Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


Pasaulis
Po rusų smūgių 40 proc. kyjiviečių neturi šildymo
Po Rusijos per naktį suduotų smūgių 40 proc. Kyjivo gyventojų ketvirtadienį neturi šildymo, pranešė sostinės administracija.
NT ir energetika
ŠILDYMO SEZONAS
Vilniuje – mažesnės sąskaitos už šildymą
Vilniečių vasario mėnesio sąskaitos už centralizuotą šildymą bus mažesnės nei prieš mėnesį ir prieš metus, pranešė bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT).
Aktualijos
VILNIUS
Vilniuje pradėjus deginti mazutą oro tarša neviršija normų
Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) pradėjus deginti pigesnį, bet taršesnį mažasierį mazutą, aplinkosaugininkai sako, jog pastarosiomis dienomis Vilniuje oro užterštumas atitinka normas.
Komentarai
KOMENTARAS
Išgyventi artėjančią žiemą: ar Baltijos šalių gamtinių dujų infrastruktūra tam paruošta?
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai paskelbė dar vieną įspūdingą kalbą, pakviesdamas vienos šalies žmones skaityti iš jo lūpų tardamas: „Be dujų ar be jūsų? Be jūsų“. Kalba pasirodė ne tik įkvepianti, bet ir aktuali kur kas didesniam klausytojų ratui, negu galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk iš tiesų, be tos šalies ir jos gamtinių išteklių apsieiti dabar mokosi daugelis Europos ir pasaulio valstybių. Tad šaltam ir nelengvam sezonui artėjant, verta atidžiau dirstelėti ir į Baltijos šalių dujų sektorių bei mūsų pasirengimą pasitikti artėjančią žiemą.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Vilniaus šilumos tinklai mazutą galės deginti po Vyriausybės sprendimo
Vilniui pradedant šildymo sezoną ir centralizuotos šilumos tiekimo įmonei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ketinant vietoj dujų deginti pigesnį, bet taršesnį mazutą, įmonė leidimą jį deginti tikisi gauti šią savaitę, o kūrenti šį kurą – nuo kitos savaitės. Tačiau leidimas bus suteiktas tik Vyriausybei papildžius ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašą, sako sostinės vicemeras.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS
Seimas: kompensacijas už šildymą bus galima gauti lengviau
Seimas supaprastino kompensacijų už šildymą mokėjimo ir prašymų teikimo tvarką – dirbantys gyventojai kompensacijas galės gauti iki šildymo sezono pabaigos paramos paprašius vieną kartą, o ne kas tris mėnesius, kaip yra dabar. Tokia tvarka galiotų iki 2024 metų šildymo sezono pabaigos.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS ŠILDYMUI
Seimas po pateikimo pritarė nuliniam PVM šildymui dviem sezonams
Aktualijos
KOMPENSACIJOS
Vyriausybė pritarė šildymo kompensacijoms iškart šešiems mėnesiams
Vyriausybė trečiadienį pritarė šildymo kompensacijoms iš karto šešiems mėnesiams, o ne trims, kaip yra dabar. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, šis pakeitimas aktualiausias dirbantiems ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.
NT ir energetika
DIRŽŲ VERŽIMASIS
Energijos taupymo planas: temperatūros patalpose mažinimas, greičio ribojimai
Siekiant taupyti energetikos išteklius, Energetikos ministerija siūlo mažinti temperatūrą patalpose, taip pat iki penkių mėnesių sutrumpinti maksimalų 120 arba 130 km per valandą leistiną greitį greitkeliuose ir autostradose.
NT ir energetika
ENERGETIKA
G. Šimkus: kompensacijos turi būti tikslingos, reikia kalbėti apie naujus mokesčius
Vyriausybei ketinant kitąmet toliau mokėti kompensacijas už energijos išteklius, Lietuvos banko vadovas sako, kad jos turėtų būti tikslingos – skiriamos labiausiai pažeidžiamiems gyventojams bei neskatinančios daugiau vartoti energijos, pagamintos iš iškastinio kuro. Gediminas Šimkus taip pat užsimena, kad reikia diskutuoti ir apie nekilnojamojo turto bei aplinkosaugos mokesčius.
NT ir energetika
VILNIUS
R. Šimašius: deginant mazutą tikėtinos tokios pat ar mažesnės šildymo kainos
Artėjantį žiemos sezoną centralizuotos šilumos gamyboje deginant mazutą, Vilniaus gyventojai už šildymą mokės tiek pat arba mažiau nei pernai, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.
NT ir energetika
ŽIEMA ATEINA
Naują šildymo sezoną kompensacijų gavėjų daugės penktadaliu
Artėjantį šildymo sezoną kompensacijų už šilumos energiją gavėjų skaičius augs apie 21 proc., prognozuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Pasak ministerijos atstovės, tam didžiausios įtakos turės nuo birželio padidintas valstybės remiamų pajamų (VRP) koeficientas, turintis įtakos vertinant išlaidų ir pajamų santykį kompensuojant būsto šildymo išlaidų dalį.
Verslas
INFLIACIJA LIETUVOJE
Ekonomistai: infliaciją augino maisto kainos, tikėtina, pikas jau pasiektas
Statistikos departamentui paskelbus apie 16,6 proc. metinę išankstinę infliaciją balandį, ekonomistai sako kad kainų augimą lėmė itin didelis maisto kainų šuolis. Kai kurie jų mano, kad infliacijos pikas jau pasiektas, o gegužę arba vasarą infliacija mažės. Tačiau vidutinė metinė infliacija bus didesnė nei prognozuota anksčiau – 13-14 procentų.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS
Ministerijos atstovė: siūloma iki 2023-ųjų rudens nevertinti paramos gavėjų turto
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija svarsto pratęsti kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų mokėjimą nevertinant žmonių turto.
Aktualijos
ENERGIJOS KAINOS
Seime – idėja didinti kompensacijas už šildymą, jas duoti ir vidutinių pajamų gavėjams
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas siūlo šalies gyventojams numatyti didesnes kompensacijas už šildymą, jas leisti gauti ir vidutines pajamas gaunantiems gyventojams, o ne tik mažas.
ŽYMA
ŠILDYMAS