Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 11 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Receptas, kaip sumažinti JAV muitų poveikį Lietuvos ekonomikai
Pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su ankstesniu, Lietuvos BVP išaugo 0,6 proc. – tai praėjusią savaitę pranešė Valstybės duomenų agentūra. Tačiau šioji prasidėjo jau nebe taip optimistiškai: dalis bankų paskelbė, jog dėl neigiamo JAV muitų poveikio, jie sumažino šių metų šalies BVP augimo prognozes. Gera žinia ta, kad būdų, kaip sušvelninti neigiamą poveikį ekonomikai, yra, tik ar jais pasinaudosime?
Komentarai
KOMENTARAS
Mėnuo rinkose po „išsivadavimo dienos“ – stabilumo daugiau, bet nerimas liko
Pastarųjų mėnesių įvykiai finansų rinkose investuotojams priminė kelias pagrindines taisykles, kurias dėl ilgus metus užsitęsusio JAV akcijų rinkų ralio norėjosi lengvai ignoruoti. Investicinio portfelio diversifikacija, rizikos valdymas ir disciplina – kertiniai principai, leidžiantys sumažinti neigiamą svyravimų poveikį. Tačiau ką daryti, jei portfelio vertė krenta tiesiog akyse, o neapibrėžtumas išlieka?
Komentarai
KOMENTARAS
JAV muitų tarifų pokyčiai sukėlė audringas investuotojų reakcijas: to neišvengė ir grūdų rinka
Praėjusią savaitę situaciją pasaulio rinkose neišvengiamai sujaukė JAV muitų tarifų pokyčiai, kurie keitėsi praktiškai kasdien. Šios audros neapleido ir grūdų rinkos. Todėl itin daug dėmesio sulaukė naujienos iš kitapus Atlanto. Didesnių tarifų įvedimai, kai kurių atšaukimai ir sustabdymai vertė investuotojus blaškytis bei karštligiškai ieškoti atsakymų į jiems svarbius klausimus.
Komentarai
KOMENTARAS
Amerikiečiai pradeda nusivilti D. Trumpu
Pirmosios apklausos po muitų pasauliui paskelbimo Donaldui Trumpui nežadėjo nieko gero. Pritariančių prezidento darbui skaičius sumažėjo. Žinoma, tai tik atskiri signalai. Tačiau ir ilgesnė tendencija rodo, kad dauguma amerikiečių D. Trumpui nepuoselėja šiltų jausmų. O viena jo kaip prezidento stiprybių – ekonomika – tampa silpnybe.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitų karas pasėjo baimes finansų rinkose: ko tikėtis toliau?
Prekybos karo išprovokuotas išsipardavimas akcijų rinkose tęsiasi. Pastarųjų trijų dienų kritimas savo gyliu prilygsta akcijų rinkų nuosmukiui pandemijos pradžioje ar prasidėjus 2008 m. finansų krizei. Pagrindinis JAV akcijų indeksas „S&P 500“ po pirmadienio prekybos nuo vasarį pasiekto piko buvo susitraukęs beveik 18 proc. Investuotojai akylai stebi tolesnę įvykių eigą: ar šalys eis konfrontacijos keliu, ar sieks susitarti ir išvengti tolesnės eskalacijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitų karai ir atpigusi nafta lėtins infliaciją Lietuvoje
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, kovą metinė bendroji vartotojų prekių ir paslaugų kainų infliacija Lietuvoje siekė 4,1 proc. Prekės per metus pabrango 3,4 proc., o paslaugos – 5,7 proc. Per mėnesį prekių ir paslaugų kainos vidutiniškai padidėjo 0,4 proc.
Komentarai
KOMENTARAS
„Juodasis pirmadienis“: kai griūva pasaulio tvarka, Lietuva negali žaisti rizikingų žaidimų
Pasaulio prekybos sistema šiuo metu balansuoja ties struktūrinio lūžio riba. Tai ne laikinas nuokrypis, o kryptingas pokytis, kurio epicentre – Jungtinių Valstijų grįžtanti tarifų politika. Balandžio 7-oji, jau vadinama „Juoduoju pirmadieniu“, patvirtino, kad pasaulinė ekonomika pasuko į naują, iš tiesų visiškai neprognozuojamą ir todėl labai pavojingą etapą.
Komentarai
KOMENTARAS
Trumpas paskelbė muitus ir „išvadavo“ JAV, bet ar tikrai?
Balandžio 2-oji į istoriją įeis kaip JAV „išsivadavimo diena“ (angl. liberation day). Tiesa, pasak JAV administracijos, tai reiškia ne ką kitą, o išsivadavimą iš nesąžiningos prekybos gniaužtų, kuriuose JAV praleido dešimtmečius. Visgi, realybėje „išsivadavimo“ forma apima tik didesnius muitus prekybos partnerėms, įskaitant ir Europos Sąjungą (ES). Kas laukia Europos ir kaip tai paveiks Lietuvos ekonomiką?
The Economist
PAVOJINGOS SKYRYBOS
Kilus priešpriešai Europa turėtų pranašumą prieš JAV
Verslas
CHAOSO PASEKMĖS
JAV ekonomika lėtėja: verslas ir vartotojai nepasitiki D. Trumpo politika
JAV ekonomika įskrido į turbulencijos zoną. Vakar paskelbtas vartotojų pasitikėjimo indeksas smuko iki žemiausio lygio per 12 metų.
Pasaulis
ATSAKOMOSIOS PRIEMONