Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 3 d.


Pasaulis
PASAULIS 2024
Iškreipta demokratija: rinkimų klastojimo triukai, kurie bus naudojami 2024 m.
Didžiulė sėkmė dažniausiai pasiekiama „ne tiek jėga, kiek apgaule“, teigė Niccolò Machiavellis, XVI a. žarstęs patarimus neskrupulingiems kunigaikščiams. Šiuolaikiniai valdovai
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR NIGERIO PERVERSMAS
E. Macronas: Nigerį po perversmo paliks Prancūzijos ambasadorius, pasitrauks kariai
Prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paskelbė, kad Nigerį paliks Prancūzijos ambasadorius, o per ateinančius mėnesius iš šalies bus išvestas ir prancūzų
Pasaulis
NIGERIS
Nigeris vėl atidarė sausumos ir oro sienas su penkiomis kaimynėmis
Nigerio sausumos ir oro sienos su penkiomis šalimis kaimynėmis vėl atidarytos praėjus beveik savaitei po to, kai jos buvo uždarytos po perversmo ir prezidento Mohamedo Bazoumo nušalinimo, antradienį per nacionalinę televiziją pranešė vienas iš pučistų.
Pasaulis
KOVA DĖL VALDŽIOS RUSIJOJE
A. Šulga: „J. Prigožinas turėjo pasirinkti – arba dabar, arba niekada“
Jevgenijaus Prigožino žygis į Maskvą tęsėsi tik vieną parą ir baigėsi dviejų kovojančių kriminalinių valdžios grupuočių paliaubomis. Lieka daug neatsakytų klausimų: kas įvyko ir kodėl? Ką šie įvykiai Rusijoje byloja apie visuomenės būklę?
Pasaulis
MIANMARAS
Mianmaro lyderė Aung San Suu Kyi nuteista už korupciją ir įkalinta iš viso 33 metams
Mianmaro chuntos teismas penktadienį nuteisė nušalintą civilinę lyderę Aung San Suu Kyi septynerių metų laisvės atėmimo bausme už korupciją, taip užbaigdamas 18 mėnesių trukusį Nobelio premijos laureatės teismo procesą, naujienų agentūrai AFP pranešė teisinis šaltinis.
Pasaulis
AZIJA
Dėl Šri Lankos prezidento posto varžysis trys kandidatai
Trys kandidatai antradienį buvo patvirtinti varžytis dėl teisės pakeisti buvusį Šri Lankos prezidentą Gotabayą Rajapaksą, praeitą savaitę pabėgusį iš šalies ir atsistatydinusį salą apėmus dideliems protestams dėl aštrėjančios ekonomikos krizės.
Vietovardžiai
LIUDININKAS: AFGANISTANAS
Prie Talibano mažiau net šiukšlių: vieno atliekų rinkėjo istorija
Saeedas Gulas norėtų lankyti mokyklą. Bet vietoj to yra priverstas rinkti šiukšles Kabulo gatvėse. Andrew Northas sekiojo paskui šiukšlių rinkėjus. Kabule
Pasaulis
PIETRYČIŲ AZIJA
Aung San Suu Kyi skirti dar ketveri metai nelaisvės
Mianmaro chuntos teismas pirmadienį pripažino Aung San Suu Kyi kalta dėl trijų baudžiamųjų kaltinimų ir skyrė jai ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, išnagrinėjęs kelias iš virtinės bylų, iškeltų nušalintai civilinei lyderei.
Vietovardžiai
NAUJIENŲ UŽKULISIAI
Pasipriešinimas karinei Mianmaro chuntai: nužudyti informatorių yra jėga
Anksčiau jis nebūtų galėjęs nė uodo priploti, bet paskui įvyko karinis perversmas. Kaip Mianmaro hipsteris tapo partizanu, aiškinosi Charlie McCannas.
Pasaulis
MIANMARAS
Aung San Suu Kyi – nauji kaltinimai korupcija
Nuverstai Mianmaro civilinei lyderei Aung San Suu Kyi buvo pareikšta naujų kaltinimų dėl korupcijos, ketvirtadienį paskelbė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
ARMĖNIJA
Armėnijos kariuomenė pareikalavo premjero N. Pašiano atsistatydinimo
Armėnijos ginkluotosios pajėgos pareikalavo ministro pirmininko Nikolo Pašiniano ir jo kabineto atsistatydinimo, o vyriausybės vadovas šį žingsnį pavadino mėginimu įvykdyti
Pasaulis
PERVERSMAS MIANMARE
Mianmaro kariškiai įvykdė perversmą, sulaikė Aung San Suu Kyi
Mianmaro kariškiai pirmadienį įvykdė valstybės perversmą, sulaikė šalies de facto lyderę Aung San Suu Kyi  ir paskelbė, kad metams įveda
Pasaulis
NERAMUMAI SAHELYJE
Malio karinis perversmas: kas atsitiko ir kodėl tai svarbu?
Antradienį linksmai nusiteikusios minios mojuodamos vėliavomis rinkosi į Malio sostinės Bamako gatves ir šventė, gyventojų nuomone, naują šalies istorijos etapą – po nesąžiningais laikomų rinkimų ir ne vieną savaitę besitęsusių protestų kariuomenės suimti prezidentas Ibrahimas Boubacaras Keita ir premjeras Boubou Cisse buvo priversti atsistatydinti.
Pasaulis
PERVERSMAS
Nepavykusio Turkijos perversmo atomazga – kalėti iki gyvos galvos nuteistas 121 asmuo
Turkijos teismas penktadienį skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes 121 žmogui, nuteistam už dalyvavimą nesėkmingame 2016 metų bandyme įvykdyti valstybės perversmą ir nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, pranešė valstybinė žiniasklaida.
The Economist
Visi kronprinco vyrai
Muhammadas bin Salmanas pasistengė tapti vieninteliu Saudo Arabijos politikos arbitru
ŽYMA
PERVERSMAS