Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Kultūra
Atgimimas ŠMC
Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC) vykstanti XIII Baltijos trienalė „Išsižadėk šmėklų“ lankytojus pasitiko pasikeitusi. Kuo ji kitokia nei ankstesnės parodos, Laurai Čiginskaitei pasakojo viena iš trienalės kuratorių Neringa Bumblienė.
Temos
Maištininkė su puantais
Iš pradžių ją atrado pasaulis. Vėliau vis dažniau Jurgitos Droninos vardą linksniuoti ėmė ir Lietuva. Šiandien balerinos laukia garsiausios pasaulio scenos, bet artimiausius metus daugiausia ji šoks Kanados ir Anglijos trupėse. Viktorija Vitkauskaitė vyksta į Londoną patyrinėti tarptautinės karjeros skonio bei pelnytos šlovės kainos. Ir dietos čia niekuo dėtos.
Kultūra
Portretai su istorijomis
Lietuvos kaimo gyventojo portretas Laurai Guokei atvėrė kelius ne tik į prestižinę galeriją Londone, bet ir į pabėgėlių stovyklą Graikijoje. Kaip menas gali paveikti susiformavusius stereotipus, su kūrėja kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Priešintis stinguliui
11-oji Kauno bienalė šįkart atsigręžia į paminklą ir kolektyvinės atminties įamžinimo formas. Kokius klausimus šia tema joje kelia menininkai ir žiūrovai, prieš pat bienalės atidarymą su jos kuratore Paulina Pukyte kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Tarp kviečių ir dangaus: beveik visas V. van Goghas
Net 124 darbai eksponuojami ką tik Šiaurės Italijoje atidarytoje Vincento van Gogho parodoje. Tai – didžiausia šio Nyderlandų menininko paroda per pastaruosius 30 metų.
Kultūra
Žmogus su Rembrandtu
Amerikietis milijardierius įsitikinęs, kad mūsų žmogiškumą geriausiai iš visų dailininkų pavaizdavo olandų aukso amžiaus meistrai. Jis paaiškino Fiammettai Rocco, kad būtent dėl to savo kolekciją išleido į pasaulines gastroles.
Komentarai
Kultūra yra katė
Sakoma, kad kultūringą žmogų galima pažinti iš to, jog užmynęs katę tamsiame kambaryje jis vis viena pavadina ją kate. Nekultūringasis, žinoma, pyksta ir keikiasi. Toks užmynęs gyvūną paprastai pats jaučiasi nekaltas. Atvirkščiai – jam katės kaltė tiesiog akivaizdi. Jos tamsoje ne(si)matė. Ji neperspėjo, nepasitraukė iš kelio. Sukniaukė per vėlai. Ir iš viso, kam jai reikėjo tenai būti. Be katės nebūtų buvę problemos ir kaltės.
Kultūra
Europos parko ekspoziciją papildys S. Sofferio skulptūra
Liepos 30 d. 12 val. netoli Vilniaus esančiame Europos centro muziejuje Europos parke bus pristatyta milžiniška menininko Sassono Sofferio (1925–2009) skulptūra „Midmien“.
IT ir transportas
Pavojų gyvybei kelianti meno galia (video)
Žodis „asmenuke“ (angl. selfie) tik visai neseniai buvo įtrauktas į pasaulio kalbų žodynus. Nepaisant to, jau spėjo užsirekomenduoti kaip pavojų gyvybei galintis keltis objektas.
Temos
Šokti su meile
Natalija Osipova ir Sergejus Poluninas, ko gero, aistringiausi partneriai baleto scenoje. Jų santykius stebi rašytoja ir laidų vedėja Sarah Crompton.
Kultūra
NDG parodoje – Kazio Varnelio kūrybos dešimtmetis
Rytoj, birželio 30 d., Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaroma iškilaus menininko ir kolekcininko Kazio Varnelio gimimo šimtmečiui skirta paroda, pristatanti itin reikšmingą jo kūrybos dešimtmetį.
Kultūra
Britų skulptūros kraustosi į virtualią erdvę
Suskaitmeninti visas šalies kolekcijose esančias skulptūras ir sukelti į elektroninį katalogą būtų nemenkas iššūkis net nykštukinėms valstybėms. Tačiau būtent taip nusprendė pasielgti Didžioji Britanija, tiksliau, šalyje veikianti iniciatyva „Art UK“.
Kultūra
Amerikiečių menininko paveikslas nupirktas už 110 mln. dolerių
Jeano-Michelio Basquiat 1982 metų paveikslas „Be pavadinimo“ (Untitled) ketvirtadienį vakare „Sotheby's“ šiuolaikinio meno aukcione Niujorke buvo nupirktas už 110,5 mln. dolerių (99,5 mln. eurų).
Kultūra
Moterų laikas
Daug metų Berlyne gyvenančią menininkę Aldoną Gustas į gimtąją Lietuvą po kelių dešimtmečių pertraukos atvedė kūrybos keliai. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta jos kūrinių paroda „Moterys su burnomis“.
Kultūra
S. ir P. Stanikai į Vilnių grįžta su „Pavasariu“
Paryžiuje gyvenanti menininkų pora Svajonė ir Paulius Stanikai turi savo amplua ‒ tam tikrą kūrybinį repertuarą, kuriuo meistriškai naudojasi.
ŽYMA
MENAS