Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

Pasaulis
ES IR LENKIJA
Siekdami atblokuoti ES lėšas, lenkų parlamentarai priėmė įstatymą dėl teismų reformos
Lenkijos žemieji parlamento rūmai penktadienį priėmė įstatymą dėl teismų reformos, taip bandydami pataisyti santykius su Europos Sąjunga ir atblokuoti įšaldytas
Aktualijos
LENKIJA
Lenkijos konservatyvusis premjeras pasisakė už mirties bausmę
Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis netikėtai pasisakė už mirties bausmę ir pripažino, kad nepritaria Romos katalikų bažnyčios nuomonei šiuo klausimu. Jo
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Lenkų premjeras: „Gazprom“ sprendimas sustabdyti dujų tiekimą – puolimas prieš Lenkiją
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį sakė, kad Rusijos sprendimas sustabdyti dujų tiekimą yra „tiesioginis puolimas“ prieš Lenkiją, bet pridūrė, kad jo šalis nepasiduos „šiam šantažui“.
Pasaulis
BAUSMĖS
ES pirmąkart išieškos Lenkijai skirtas baudas iš Bendrijos finansavimo
Europos Komisija antradienį pranešė, kad šį mėnesį imsis beprecedentės priemonės – sumažins Lenkijai skirtą Europos Sąjungai skirtą finansavimą beveik 15 mln. eurų, tokiu būdu išieškodama baudas, skirtas Varšuvai už atsisakymą uždaryti vieną anglių kasyklą.
Pasaulis
MIGRANTAI
M. Morawieckis: migracijos krizė ir dujų kainos – hibridinio karo pavyzdžiai
Europos Sąjunga dar turi laiko išvengti katastrofos, susijusios su naujomis grėsmėmis, pareiškė Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis. „Europa susidūrė su naujomis
Pasaulis
MIGRANTAI
M. Morawieckis kaltina V. Putiną organizavus Baltarusijos migrantų „ataką“
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną surežisavus precedento neturinčią migrantų, mėginančių nelegaliai patekti į Lenkiją iš Baltarusijos, bangą ir pavadino tai ataka, galinčia destabilizuoti Europos Sąjungą.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
Lenkijos premjeras: ES „įrėmė mums į galvą ginklą“
Lenkijos ministras pirmininkas pareiškė, kad Europos Sąjunga „įrėmė mums į galvą ginklą“, reikalaudama atsisakyti teismų sistemos reformų ir grasindama priešingu atveju imtis prieš šalį sankcijų.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
Per ES viršūnių susitikimą teisinis ginčas su Lenkija liko neišspręstas
Pasaulis
ES IR LENKIJA
M. Morawieckis ir U. von der Leyen surėmė ietis dėl ES vertybių
Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis antradienį apkaltino Europos Sąjungą „šantažu“, viešai surėmęs ietis su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen dėl Varšuvos nenoro pripažinti ES įstatymų viršenybę.
Pasaulis
LENKIJA
M. Morawieckiui atleidus vieną savo pavaduotojų, ėmė byrėti Lenkijos valdančioji koalicija
Viena iš trijų valdančiajai koalicijai priklausančių Lenkijos partijų antradienį paskelbė ją paliekanti, premjerui atleidus šios politinės jėgos lyderį iš posto vyriausybėje.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
ES teismo kirtis Lenkijai: šalies teisėjų drausminimo būdai prieštarauja ES teisei
Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismas ketvirtadienį nusprendė, kad Lenkijos teisėjų drausminimo būdai prieštarauja ES teisei, dar labiau padidindamas įtampą tarp bloko ir vis labiau besipriešinančios valstybės narės.
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Visoje Lenkijos teritorijoje įvedamas „raudonosios zonos“ karantinas
Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis penktadienį pranešė, kad reaguojant į rekordinį koronaviruso atvejų gausėjimą, visa šalies teritorija nuo savaitgalio bus laikoma „raudonąja zona“.
Pasaulis
ENERGETIKA
Lenkijos premjeras: „Nord Stream 2“ projektą būtina nutraukti
Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis premjeras pareiškė, jog Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ projektą būtina nutraukti kaip mažinantį Vidurio Europos energetinį saugumą.
Pasaulis
ES BIUDŽETAS
ES narių finansavimas susietas su teisinės valstybės principų laikymusi
Europos Sąjungos lyderiai antradienį pirmąkart susitarė susieti lėšų iš Bendrijos fondų mokėjimą bloko narėms su sąlyga, kad šalys privalo laikytis ES teisinių normų.
Aktualijos
GYNYBA
M. Morawieckis: Lenkija neturi tikslo didinti JAV karių skaičių mažinant kontingentą Vokietijoje
 Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis sako, kad derybos su Jungtinėmis Valstijomis dėl amerikiečių karių dislokavimo vyksta pagal planą, tačiau Varšuva neturi tikslo, kad papildomos pajėgos atvyktų sumažinus kontingentą Vokietijoje.
ŽYMA
MATEUSZAS MORAWIECKIS