Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

Pasaulis
RUSIJA
Rusija ketina perkelti kai kuriuos dalinius iš Baltarusijos į Ukrainą
Rusija bando papildyti nuostolių patyrusius dalinius Ukrainoje, perkeldama personalo ir karinės įrangos iš Baltarusijos, pirmadienį pranešė ukrainiečių ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
G. Landsbergis žada kelti klausimą dėl ES sankcijų Baltarusijai griežtinimo
Vidaus reikalų ministerijai pranešus apie netinkamas sąlygas Baltarusijoje esantiems ir į Lietuvą siunčiamiems migrantams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada kelti klausimą dėl Europos Sąjungos sankcijų Minskui griežtinimo.
Verslas
VERSLAS
„Ikea“ atremia kaltinimus dėl sąsajų su kalinių darbu Baltarusijoje
Tarptautiniu mastu veikianti baldų ir namų apyvokos prekių mažmenininkė „Ikea“ ketvirtadienį gynėsi po to, kai Prancūzijos „Disclose“ atliktas žurnalistinis tyrimas atskleidė kelių buvusių „Ikea“ tiekėjų Baltarusijoje sąsajas su priverstiniu darbu įkalinimo įstaigose.
Pasaulis
KAIMYNAI
A. Lukašenka pagrasino nacionalizuoti „nedraugiškų šalių“ kapitalo įmones Baltarusijoje
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka pagrasino nacionalizuoti investuotojų iš „nedraugiškų šalių“ Baltarusijoje turimas įmones ar jų akcijas.
Aktualijos
RUSIJOS ŽVALGYBA
VSD vadas: Rusijos žvalgybos galimybės Lietuvoje aptrupėjusios, riziką kelia migracija
Rusijos žvalgybos galimybės Lietuvoje yra aptrupėjusios, bet rizikų kelia šios šalies ir Baltarusijos piliečių judėjimas Lietuvoje, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis.
IQ Tema
ISTORIJA
Vilniaus DNR: slavai nuo viduramžių iki šių dienų buvo neatsiejama Vilniaus identiteto dalis
Kitąmet įkūrimo 700-metį minėsiančiame Vilniuje slavai paliko ryškų pėdsaką.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina: auga grėsmė, kad Rusija pradės naują puolimą iš Baltarusijos teritorijos
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijos KGB neigia, kad šalyje įvestas kontrteroristinės operacijos režimas
Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) penktadienį pareiškė, kad žiniasklaidos anksčiau paskelbti pranešimai apie šalyje įvestą kontrteroristinės operacijos režimą yra netikslūs.
Aktualijos
A. LUKAŠENKOS PAVOJINGI ŽAIDIMAI
Kol kas neaišku, kas darosi už sienos su Baltarusija (paskelbtas antiteroristinis režimas)
NATO gynybos ministrų susitikime ketvirtadienį Lietuva atkreipė dėmesį į Baltarusijos pareiškimus apie kuriamą karinę grupuotę, tačiau kas išties vyksta mūsų
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina žada susivienyti prieš „teroristinę“ Rusiją
Ukraina pirmadienį pažadėjo, kad jos neįbaugins kruvinų raketinių smūgių banga iš „teroristinės valstybės“ Rusijos, Maskvai savo grasinimais pakursčius nuogąstavimus dėl tolesnio keršijimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
A. Lukašenka kaltina Ukrainą rengiantis smogti Baltarusijai
Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, artimas Rusijos lyderio Vladimiro Putino sąjungininkas, pirmadienį pareiškė, esą Ukraina rengiasi smogti jo šalies teritorijai.
IQ Tema
NUOLANKŪS KAIMYNAI
Baltarusiai Vilniuje įsitvirtino tarsi nepastebimai, o prie bėgusių nuo represijų pastaruoju metu jungiasi ir ekonominiai migrantai
Irina (jos tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi), protestų prieš Aliaksandrą Lukašenką dalyvė, į Vilnių atvyko 2020-ųjų rudenį. „Atsidūriau čia,
Aktualijos
ŠNIPINĖJIMAS
Baltarusijos opozicija: M. Danielius buvo giliai infiltravęsis į skirtingas struktūras
Šnipinėjimu Baltarusijai įtariamas Mantas Danielius buvo giliai infiltravęsis į skirtingas Lietuvos struktūras, sako šalyje veikiančių baltarusių organizacijų atstovai, teisėsaugai pranešę apie įtartiną jo elgesį.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Netikėtas Vilniaus šansas
Rugsėjo šeštadienio popietė Vilniuje. Gedimino prospekte įrengtoje scenoje dainininkai traukia garsiąją ukrainiečių „Červona kalyna“. Netoli Katedros aikštės rusiškai griaudi rokeriai. Kažkur nuo Pilies gatvės sklinda trimito garsai – gatvės muzikantas, atvykėlis iš Baltarusijos, nuo praėjusio rudens groja nepaisydamas kaitros, lietaus ar sniego.
ŽYMA
BALTARUSIJA