Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.

Aktualijos
VYTIS PRIEŠ DRAKONĄ
Briuseli, gelbėk! Nepaisant Lietuvos prašymų, rimto ES atsako Kinijai teks palūkėti
Kinijos diplomatinį ir ekonominį puolimą patirianti Lietuva sulaukė ES palaikymo, bet rimto Briuselio atsako Pekinui teks gerokai luktelėti. Kartu kyla
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Kinija nenori būti paveikta Rusijai įvestų sankcijų
Kinijos užsienio reikalų ministras perspėjo, kad jo šalis nenori, jog Rusijai paskelbtos Vakarų ekonominės sankcijos darytų jai poveikį, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida, augant spaudimui, kad Pekinas atsisakytų paramos izoliuotai Maskvai.
Pasaulis
Rusija prašė Kinijos karinės ir ekonominės pagalbos jos karui Ukrainoje
Rusija prašė Kinijos karinės ir ekonominės pagalbos savo karui Ukrainoje, sekmadienį pranešė JAV žiniasklaida.
Pasaulis
COVID-19
Kinijoje dėl išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus uždarytas miestas su 9 mln. gyventojų
Kinijoje dėl naujo koronaviruso protrūkio penktadienį karantinui uždaromas devynis milijonus gyventojų turintis miestas.
Pasaulis
VALIUTŲ KURSAI
Kinija švelnina valiutų kursų kontrolę, vengdama sankcijų Maskvai poveikio
Kinija švelnina valstybinę valiutų kursų kontrolę, siekdama leisti Rusijos rubliui greičiau nukristi Kinijos juanio atžvilgiu ir apsisaugoti nuo ekonominių sankcijų Maskvai poveikio.
Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Kinija išlaikys strateginę partnerystę su Rusija: „Draugystė tarp abiejų tautų – tvirta kaip uola“
Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi pirmadienį pabrėžė, kad Pekino ir Maskvos draugystė išlieka labai tvirta nepaisant griežto tarptautinio Rusijos invazijos Ukrainoje pasmerkimo, ir sakė, kad Kinija pasirengusi tarpininkauti siekiant taikos.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kinija sako suprantanti „pagrįstus“ Rusijos nuogąstavimus dėl Ukrainos
Pekinas ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministrui pareiškė suprantąs „pagrįstus“ Maskvos nuogąstavimus dėl saugumo, susijusius su Ukraina, rašoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, išplatintame Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įsakius pradėti Ukrainos puolimą.
Pasaulis
RUSIJA
Rusijai pradėjus puolimą prieš Ukrainą Kinija sako atidžiai stebinti padėtį
Kinija ketvirtadienį pareiškė atidžiai stebinti padėtį Ukrainoje ir paragino visas šalis elgtis „santūriai“, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įsakius pradėti karinę operaciją prieš kaimynę.
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Po bumo – puolimas: Xi Jinpingas toliau kovos su technologijų įmonėmis
Kinijos vyriausybei 2021 m. pavasarį ir vasarą dar aršiau pradėjus pulti šalies technologijų įmones, verslo vadovai, analitikai ir investuotojai ne kartą klausė, kada tai baigsis? Nuo bene didžiausioms pasaulyje priskiriamų interneto grupių, tokių kaip žaidimų ir socialinių tinklų milžinė „Tencent“ ir Kinijos elektroninės prekybos galiūnė „Alibaba“, rinkos kapitalizacijos bendrai nusibraukė per 1 trln. JAV dolerių. Niekais nuėjo ištisi verslo modeliai, pavyzdžiui, internetinės korepetitorių paslaugos. Investuotojams reikėjo išgirsti, kad jau šviečiasi pabaiga. Bet rugpjūčio 8 d. Komunistų partija pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama pertvarkyti Kinijos technologijų sektorių, ir taip net optimistiškiausiems sektoriaus stebėtojams patvirtino, kad žiaurios permainos tęsis ir 2022 m.
IQ Tema
ES IR TAIVANAS
Briuselio labirintai: ES užsienio politika su Taivanu išlieka atsargi
Taivaniečiai pasakoja, kad, jei dabar lietuvis įsėstų į taksi Taipėjuje, pinigų už kelionę iš jo nepaimtų. Europos biurokratas ar politikas
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Nauja strategija: kinų bendrovės tyliai didina savo pasaulinės rinkos dalį
Jei viskas klostysis pagal planą, 2022 m. Saro krašto žemėje Vokietijoje statybininkai pradės didžiulės baterijų gamyklos įrengimo darbus. Per metus 24 gigavatvalandžių (GWh) baterijų pagaminsianti gamykla bus ne tik viena didžiausių tokio tipo gamyklų Europoje – ji taps kinų baterijų gamintojų pasaulinės įtakos simboliu. Gamyklą statanti bendrovė „SVolt“ sparčiai didina užimamą rinkos dalį už Kinijos ribų. Panašiai kaip ir kelios kitos Kinijos grupės, tokios kaip BYD ir CATL. Tapti pasauliniais pramonės lyderiais yra svarbaus šalies vyriausybės plano dalis.
Aktualijos
UŽSIENIO POLITIKA
R. Karbauskis prašo Vyriausybės įgaliojimų derėtis su Kinija dėl santykių atkūrimo
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis prašo premjerės Ingridos Šimonytės suteikti jam įgaliojimus derėtis su Kinija dėl santykių atkūrimo.
Aktualijos
LIETUVA IR KINIJA
A. Skaisgirytė: neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo galima išspręsti
Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė sako, kad neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo lietuvių, anglų ir mandarinų kalbomis galima „lengviausiai išspręsti“.
Aktualijos
DIPLOMATIJA
Kinija ragina Lietuvą keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis
Lietuva turėtų pakeisti šalyje veikiančios Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis, jeigu nori normalizuoti santykius su Pekinu, teigia Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua.
Verslas
LIČIO KASYKLOS
Baltojo aukso karštinė: ličio svarba pasaulyje auga
Litis tampa vis svarbesniu metalu su klimato kaita kovojančiame pasaulyje, tačiau vietos bendruomenės primena, kad jo gavyba – ne tokia
ŽYMA
KINIJA