Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


Atradimai
IQ VIRŠELIO ISTORIJOS
IQ viršelio istorija: kodėl Vytis šuoliuoja į priešingą pusę?
Kaip gimsta žurnalo viršeliai? Kas padiktuoja jų idėją? IQ žurnalas pasakoja apie savo įdomiausius viršelius. 2012 m. rugsėjo numerio IQ tema
Kultūra
GATVĖS MENAS
Nesvarumo būsenos pasaulis
„Keista, kad simpoziumas vyksta jau aštuntą kartą“, – trumpam pakalbėti atsitraukęs nuo savo piešinio nusistebi tarptautinio kūrybinio simpoziumo „MALONNY: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ sumanytojas Ray Bartkus. Kiekvienais metais kūrinius Marijampolei dovanojantis menininkas Rasai Pangonytei teigia, kad dar turi ką šiam miestui pasakyti ir vis dar dairosi tinkamos sienos seniai galvoje nešiojamai idėjai įgyvendinti.
Kultūra
Menas, keičiantis fasadus ir poži­ūrius
Nuo 1991 m. JAV gyvenančio ir ten pripažinimą pelniusio Rimvydo (Ray) Bartkaus idėjų teritorija vis įtraukia ir gimtąją Lietuvą. Šįsyk tiek jo vizitą tėvynėn, tiek pokalbio IQ temas padiktavo bartkiškai įvairi trejybė: gatvės menas, šviesos instaliacijos bažnyčioje ir memorialas Holokausto aukoms.
Komentarai
Ką renkamės – Dovydą ar Galijotą?
Bankai neskolina investiciniams projektams regionuose, o Vyriausybė nededa pakankamai pastangų, kad pakeistų situaciją. Viskas atitenka tik Vilniui ir Kaunui, girdime iš vienos pusės. Iš kitos ataidi pastabos, kad regioninės savivaldybės dažnai dėl kompetencijų stygiaus tiesiog nesugeba išnaudoti pasitaikančių investicinių galimybių, o kartais net ir specialiai užkerta kelią potencialiems investuotojams, kad nuo konkurencijos apsaugotų pigią vietos darbo jėgą išnaudojantį verslą. Šis dažniausiai būna glaudžiai susijęs su politikais.
ŽYMA
RAY BARTKUS