Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Dujų, naftos ir energetikos sektorių ateitis: su kuo teks susitaikyti?
Vilius Juzikis yra SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Putinas: Rusija turi diversifikuoti energijos išteklių eksportą į Aziją
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino diversifikuoti energijos eksportą į Aziją ir apkaltino Europos šalis destabilizuojant rinką savo pastangomis atsisakyti Rusijos energijos išteklių.
IQ Tema
ENERGIJOS KAINOS
Vilniaus nerimo žiema
Energijos kainų šuolis skaudžiausiai kirto sostinei. Už politikų ambicijas ir klaidas brangiausiai sumokės vilniečiai. Spalio viduryje prasidėjus šildymo sezonui lietuvius kas
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Meilė ir neapykanta: veidmainiškos kovos su infliacija priemonės
Infliacija – terminas, kurį pastarąjį dešimtmetį dažniau vartojo ekonomikos studentai, dėstytojai ir finansų institucijų atstovai, o dabar jį vėl taria politikai ir kone kiekvienas Lietuvos gyventojas. Lietuvoje ji iš tiesų rekordinė ir vertinant laikotarpį nuo neramių 2008-ųjų, ir palyginti su kitomis išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vokietijos ministrai pasisako prieš rusiškos naftos boikotą
Vokietijos finansų ir užsienio reikalų ministrai sekmadienį pasisakė prieš Rusijos energijos išteklių importo draudimą, Vakarams ieškant būdų padidinti spaudimą Maskvai dėl invazijos į Ukrainą.
IQ Tema
INFLIACIJA
Šoko terapija: kaip reaguoti į rekordinę infliaciją?
Rekordinė infliacija Lietuvoje politikus skatina veikti. Jau geriau jie nieko nedarytų. Sausį 12,4 proc. metinę infliaciją fiksavusi Lietuva tapo ES čempione.
NT ir energetika
ENERGETIKA
3 mlrd. eurų Rusijai už energiją sumokanti Lietuva galėtų sumažinti priklausomybę
Lietuvos energetinė priklausomybė nuo Rusijos yra viena didžiausių Europos Sąjungoje, pernai ji iš Rusijos įsigijo naftos, dujų ir elektros už daugiau nei 3 mlrd. eurų, tačiau šaliai nebūtų sunku atsisakyti rusiškų dujų ir elektros, sako BNS kalbinti analitikai.
Verslas
APLINKOSAUGA
Vyriausybė lengvina kelią atsinaujinančios energijos plėtrai
Vyriausybė trečiadienį patvirtino tapimo atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) bendrija sąlygas ir sprendė dėl kelių kitų su žaliąja energetika susijusių pakeitimų. Kartu sudarytos sąlygos elektros energijos paklausos telkimo veiklai. 
NT ir energetika
ŽALIOJI ENERGETIKA
Lietuvoje perspektyviausia – vėjo ir saulės energetika
Artimiausią dešimtmetį investuotojams Lietuvoje patraukliausios bus investicijos į vėjo ir saulės energiją elektros energijos gamybai naudojančias elektrines dėl jų ekonominio patrauklumo ir paprasto įrengimo.
ŽYMA
ENERGIJOS IŠTEKLIAI