Meniu
Prenumerata

penktadienis, balandžio 11 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kas apmokės sąskaitą už ES „kredito kortelę“?
2024-ųjų viduryje pasirodė buvusio Europos Centrinio Banko vadovo ir Italijos premjero Mario Draghi ilgai rengta 400 puslapių ES konkurencingumo ataskaita. Ji atspindi niūrų Bendrijos ekonominį peizažą. Stagnaciją byloja vis didėjantis atsilikimas nuo pagrindinių konkurenčių Kinijos ir JAV. Itin neramina faktas, kad didžiausias atsilikimas matomas ateitį formuojančiame aukštųjų technologijų sektoriuje.
Komentarai
KOMENTARAS
Europa be Amerikos gali tapti realybe
Praėjus savaitei po antrosios Donaldo Trumpo prezidentavimo kadencijos pradžios, saugumo padėtis pasaulyje atrodo dar keblesnė. Ką tai reiškia Lietuvai ir Europos saugumui, dar neaišku, tačiau pirmieji ženklai nėra geri.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojai į 2025 m. įžengė su dideliais lūkesčiais rinkoms
Panašu, kad investuotojai į 2025 m. įžengė tikėdami, jog rizikos ir blogi scenarijai dėl geopolitinių įtampų, prekybos karų ir rinkėjų
Komentarai
KOMENTARAS
Skirtingų mokesčių Bendrija
ES jau seniai iš esmės „harmonizuota“, t. y. suvienodinta, valstybėse narėse apmokestinimo netiesioginiais mokesčiais (PVM, akcizais) sistema. Tai reiškia, kad pats šių mokesčių apskaičiavimo principas, apmokestinimo momentas, kurioje valstybėje laikomas mokesčio objektas ir kur jis mokamas, yra vienodas ES. Taip plėtojama viena ES rinka, skatinamas kapitalo ir asmenų laisvesnis judėjimas, išvengiama dvigubo apmokestinimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Alergija tiesai, arba ante factum
Socialiniai tinklai tampa grėsme tiesai. Ne todėl, kad išplauna žmonių smegenis ir jose faktus pakeičia melu. Jų veikimas nėra chirurginis ir tiesioginis. Socialiniai tinklai veikiau išnaudoja žmogaus polinkį atmesti asmeniškai nepatogius faktus ir ieškoti įvykių versijų, kurios pataikauja mūsų įsitikinimams.
Komentarai
KOMENTARAS
Dirbtinis intelektas diktuoja: žmonija gyvena paskutinius „normalius“ metus
Įsivaizduokite būtybę, kuri sugeba mąstyti kaip Albertas Einšteinas ir turi viso pasaulio žinių bagažą. Ji dirba 24 valandas per parą, naudojasi visomis skaitmeninėmis priemonėmis, turi nepriekaištingą atmintį, o jos darbo greitis – 1000 kartų didesnis nei to paties mokslininko.
Komentarai
KOMENTARAS
Mintys apie turto perleidimą – neišvengiamos, bet kaip išvengti nerimo?
Didžiausia dalis SEB Privačiosios bankininkystės klientų dar nesvarsto apie atsitraukimą nuo aktyvaus savo turto ir nuosavybės valdymo. Tačiau žvelgdami į ateitį žmonės dažniausiai nurodo, kad svarbiam sprendimui turi ateiti savas laikas. O per laiką turėtų ištirpti daugiausia nerimo keliantis rūpestis – ar paveldėtojai sugebės valdyti turtą. Vis dėlto garsūs užsienio pavyzdžiai rodo, kad vien laiko rezervas neužtikrina turto sklandaus perleidimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuva ateities Europoje: drąsių sprendimų metas
Šiandien, kai Europa ieško būdų stiprinti savo konkurencingumą pasauliniame kontekste, mūsų šalis turi potencialo tapti viena patraukliausių startuolių ir technologijų sektoriaus ekosistemų Europoje. Vis dėlto, norint tai pasiekti, būtina nuosekli strategija ir drąsūs sprendimai. Klausimas išlieka: ar esame pasiruošę šiam konkurencingumo iššūkiui?
