Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


Pasaulis
ESTIJA
K. Kallas: opozicijos partijos atsisako pripažinti pralaimėjimą rinkimuose
Estijos Reformų partijos visuotinėje asamblėjoje premjerė ir partijos pirmininkė Kaja Kallas sekmadienį sakė, kad rinkėjai suteikė mandatą ateinantiems ketveriems metams
Pasaulis
ESTIJA IR RUSIJA
Rusija ir Estija mažina diplomatinio atstovavimo statusą iki laikinųjų reikalų patikėtinių
Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad iš šalies išsiunčiamas Estijos ambasadorius. „Rusijos pusė nusprendė sumažinti diplomatinio atstovavimo abiejose šalyse statusą
IT ir transportas
Estijoje dėl 575 mln. dolerių išviliojimo pagal kriptovaliutos schemą suimti 2 asmenys
Estijoje buvo suimti du vyrai, kurie, kaip įtariama, pagal kriptovaliutos schemą iš šimtų tūkstančių žmonių išviliojo 575 mln. JAV dolerių (562 mln. eurų), pirmadienį pranešė šalies policija.
Pasaulis
TAUPYMAS
Talinas atšaukia naujametinius fejerverkus, motyvuodamas taupymo režimu
Siekdama taupyti energiją ir pinigus, Talino miesto valdžia nusprendė šiemet atsisakyti naujametinių fejerverkų ir sutrumpinti Kalėdų ir šventinio apšvietimo sezoną, ketvirtadienį pranešė „Postimees“.
IT ir transportas
KIBERNETINĖS ATAKOS
Estija atrėmė didžiausią nuo 2007 metų kibernetinių atakų bangą
Estiją trečiadienį užklupo plataus masto kibernetinių atakų banga, kuri vis dėlto nepadarė didelės žalos, pranešė Ekonomikos ir ryšių ministerija.
NT ir energetika
NEKILNOJAMAS TURTAS
Sandorių Estijos NT rinkoje per mėnesį sumažėjo 15 proc., per metus – 17 proc.
Estijos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje praėjusį mėnesį užfiksuota 3,9 tūkst. pirkimo-pardavimo sandorių – 15 proc. mažiau nei birželį ir 17 proc. mažiau nei pernai liepą, pranešė Estijos žemės departamentas.
Verslas
BALTIJOS ŠALYS
Talino gyventojai turi daugiausia pinigų kitoms išlaidoms, vilniečiai – antri
Vilnius pagal laisvas namų ūkio lėšas vejasi Taliną. Be to, Lietuvos ir Estijos sostinių gyventojai užsidirba ir susitaupo gerokai daugiau
NT ir energetika
ESTIJA
Butai Taline per metus pabrango daugiau kaip 8 proc.
Butų Estijos sostinėje kvadratinio metro vidutinė kaina, patvirtinta pirkimo–pardavimo sandoriais, praėjusį mėnesį buvo 8,1 proc. didesnė nei pernai vasarį –
Pasaulis
Visi keliai į Maskvą: nacionalizmo pažadams neatsispyrė ir estai
Europoje stiprėjantys nacionalistiniai judėjimai vis garsiau kritikuoja ES ir Vakarus. Estijos pavyzdys rodo, kad tai veda prie šylančių jausmų Rusijai.
Komentarai
Mintys iš Talino apie Babčenką, istoriją ir žurnalistiką
Talinas – gera vieta diskutuoti apie istoriją. Šiuolaikinė Estijos respublika, atsikūrusi 1991 metais, išsaugojo glaudžius ryšius su savo tarpukario pirmtake.
Aktualijos
Talino centre policija mirtinai sužeidė peiliais mojavusį vyriškį
Peiliais ginkluotas asmuo Talino senamiestyje buvo pašautas policijos, nes nereagavo į pareigūnų nurodymus. Vyras buvo išvežtas į ligoninę ir vėliau mirė.
ŽYMA
TALINAS