Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Nacionalizmo nuodai ir garai
Kiek galios gaus radikalūs dešinieji, populistai ir kitos paribio bei užribio politinės jėgos ir veikėjai? Tai vienas svarbiausių klausimų 2024-aisiais, kai per pasaulį nuvilnys svarbių rinkimų ir jų imitacijos banga. Rinkimų netrūks Lietuvoje: rinksime naują ar tą patį prezidentą, Europos Parlamento narius ir galiausiai metų pabaigoje – Seimą.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas yra kas Briuselyje: ką per kadenciją nuveikė europarlamentarai iš Lietuvos?
Briuselis jau įsigyvena į Europos Parlamento (EP) rinkimų, kurie vyks visoje ES birželio pradžioje, nuotaikas. Vieni europarlamentarai skuba užbaigti derybas
Komentarai
KOMENTARAS
Geopolitikos poveikis verslui – ar esame pasirengę 2024-iesiems?
Šiemet pasaulyje laukia rinkimų banga, permainos galios centruose, didesnis susiskaldymas ir rizika, kad dirbtinis intelektas taps dar viena kibirkštimi ir taip įkaitusiame pasaulyje. Lietuva bus viso šio paveikslo dalimi – mūsų taip pat laukia rinkimai ir pokyčiai, kuriuos verslas privalės sugretinti su Europoje ir pasaulyje vykstančiais procesais ir priimti svarbius sprendimus.
Komentarai
KOMENTARAS
Gruodį euro zonos infliacija paspartėjo. Ar tai pakeis ECB palūkanų politiką?
Pirmosios 2024 m. sausio savaitės pabaigoje analitikai ir rinkos dalyviai nekantriai laukė praėjusių metų gruodžio euro zonos infliacijos duomenų. Dėl ženklaus infliacijos euro zonoje sulėtėjimo rudenį praėjusių metų pabaigoje buvo vis agresyviau piešiamas bazinių palūkanų karpymo euro zonoje scenarijus. Gruodžio euro zonos infliacijos paspartėjimas buvo kiek mažesnis nei tikėjosi rinka, o grynoji infliacija toliau lėtėjo ir buvo mažiausia per 21 mėnesį. Ekspertai, kuriuos reguliariai apklausia „Bloomberg“, ir toliau piešia agresyvias bazinių palūkanų ir EURIBOR mažėjimo prognozes euro zonai, tačiau koją šioms prognozėms gali pakišti keletas rizikos faktorių.
Komentarai
KOMENTARAS
Rinkimai Argentinoje: 1:0 sveikos pinigų politikos naudai
Per rinkimų kampaniją grandininiu pjūklu mosavęs ir nukirsti reikšmingą dalį valdžios išlaidų žadėjęs libertaras Javieras Milei gruodžio pradžioje inauguruotas Argentinos prezidentu. O viena svarbiausių institucijų, kuriai stipriausiai kirs El loco (isp. beprotis) pravardžiuojamo politiko ašmenys, – centrinis bankas.
Komentarai
KOMENTARAS
Mokesčiai 2023 m.: greitis, lėtumas ir staigmenos
Besibaigiantys metai turėjo praplatinti valstybės biudžeto diržą bent keliomis skylutėmis. Įvykiui ruoštasi net tris šios vyriausybės kadencijos metus. Dėliotos ir su visuomene aptarinėtos mokesčių reformos detalės. Tačiau žadėti pakeitimai atidėlioti, laukiant visų jų supakavimo į bendrą paketą.
Komentarai
KOMENTARAS
Plėtros apetitą 2024 m. lems ir padėtis darbo rinkoje
Komentarai
KOMENTARAS
Kokias žinutes dėl palūkanų ateities siunčia ECB sprendimai?
Bazinės palūkanų normos nebuvo keičiamos antrą kartą iš eilės. Praėjusį ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba jas nutarė palikti 4,00-4,75 proc. intervale. Konkrečių sprendimų dėl pinigų politikos krypties keitimo rinkos dalyviai šį kartą nesitikėjo, visgi buvo laukiama užuominų, kada centrinis bankas galėtų pradėti palūkanų mažinimą. Nors ECB vadovė Christine Lagarde stengėsi prislopinti rinkos dalyvių optimizmą, naujausios infliacijos prognozės ir sprendimai dėl ECB vertybinių popierių portfelio normalizavimo siunčia žinutes ir apie bazinių palūkanų normų ateitį.
Komentarai
KOMENTARAS
Dveji karo metai: ką išmokome apie Rusiją?
Visa apimantis karas Ukrainoje žengia į trečius metus: tūkstančiai mirčių, dar daugiau suluošintų gyvenimų, milijardiniai ekonominiai nuostoliai. Ir tai taikoma ne tik agresiją drąsiai atremiančiai Ukrainai, bet ir agresorei Rusijai, kuri, nepaisant vilčių, visiškai nenori baigti karo ir neprieštarauja, kad toliau vadovautų tie, kurie tą karą pradėjo.
Komentarai
KOMENTARAS
Naujų karo metų pradžia – ant prarajos krašto
Beliko iš esmės du scenarijai – blogas ir dar blogesnis. Tai galima konstatuoti, žvelgiant į padėtį, kuri metų pabaigoje klostosi
Komentarai
KOMENTARAS
Ar bus Lietuvoje karas?
Prasiritus biudžeto skaičiavimams, viešoji erdvė užsipildė karo nuojautomis. Tikromis ar dirbtinėmis – klausimas, į kurį atsakyti artėjančių rinkimų fone ne taip jau ir lengva.
Komentarai
VAKARŲ PAŽADAI UKRAINAI
Vakarų pažadai dėl pagalbos Ukrainai atrodė nuoširdūs, bet iš tikro buvo tušti
Nuo: ES, NATO, Vakarų vyriausybių Kam: ukrainiečiams ir jų lyderiams Data: 2022-ųjų vasara Brangūs ukrainiečiai, Mums labai malonu girdėti, kad sugebėjote atlaikyti pirmąją Rusijos
Komentarai
RUSIJOS PASINAUDOJIMAS MIGRACIJA
Pilkoji zona – migracija
Kai Kremlius ankstesnį kartą puolė Suomiją, jis pasitelkė tankus ir naikintuvus. Praėjus aštuoniasdešimčiai metų, jam pakanka mikroautobuso. Rusų pareigūnai veža
Komentarai
KOMENTARAS
Po metų pertraukos apdirbamosios pramonės metinis pokytis vėl teigiamas
Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, apdirbamoji pramonė spalį sukūrė 1,5 proc. mažiau produkcijos nei rugsėjį ir 1,5 proc. mažiau nei atitinkamą mėnesį prieš metus.
Komentarai
KOMENTARAS
Dešimtmetis, negrįžtamai sukrėtęs pasaulį – ir sukrėsiantis dar labiau
Dešimt metų. Jau dešimt metų! Tik dešimt metų. Bet kokiu atveju, kaip ir tuomet, pačią pirmą dieną, taip ir dabar,
ŽYMA
KOMENTARAS