Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Sportas
PROTESTŲ BANGA IRANE
Irano saugumo pajėgos vaikė studentų protestą dėl M. Amini
Irano saugumo pajėgos praėjusią naktį viename garsiausių Teherano universitetų išvaikė studentų protestą, surengtą tęsiantis moterų vadovaujamų demonstracijų bangai, kurią sukėlė dorovės policijos sulaikytos Mahsos Amini mirtis.
Pasaulis
DEMONSTRACIJŲ BANGA IRANE
Irane suimta buvusio prezidento A. H. Rafsanjani dukra
Irane antradienį buvo suimta buvusio prezidento Akbaro Hashemi Rafsanjani dukra, kaltinama protestų kurstymu kilus demonstracijų bangai dėl jaunos moters mirties, pranešė naujienų agentūra „Tasnim“.
Pasaulis
PROTESTAI IRANE
Irano valdžia žada be „jokio atlaidumo“ malšinti moterų vadovaujamus protestus
Irano teismų sistemos vadovas sekmadienį perspėjo, kad gyventojai, dalyvaujantys protestuose, kurie apėmė šalį po moralės policijos arešto mirus jaunai kurdei Mahsai Amini, nesulauks „jokio atlaidumo“.
Pasaulis
IRANAS
Irano prezidentas žada ištirti protestus išprovokavusios jaunos moters mirties aplinkybes
Irano prezidentas Ebrahimas Raisi ketvirtadienį pareiškė, jog reikia ištirti jaunos iranietės mirtį, išprovokavusią protestų bangą šiitiškoje respublikoje.
Pasaulis
MORALĖS POLICIJA
Didėja tarptautinis nerimas dėl kruvino protestų numalšinimo Irane
Kruvinas susidorojimas su protestais Irane, kilusiais dėl jaunos iranietės Mahsos Amini mirties po to, kai ją suėmė liūdnai pagarsėjusi Teherano moralės policija, tarptautinėje erdvėje sukėlė nerimą.
Pasaulis
BRANDUOLINIS SUSITARIMAS
JAV: Iranas sušvelnino poziciją derybose dėl branduolinio susitarimo
Vienas JAV pareigūnas antradienį pareiškė, kad Iranas sutiko atsisakyti reikalavimų blokuoti kai kurias Jungtinių Tautų inspekcijas savo branduoliniuose objektuose – tai būtų dar viena svarbi Teherano nuolaida, galinti atverti kelią atgaivinti 2015 metais šiitiškos respublikos ir galingųjų valstybių pasirašytą branduolinę sutartį.
Pasaulis
ES IR IRANAS
ES nagrinėja Irano atsakymą į „galutinį“ branduolinio susitarimo projektą
Europos Sąjunga antradienį pareiškė nagrinėjanti Irano atsakymą į „galutinį“ susitarimo dėl 2015 metų branduolinės sutarties su didžiosiomis valstybėmis atgaivinimo projektą, kurį ji pateikė per derybas Vienoje.
Pasaulis
BRANDUOLINĖ PROGRAMA
Vienoje turi būti atnaujintos derybos dėl Irano branduolinės programos
Austrijos sostinėje ketvirtadienį turi prasidėti naujas derybų dėl Irano branduolinės programos raundas, per kurį toliau bus ieškoma būdų išgelbėti sutartį, skirtą pažaboti Teherano branduolines ambicijas.
Pasaulis
BRANDUOLINĖ PROGRAMA
Iranas, JAV, ES siunčia į Vieną savo atstovus branduolinėms deryboms
Iranas, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga trečiadienį pranešė, kad siunčia savo atstovus į Vieną atnaujinti derybų, kuriomis siekiama atgaivinti 2015 metų susitarimą dėl jo branduolinės programos.
Pasaulis
IRANAS
Iranas reiškia „optimizmą“, ES pateikus pasiūlymą dėl branduolinio susitarimo
Iranas pirmadienį pareiškė, kad tebėra „optimistiškai nusiteikęs“ dėl galimybių atgaivinti 2015 metų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos, Europos Sąjungai pateikus pasiūlymą, kuriuo siekiama kompromiso nuo kovo įstrigusiose derybose.
Sportas
ALPINIZMAS
Alpinistės iš Pakistano ir Irano įkopė į vieną pavojingiausių viršukalnių
Alpinistės iš Pakistano ir Irano tapo pirmosiomis moterimis iš savo šalių, įkopusiomis į K2 – vieną aukščiausių ir pavojingiausių pasaulio viršukalnių, penktadienį pranešė vienas pareigūnas.
Pasaulis
JAV IR IRANAS
Iranas sako rengsiantis netiesiogines derybas su JAV dėl taikomų sankcijų
Iranas pirmadienį pareiškė, kad šią savaitę atnaujins netiesiogines derybas su Jungtinėmis Valstijomis vienoje iš Persijos įlankos šalių, tęsiant pastangas atgaivinti
Pasaulis
JAV IR IRANAS
Iranas: derybų „traukinys dar nenuriedėjo nuo bėgių“
Iranas pirmadienį pareiškė, kad derybų dėl 2015 metų branduolinio susitarimo „traukinys dar nenuriedėjo nuo bėgių“, nepaisant JAV taikomų sankcijų
Pasaulis
BRANDUOLINIO PAKTO DERYBOS
Iranas sako grįšiantis į Vieną tik užbaigti susitarimą dėl branduolinio pakto atnaujinimo
Iranas pirmadienį pareiškė, kad į Vieną sugrįš tik tam, kad užbaigtų susitarimą dėl reikšmingos 2015 metų branduolinės sutarties su pasaulio valstybėmis atgaivinimą, o paskutiniai žingsniai priklausys nuo Vašingtono.
The Economist
PASAULIS 2022. ARTIMIEJI RYTAI
Vis dar norite tartis? Įtampa su Iranu gali augti
Nepaisant visus 2021-uosius trunkančių derybų, neatrodo, kad Iranas ir JAV būtų bent kiek pažengę bandydami atgaivinti tarptautinę branduolinę sutartį, vadinamąjį Jungtinį išsamų veiksmų planą (JIVP), iš kurio Donaldo Trumpo vadovaujamos JAV pasitraukė 2018 m. Abi šalys tvirtina norinčios grįžti prie pradinių sąlygų, jei to pageidautų ir kita. Bet nuo tada pasaulis gerokai pasikeitė, todėl tikėtina, kad 2022 m. reikalai ir toliau nepajudės iš mirties taško, o įtampa augs.
ŽYMA
IRANAS