Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


The Economist
BAISŪS SKAIČIAI
Smurtas prieš moteris – skurdžių šalių rykštė
Bet moterų organizuojamos kampanijos pradeda daryti poveikį.
IQ Tema
SKYRYBOS
Lietuviai skiriasi dažniausiai ES ir tai prisideda prie socialinės nelygybės
Ištuokų skaičių efektyviausiai mažina išsilavinimas ir užimtumas Lietuviai ES ne tik daugiausia tuokiasi, bet ir skiriasi. Bendras skyrybų skaičius šalyje nuosekliai
IQ Tema
SANTUOKOS
Kas lemia, kad lietuviai mažiau tuokiasi?
Kliūčių santuokai sudaryti jauni žmonės šiandien sutinka daugiau nei jų tėvai XX a. antroje pusėje nuosekliai augęs santuokų skaičius Lietuvoje smarkiai krito
Finansai ir investavimas
STATISTIKA
Gerą šeimos finansinę padėtį suaugę vaikai perima rečiau nei blogą
Bloga šeimos finansinė padėtis gerokai dažniau pereina vaikams, kai šie suauga, negu gera padėtis, teigia statistikai.
Aktualijos
KONSTITUCINIS TEISMAS
Seimas atmetė visus tris kandidatus į Konstitucinį Teismą
Seimas antradienį atmetė visus tris kandidatus į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus, taip pat ir Lietuvos Aukščiausio Teismo (LAT) pirmininke pasiūlytos
IQ Tema
Ekonominė bausmė: ilgų motinystės atostogų žala
148 savaičių atostogos su galimybe išsaugoti darbo vietą skamba viliojančiai, bet toks socialinis dosnumas tėra nuodai blizgančiame popierėlyje
Atradimai
Į ką geriausia investuoti?
Daugybė knygų žeria patarimus, kaip sėkmingai investuoti, tačiau pirmiausia reikėtų žinoti, kokie yra mūsų prioritetai. Penki Lauros Čiginskaitės pašnekovai atskleidžia savuosius.
Temos
Išsilavinimas ir kitos santuokos Kinijoje kliūtys
Šiandien Kinijos miestuose gyvenančios moterys labiau išsilavinusios ir turtingesnės nei ankstesnės kartos atstovės. Bet, kaip išsiaiškino Roseann Lake, tuoktuvių rinkoje ši sėkmė dažnai atsigręžia prieš jas.
Atradimai
Subtilumas: Alfonso Budvyčio fotografijų užuominos
Apie Alfonsą Budvytį šiandien kalba tik menotyrininkai ir jo paties darbai. Komentuodamas 2003 m. mirusio fotomenininko kūrinius fotografas Stanislovas Žvirgždas Rusnei Marčėnaitei pasidžiaugia buvęs jo kolega ir turėjęs progų paklausti apie tai, ką jis pats norėjo pasakyti fotografijomis.
Komentarai
Lytinis švietimas Lietuvoje: estai ir čia mus beviltiškai paliko
Faktai, kuriuos šiame numeryje pateikia žurnalas IQ apie Lietuvos švietimo sistemą, teisingiau ‒ lytinį moksleivių švietimą, švelniai tariant yra gluminantys, o tiesiai šviesiai – skandalingi. Tuo pačiu tai yra puiki iliustracija, kokie abejingi, veidmainiai arba tiesiog tamsūs gali būti mūsų politikai ir švietimo sistemos biurokratai.
Kultūra
Paraštės. Rašytojas ir buitis
Žinomas anglų literatūros kritikas ir rašytojas Cyrilas Conolly yra pasakęs, kad „geram menui nėra rimtesnio priešo nei koridoriuje stovintis vaikiškas vežimėlis“.
Aktualijos
Išmoktas bejėgiškumas
Milžinas molinėmis kojomis Lietuvą turėjo palikti jau daugiau kaip prieš ketvirtį amžiaus. Tačiau jo pėdsakai žmonių sąmonėje dar gyvi, o Spalio revoliucijos atgarsius jaučia net jos nemačiusios kartos.
The Economist
Vis gausėja bevaikių
Vis daugiau suaugusiųjų neturi atžalų. Tačiau nerimauti verta kur kas mažiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
IQ Tema
Diagnozė – informacijos amžiaus mama
Tūkstantmečio kartos vaikai su siaubu prisimena mamų ir tėčių amžių, pastariesiems susituokus ar susilaukus pirmagimių. Prieš 20–30 metų buvo normalu ištekėti ar vesti iki 25-erių, šiandien net X kartos mamos to nesitiki iš savo vaikų – Y kartos atstovų.
Temos
Vilučių pingpongas: menininkų šeimos istorija tėvo ir dukters akimis
Jis pasako, o ji sukritikuoja. Nors tai gana dažnas grafiko Mikalojaus Povilo Vilučio ir jo dukters Aldonos Vilutytės pokalbių modelis, vis dėlto nepiktos strėlės vienas kitam paleidžiamos iš ypač tvirto jųdviejų santykio.
ŽYMA
ŠEIMA