Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 17 d.

Aktualijos
Venesuela ruošiasi apie 150 mlrd. dolerių valstybės skolos restruktūrizacijai
Venesueloje siaučiančią krizę suvaldyti norinti šalies vyriausybė griebiasi šiaudo – po to, kai valstybinė naftos įmonė PDVSA šią savaitę atliks planuotą 1,2 mlrd. JAV dolerių mokėjimą, šalis mėgins restruktūrizuoti  susikaupusias skolas. Tiesa, kai kurie ekspertai mano, kad tai tėra blefas.
Aktualijos
2017-ųjų Sacharovo žmogaus teisių premija prieš N. Maduro kovojančiai Venesuelos opozicijai
Europos Sąjungos įstatymų leidėjai paskelbė, kad prestižinė Sacharovo žmogaus teisių premija ketvirtadienį buvo paskirta Venesuelos demokratinei opozicijai.
Aktualijos
Venesuela nebepriima JAV dolerių už naftą
Siekdama riboti Jungtinių Valstijų sankcijų poveikį savo ekonomikai, Venesuelos valdžia nurodo naftos eksportuotojams nebepriimti atsiskaitymų JAV doleriais, remdamasis savais šaltiniais skelbia laikraštis „The Wall Street Journal“.
Verslas
Ketvirtadaliu sumenkęs Venesuelos naftos eksportas sukėlė abejonių
Pagrindinio Venesuelos pajamų šaltinio – naftos eksporto – rodikliai nedžiugina. Iš politinio chaoso neišbrendanti Pietų Amerikos valstybė gali nesugebėti grąžinti artimiausių savo skolų.
Aktualijos
Venesuelos parlamentas pasmerkė Konstitucinės asamblėjos planus
Venesuelos Nacionalinė asamblėja pasmerkė neseniai išrinktos prieštaringai vertinamos Konstitucinės asamblėjos pareiškimą, kad ji iš opozicijos kontroliuojamos įstatymų leidžiamosios valdžios institucijos perima visus įgaliojimus.
Aktualijos
D. Trumpas neatmeta karinio JAV įsikišimo Venesueloje galimybės
Konfliktas su Šiaurės Korėja gali būti ne vienintelė JAV problema – prezidentas Donaldas Trumpas atkreipė dėmesį ir į neramumus kitame pasaulio krašte.
Aktualijos
Venesuela po neskaidrių rinkimų: prezidentas opozicijai grasina kalėjimu
Venesuelos rinkimų taryba tvirtina, kad sekmadienį vykusiuose naujos asamblėjos, turinčios perrašyti konstituciją, rinkimuose dalyvavo per 8 mln. žmonių, kurie praktiškai suteikia prezidento Nicolo Maduro valdančiajai Socialistų partijai neribotą valdžią.
Aktualijos
Rinkimai Venesueloje: N.Maduro tikisi laimėti, opozicija sako nepripažinsianti rezultatų
Sekmadienį Venesueloje rengiami rinkimai, kuriuose paaiškės „konstitucinės asamblėjos“ nariai. Tokia institucija yra visiškai naujai formuojama ir dar labiau įtvirtins diktatūrą skurdo kamuojamoje šalyje.  
Pasaulis
JAV rekomenduoja savo piliečiams atšaukti keliones į Venesuelą
JAV Valstybės departamentas nurodė ambasados Karakase darbuotojų šeimų nariams palikti Venesuelą, o taip pat suteikė leidimą darbuotojams savo nuožiūra išvykti iš tos šalies, jos politinei krizei artėjant prie pavojingo lygio.
ŽYMA
VENESUELA