Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 3 d.

Aktualijos
GYNYBA
A. Anušauskas: svarbiausia – Vokietijos patikinimas, kad jos saugumas yra Lietuvos saugumas
Netylant diskusijoms dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad reikėtų koncentruoti dėmesį į Berlyno patikinimą dėl saugumo, taip pat – į naujus NATO gynybos planus, kuriuos aljansas rengiasi tvirtinti Vilniuje liepą.
Aktualijos
GRĖSMĖS
A. Anušauskas: karas Ukrainoje mažai paveikė Rusijos pajėgumus Kaliningrado srityje
Karas Ukrainoje mažai paveikė Rusijos pajėgumus Kaliningrado srityje, o Kremliaus planai didinti pajėgas su NATO besiribojančiuose regionuose rodo pasiryžimą ilgalaikei konfrontacijai, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos
GYNYBA
Vokietijos gynybos ministras: ginsime Baltijos šalis „be jokių bet“
Vokietija, pasak gynybos ministro Boriso Pistoriuso, pasirengusi „be jokių bet“ ginti NATO partneres Baltijos šalis. Lankydamasis karinėse pratybose Pabradės poligone jis antradienį dėkojo vokiečių kariams už jų tarnybą. Tai esą yra svarbus indėlis į atgrasymą. B. Pistoriusas sakė: „Iki 1990 metų Vokietijos Federacinė Respublika buvo rytinis flangas. Mūsų saugumą garantavo NATO ir jos sąjungininkės. O šiandien rytinis flangas yra Lenkija, Baltijos šalys ir kitos valstybės“.
Pasaulis
PRATYBOS
B. Pistoriusas: JAV, Lenkija ir Vokietija svarsto surengti bendras pratybas
Vašingtonas derasi su Berlynu ir Varšuva dėl bendrų karinių pratybų Lenkijoje, reaguojant į Rusijos grėsmę rytinei NATO sienai, sekmadienį pranešė Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.
Pasaulis
VEIDAI
B. Pistoriusas – nematomas karvedys
Borisas Pistoriusas (62 metų), menkai žinomas politikas, sausio viduryje atsistatydinus Christine Lambrecht, buvo paskirtas naujuoju Vokietijos gynybos ministru. Karo Ukrainoje
ŽYMA
BORISAS PISTORIUSAS