dešimtmečio veiksmo filme, bet, kaip sakoma, realybė kartais būna keistesnė nei fikcija, todėl mus tokia citata pradžiugino ne Sylvesteris Stallone, bet JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Komentarai
KOMENTARAS
Receptas, kaip sumažinti JAV muitų poveikį Lietuvos ekonomikai
Pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su ankstesniu, Lietuvos BVP išaugo 0,6 proc. – tai praėjusią savaitę pranešė Valstybės duomenų agentūra. Tačiau šioji prasidėjo jau nebe taip optimistiškai: dalis bankų paskelbė, jog dėl neigiamo JAV muitų poveikio, jie sumažino šių metų šalies BVP augimo prognozes. Gera žinia ta, kad būdų, kaip sušvelninti neigiamą poveikį ekonomikai, yra, tik ar jais pasinaudosime?
Komentarai
KOMENTARAS
Tai mūsų pasirinkimo valanda
Lietuva mini Europos dieną, ir dabartinėmis aplinkybėmis tai turėtų būti ne simbolinis minėjimas, o esminė mūsų ekonominės darbotvarkės dalis.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar rinkose įsivyravusi ramybė – apgaulinga?
Per itin permainingą balandį rinkose pagrindiniai JAV akcijų indeksai spėjo ir smukti, ir pakilti keliolika procentų. JAV administracijai atidėjus dalies muitų įsigaliojimą bei pradėjus derybas dėl prekybos susitarimų su pagrindiniais partneriais, į rinkas grįžo optimizmas. Vis dėlto, tikėtis, kad prekybos karo pasekmių nebus, dar gerokai per anksti.
Komentarai
KOMENTARAS
Mes vis dar gyvename taikos iliuzijoje
Praėjus trejiems karo Ukrainoje metams, daugelis Lietuvos žmonių vis dar nežino, ko iš jų tikisi valstybė. Daugelis daugiau ar mažiau įsivaizduoja, ką daryti dabar, bet jeigu ateis diena X?
Komentarai
KOMENTARAS
IPO rinkoje entuziazmą keičia laukimas
Nors pastaraisiais mėnesiais finansų pasaulyje tvyrojo didelis neapibrėžtumas ir neramumai, tačiau pirmas šių metų ketvirtis pirminių viešųjų akcijų siūlymų (IPO) srityje buvo ypač produktyvus. Per tris šių metų mėnesius per IPO pritraukta net 20 proc. daugiau investicijų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Demokratijos saulėlydis
Kai vidurnaktį kambaryje išjungi šviesą, tamsa ateina akimirksniu. Demokratijos nuosmukis labiau primena saulėlydį – akys pripranta prie mažėjančios šviesos ir, netgi saulei pasislėpus už horizonto, sutemoms prireikia laiko šviesai visiškai įveikti. Tai lyg amžina blogio ir gėrio kova, kurioje blogis atrodo toks beviltiškai stiprus ir neįveikiamas, bet galiausiai, bent jau pasakose, laimi gėris.
Komentarai
KOMENTARAS
Akcizų degalams politika: kieno biudžetą – Lietuvos, o gal Lenkijos – pildys mūsų šalies vežėjai?
Lietuvos vežėjai ne veltui muša nerimo varpais: kasmet augant akcizams degalams ir šiam augimui prognozuojant kainų aukštumas, mūsų valstybė nėra numačiusi jokio mechanizmo ar įrankio, realiai galinčio sumažinti šio verslo patiriamus kaštus. Ir vežėjai, ir bet kuris kitas automobilio savininkas degalų kainų augimą turi prisiimti kaip riziką, kuri vienu ar kitu atveju paplonins įmonės ar asmeninę piniginę. Bet ar yra įrankių, kurie padėtų krovinių pervežimo verslui ir galėtų papildyti mūsų, o ne kurios kitos Europos valstybės, biudžetą.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip dirbtinis intelektas ir „finfluenceriai“ keičia mūsų pinigų valdymo įpročius
Technologinė pažanga, dirbtinis intelektas ir socialiniai tinklai turi nemažai įtakos tam, kuo vadovaujamės ir kaip valdome savo asmeninius finansus. Vis reikšmingesnį vaidmenį vaidina ir vadinamieji „finfluenceriai“ – finansinius patarimus socialiniuose tinkluose dalijantys asmenys. Ir nors šios tendencijos paprastina finansų valdymą bei didina informacijos prieinamumą, jau šiandieną jos kelia vis daugiau iššūkių ir rizikų.
ŽYMA
KOMENTARAS