Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 4 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
Nors metai – nauji, tačiau situacija Baltijos šalių didmeninėse elektros rinkose išliko tokia pat kaip ir pernai. Lyginant su gruodžiu, sausį elektros kainos mažėjo vos 0,35 proc. ir nusistovėjo ties 10,81 ct/kWh žyma. Jei žiema nepateiks staigmenų, labai tikėtina, kad panaši tendencija tęsis ir artimiausiu metu. Pažvelkime detaliau, kuo Baltijos šalių elektros rinkos gyveno šių metų pradžioje.
Komentarai
KOMENTARAS
Optimizmui rinkose – dvigubas kinų DI startuolio ir D. Trumpo muitų smūgis
Investuotojus šiomis dienomis privertė sunerimti dvi žinios – kinų DI startuolio pasiekimai ir D. Trumpo realybe virstantys pažadai dėl muitų pagrindinėms prekybos partnerėms. Pirmoji žinia gerokai apmalšino investuotojų entuziazmą dėl JAV technologijų milžinių perspektyvų, o antrosios atgarsiai jau spėjo nuvilnyti per visą pasaulį paveikdami įvairių rinko akcijų kainas. Tarp labiausiai nukentėjusių atsidūrė automobilių gamintojų akcijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Prekybos karai prasideda: kaip tai paveiks pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonomiką?
JAV prezidentas D. Trumpas pradėjo pildyti savo rinkiminius protekcionistinius pažadus ir, nusižengdamas tarptautinės prekybos teisei, šeštadienį pasirašė įsaką įvesti pirmuosius papildomus muitus pirmosioms JAV prekybos partnerėms, su kuriomis JAV turi reikšmingus tarptautinės prekybos disbalansus.
Komentarai
KOMENTARAS
Kiekvienas moksleivis – verslininkas. Kodėl to linkėčiau Lietuvai?
Lietuvos startuolių ekosistema pastaraisiais metais demonstruoja įspūdingą augimą, išsiskirdama inovatyviu požiūriu, lankstumu ir kūrybiškumu. Vis dėlto, siekiant užtikrinti ilgalaikį šio sektoriaus augimą, būtina imtis strateginių pokyčių, tarp kurių svarbus vaidmuo tenka švietimui. Startuolių vizija – mokykla, kurioje vaikai nuo pradinių klasių būtų mokomi verslumo principų, kad ilgainiui galėtų kurti konkurencingą Lietuvos ekonomiką.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitais trikdoma pasaulinė prekyba ir poveikis Lietuvai
Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, jau kurį laiką kalbėjęs apie papildomus muitus ne vienai pasaulio ekonomikai ir save vadinęs „muitų“ žmogumi, nedelsdamas ėmėsi realių veiksmų. Savaitgalį, praėjus mažiau nei dviem savaitėms nuo oficialios prezidento inauguracijos, JAV vadovas paskelbė pradėsiantis įgyvendinti šią viziją, kuri, anot jo, JAV turėtų atvesti į „aukso amžių“. Klausimas, koks amžius laukia pagrindinių jos prekybos partnerių?
Komentarai
KOMENTARAS
Penkios finansinės tiesos, kuriomis šiais metais nesivadovausite
Po truputį įsibėgėja dar vieni metai, kurie atneša naujas galimybes neįgyvendinti geresnės finansinės sveikatos pažadų sau. Nuo kasdienio pajamų ir išlaidų disbalanso, iki ilgalaikio finansinio saugumo priemonių trūkumo – „Swedbank“ duomenys rodo, kad maždaug kas antras klientas turi finansinės sveikatos iššūkių. Aptarkime penkias auksines finansines taisykles, kurios yra amžinos, kaip ir vengimas jomis vadovautis.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ekonomika metus pabaigė aukšta nata
Nepaisant priešpriešinių geopolitinių ir ekonominių vėjų, Lietuvos ekonomikos augimo tempas pernai pranoko lūkesčius, kuriais dalinomės metų pradžioje. Ekonomikos atsparumu ir
Komentarai
KOMENTARAS
Atsijungiame nuo BRELL: kaip tai paveiks elektros kainas Lietuvoje?