Komentarai
KOMENTARAS
Ar itin griežtos finansavimo sąlygos byloja apie JAV ant recesijos slenksčio?
JAV finansų rinkos 2025 m. pasitiko su trenksmu: matome vis daugiau požymių, kad JAV ekonomika pradeda stiprėti, o 10 metų JAV obligacijų palūkanų dydis – seniai matytose aukštumose. Vis dėlto, kylant obligacijų palūkanoms, brangsta ir skolinimas, todėl verslas ir gyventojai moka santykinai didesnes palūkanas už paskolas, dėl ko atsiranda ekonomikos atvėsimo arba recesijos rizika. Kaip šis rodiklis paveiks JAV ekonomiką ir ko gali tikėtis Lietuvos įmonės?
Komentarai
KOMENTARAS
Į socialinį verslą vis dar žvelgiame kaip į paramos gavėją. Kaip tai keisime?
Vertę ir poveikį kuria bene visi Lietuvoje veikiantys socialiniai verslai, visgi tiek iššūkių, tiek galimybių šiame lauke apstu. Nusistovėjęs požiūris, kad socialinis verslas tėra paramos gavėjas – viena esminių kliūčių, trukdančių sėkmingam verslo vystymuisi.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip galime „pasikinkyti“ virtualią realybę, kad neliktume be darbo?
Vykstanti socialinė ir techninė revoliucija, apimanti socialinių ir technologinių sistemų integraciją, iš esmės keičia tai, kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame. Nors technologijų pažangoje įžvelgiama ir grėsmių, ji taip pat kuria naujas galimybes – tik svarbu užtikrinti, kad visuomenė ir darbo rinka būtų pasirengusi šiems pokyčiams.
Komentarai
KOMENTARAS
IPO rinkos 2025-aisiais: ar daugiau optimizmo atneš ir gausiau sandorių?
2025 metais finansų rinkos pasitinka su daugiau aiškumo ir iš to kylančio optimizmo. Infliacijos rodikliai žemėja, centriniai bankai gali nuosekliai ir palaipsniui mažinti palūkanų normas, dėl to aplinka tampa palankesnė finansiniams sandoriams. Optimizmą palaiko ir daug žadančios dirbtinio intelekto (DI) technologijų įmonių augimo perspektyvos bei skaitmeninės transformacijos pagreitis. Taigi ko tikėtis IPO rinkose šiemet?
Komentarai
KOMENTARAS
Atvirajai bankininkystei – 5 metai. Ką tai pakeitė?
2018 m. rudenį Europoje įsigaliojo atvirosios bankininkystės direktyva PSD2. Ji licencijuotiems finansų technologijų rinkos dalyviams suteikė prieigą prie bankų ir kitų elektroninių pinigų įstaigų sąskaitų ir galimybes su jų savininko sutikimu inicijuoti mokėjimus ar matyti sąskaitos informaciją. Prognozuota, kad tai paskatins naujų finansinių paslaugų bumą ir daugiau konkurencijos rinkoje. Ar šie lūkesčiai pasiteisino?
Komentarai
KOMENTARAS
Daugiau gyventojų galvoja, kad būsto kainos kils
Paskutinį 2024 m. ketvirtį šiek tiek pagausėjo gyventojų, manančių, kad būsto kainos šiemet padidės. Po stipraus nuosmukio 2023 metais SEB
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl susidomėjimas ETF Lietuvoje tapo „Google“ tendencija?
Kas bendra tarp socialinių tinklų ir biržoje prekiaujamų fondų (ETF)? Ogi tai, jog investuojančiųjų į ETF skaičius per porą pastarųjų dešimtmečių augo panašia eksponentine kreive kaip socialinių tinklų vartotojų bendruomenės. Technologijos pakeitė ir kaip mes bendraujame, ir kaip investuojame. Ne veltui pernai vienas iš dažniausiai Lietuvoje į „Google“ paieškos sistemą įvedamų klausimų buvo „kas yra ETF?“.
ŽYMA
KOMENTARAS