Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 23 d.


Pasaulis
„HAMAS“ TERORISTŲ ATAKOS IZRAELYJE PLANAI
Izraelis: gauti duomenys rodo, kad „Hamas“ planavo ataką daugelį metų
Po spalio 7 d. išpuolio gauti „Hamas“ teroristų skaitmeniniai įrenginiai ir dokumentai atskleidžia daugelio metų planavimą ir itin aukštą „detalių
Komentarai
KOMENTARAS
Izraelyje aidinčios sirenos atkreipia dėmesį, kad nusiraminti pavojinga
„Hamas“ teroristinis išpuolis prieš Izraelį ir neišvengiamas bei kruvinas atsakas į jį – tai pasaulį keičianti katastrofa, kurios padariniai toli
Atradimai
SAUGUMAS IR PRIVATUMAS
Į JAV miestus braunasi bepiločiai policininkai
Kai kas mano, kad jie gali sušvelninti konfrontaciją. Pilietinių laisvių organizacijos nusiteikusios skeptiškai. Naujais policijos metodais domisi Simonas Willisas.
Aktualijos
BALTARUSIJA
O. Karač patvirtino pavasarį VSD buvusi įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba
BBaltarusijos aktyvistė Olga Karač antradienį patvirtino šiemet pavasarį Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų buvusi įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba,
Aktualijos
BALTARUSIJA
Baltarusijos aktyvistė O. Karač bendradarbiavo su Rusijos žvalgyba
Lietuvoje gyvenanti Baltarusijos aktyvistė Olga Karač bendradarbiavo su Rusijos žvalgybos tarnyba, teigia Valstybės saugumo departamentas. Jo pateiktos informacijos pagrindu tarptautinio pilietinių
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Britų žvalgyba: Rusijos pastangos išeikvoti Ukrainos oro gynybą greičiausiai nebuvo sėkmingos
Rusija rengia daugybę atakų Irane pagamintais bepiločiais orlaiviais, kad išsekintų Ukrainos oro gynybą, tačiau vargu ar šalies agresorės pastangos buvo itin sėkmingos, sakoma tviteryje paskelbtoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos atnaujintoje žvalgybos informacijos suvestinėje, pranešė „Ukrinform“.
Aktualijos
SAUGUMAS
L. Kasčiūnas: jei nutekinti dokumentai tikri, tai rodytų aukštą JAV žvalgybos lygį
Jeigu bent dalis nutekintos JAV žvalgybos informacijos yra tikra, tai rodo itin aukštą pagrindinių mūsų sąjungininkų žvalgybos lygį, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas.
Aktualijos
SAUGUMAS
Žvalgybos grėsmių ataskaita: saugumo situacija regione, apeinamos sankcijos ir Pekino ryšiai su Maskva
Lietuvos žvalgybos institucijų ketvirtadienį išplatintoje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje akcentuojama, kad Baltarusijos dalyvavimas kare prieš Ukrainą blogina saugumo situaciją regione.
Aktualijos
GRĖSMĖS
G. Landsbergis: žvalgybinių duomenų dėl galimo Rusijos puolimo nėra, bet pavojus – realus
Žvalgybinių duomenų dėl galimo Rusijos puolimo nėra, bet pavojus yra realus, nes situacija gali pasikeisti, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
MOLDOVA
Moldovos prezidentė išdėstė demaskuotą Rusijos planą nuversti jos šalies vyriausybę
Moldovos prezidentė pirmadienį išdėstė tai, ką pavadino Maskvos sąmokslu, kuriuo siekiama, pasitelkus išorės diversantus, nuversti jos šalies vyriausybę, paversti šalį priklausoma nuo Rusijos ir sužlugdyti jos siekį vieną dieną įstoti į Europos Sąjungą.
Pasaulis
ŽVALGYBA
Baltieji rūmai: Kinijos baliono numušimas suteikė JAV vertingos žvalgybinės informacijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pirmadienį gynė savaitgalį priimtą sprendimą palaukti, kol Kinijos oro balionas kirs JAV teritoriją, ir tada jį numušti, o Baltieji rūmai pareiškė, kad iš šio prietaiso buvo gauta itin vertingos žvalgybinės informacijos.
Aktualijos
RUSIJOS ŽVALGYBA
VSD vadas: Rusijos žvalgybos galimybės Lietuvoje aptrupėjusios, riziką kelia migracija
Rusijos žvalgybos galimybės Lietuvoje yra aptrupėjusios, bet rizikų kelia šios šalies ir Baltarusijos piliečių judėjimas Lietuvoje, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis.
The Economist
ŠNIPAI TARP MŪSŲ
Ant Rusijos pykstantys anonimai padeda išsiaiškinti sankcijų laužytojus
Į žvalgybą įtraukti „visą visuomenę“ apsimoka
Aktualijos
ŽVALGYBA LIETUVOJE
VSD: pernai nustatyta iki 10 Lietuvoje veikusių rusų, baltarusių ir kinų žvalgybininkų
Praėjusiais metais užsienio žvalgybos ir saugumo tarnybos bandė užmegzti ryšį su daugiau kaip 100 Lietuvos piliečių, nustatyta iki dešimt asmenų, vykdžiusių nedeklaruotą žvalgybinę veiklą, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).
Aktualijos
KINIJOS VEIKSMAI
Žvalgyba: keršydama Lietuvai dėl ryšių su Taivanu Kinija rengia ir kibernetines atakas
Keršydama Lietuvai dėl mezgamų ryšių su Taivanu, Kinija atsakomiesiems veiksmams išnaudoja ir kibernetines atakas, rašoma penktadienį paskelbtoje žvalgybos ataskaitoje.
ŽYMA
ŽVALGYBA