Vasarį Lietuvos, kaip ir likusių Baltijos šalių, laukia istorinis įvykis – bus atsijungta nuo sovietinio energetinio žiedo, jungiančio Baltarusiją, Rusiją,
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip pasauliniai iššūkiai formuoja mūsų pasirinkimus? 2025 m. vartotojų tendencijos
Šiandien vartotojai susiduria su daugybe iššūkių, kurie ne tik keičia jų gyvenimo būdą, bet ir formuoja naujas tendencijas. Pasaulinė pandemija, klimato kaita, politinis nestabilumas ir finansiniai suvaržymai skatina mus permąstyti savo prioritetus ir vertybes, dėl ko su laiku tampame skeptiškesni, dažnai įjungiame perdėtą ribojimo-kontrolės režimą. Šiame kontekste žmonės vis dažniau renkasi investuoti į tai, kas svarbiausia – sveikatą, psichinę ir emocinę gerovę bei vis labiau vertina prekių ženklus, į kasdienį gyvenimą įnešančius laimės ir atsipalaidavimo akimirkų.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas apmokės sąskaitą už ES „kredito kortelę“?
2024-ųjų viduryje pasirodė buvusio Europos Centrinio Banko vadovo ir Italijos premjero Mario Draghi ilgai rengta 400 puslapių ES konkurencingumo ataskaita. Ji atspindi niūrų Bendrijos ekonominį peizažą. Stagnaciją byloja vis didėjantis atsilikimas nuo pagrindinių konkurenčių Kinijos ir JAV. Itin neramina faktas, kad didžiausias atsilikimas matomas ateitį formuojančiame aukštųjų technologijų sektoriuje.
Komentarai
KOMENTARAS
Europa be Amerikos gali tapti realybe
Praėjus savaitei po antrosios Donaldo Trumpo prezidentavimo kadencijos pradžios, saugumo padėtis pasaulyje atrodo dar keblesnė. Ką tai reiškia Lietuvai ir Europos saugumui, dar neaišku, tačiau pirmieji ženklai nėra geri.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojai į 2025 m. įžengė su dideliais lūkesčiais rinkoms
Panašu, kad investuotojai į 2025 m. įžengė tikėdami, jog rizikos ir blogi scenarijai dėl geopolitinių įtampų, prekybos karų ir rinkėjų
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingų mokesčių Bendrija
ES jau seniai iš esmės „harmonizuota“, t. y. suvienodinta, valstybėse narėse apmokestinimo netiesioginiais mokesčiais (PVM, akcizais) sistema. Tai reiškia, kad pats šių mokesčių apskaičiavimo principas, apmokestinimo momentas, kurioje valstybėje laikomas mokesčio objektas ir kur jis mokamas, yra vienodas ES. Taip plėtojama viena ES rinka, skatinamas kapitalo ir asmenų laisvesnis judėjimas, išvengiama dvigubo apmokestinimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Alergija tiesai, arba ante factum
Socialiniai tinklai tampa grėsme tiesai. Ne todėl, kad išplauna žmonių smegenis ir jose faktus pakeičia melu. Jų veikimas nėra chirurginis ir tiesioginis. Socialiniai tinklai veikiau išnaudoja žmogaus polinkį atmesti asmeniškai nepatogius faktus ir ieškoti įvykių versijų, kurios pataikauja mūsų įsitikinimams.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas diktuoja: žmonija gyvena paskutinius „normalius“ metus
Įsivaizduokite būtybę, kuri sugeba mąstyti kaip Albertas Einšteinas ir turi viso pasaulio žinių bagažą. Ji dirba 24 valandas per parą, naudojasi visomis skaitmeninėmis priemonėmis, turi nepriekaištingą atmintį, o jos darbo greitis – 1000 kartų didesnis nei to paties mokslininko.
ŽYMA
KOMENTARAS