Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 30 d.

IQ Tema
PASAULIO PATIRTYS
Susitaikyti, bet nepamiršti
Nuo Holokausto iki Ruandos genocido ir net Čečėnijos – istorija rodo, kad žaloti bendruomenes yra kur kas lengviau, nei joms
Kultūra
UŽVERTUS KNYGĄ
„Lietus Amsterdame“: „Taip galėjo būti“
Pirmąsias keturias beletristikos knygas žurnalistas Valdas Bartasevičius vadina literatūriniu žaidimu. Kuo šis žaidimas virto penktojoje Valdo Barto pseudonimu savo romanus
Aktualijos
TS-LKD
G. Landsbergis: parlamentaro V. Rakučio komentarai Holokausto tema nėra adekvatūs
Valdančiųjų konservatorių pirmininkas užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako esąs pasipiktinęs Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario
Pasaulis
ANTISEMITIZMAS
„Facebook“ draus Holokaustą neigiantį turinį
Komentarai
V. PUTINAS IR HOLOKAUSTAS
Pamirškime pasakas ir išmokime realios istorijos
Pradedant Aušvicu ir baigiant mūšiu dėl Britanijos, herojiški mitai nusveria realybę. Žuvusieji nusipelno daugiau.
Kultūra
INTERVIU
J. Haidas: „Tamsybei ir kvailumui privalome duoti atsaką“
Kauno Istorijų festivalyje viena istorija nuskambėjo simfoninės muzikos garsais: pirmąkart po karo pabaigos atliktas Kauno geto kalinio ir orkestro nario Percy Haido kūrinys „Geltonoji fantazija“. Šia proga į Lietuvą atvykęs jo sūnus amerikietis Josephas Haidas su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie nepaprastą tėvų likimą, muzikos galią ir priešnuodžius prieš neapykantą.
Kultūra
Stebuklai, turintys pavardes
Pasaulio tautų teisuoliams iš Lietuvos skirta nauja paroda ir katalogas primena apie likimus, kuriuos nuo tragiškos lemties išgelbėjo neretai visai nepažįstamų žmonių gerumas
Aktualijos
Dingęs turtas: Lietuva iki šiol skirsto nuosavybės grąžinimo siekiančius asmenis pagal jų pilietybę
Iš pradžių jie neteko pilietinių teisių, paskui ‒ turto ir, daugeliu atvejų, gyvybės. Iš Lietuvos kilę žydai vis dar laukia, kada galės atgauti bent nuosavybę.
Aktualijos
Premjeras apie Holokaustą Lietuvoje: nėra ką peržiūrinėti
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Europos žydų kongreso raginimas Lietuvai peržiūrėti lietuvių vaidmenį Holokausto metu nėra reikalingas.
Aktualijos
Seimui bus siūloma pervadinti Genocido aukų muziejų 
Po daugelį metų trukusių diskusijų ir tarptautinės kritikos politikai, valstybės institucijos ir visuomeninės organizacijos iš principo sutarė pakeisti buvusiuose KGB rūmuose Vilniuje įsikūrusio Genocido aukų muziejaus pavadinimą.
Aktualijos
E. Macronas: Prancūzija pripažįsta savo vaidmenį holokauste
Sekmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasmerkė savo šalies bendradarbiavimą su okupantais per Holokaustą. Jis užsipuolė tuos, kurie vis dar menkina prancūzų vaidmenį tuo metu, kai į mirtį buvo siunčiami dešimtys tūkstančių žydų.
Aktualijos
Šeduvoje iškils unikalus litvakų muziejus
Žymiausi pasaulio muziejininkai ir architektai Lietuvoje kuria analogų pasaulyje neturintį projektą.
Aktualijos
Agresyvi tyla
Savo identiteto ilgai nerandanti Lukiškių aikštė kelia klausimų ne tik apie šioje vietoje įamžinamą istoriją, bet ir apie nutylimus praeities puslapius. Filosofas Nerijus Milerius ir IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie atminties, architektūros ir kaltės sankirtas.
ŽYMA
HOLOKAUSTAS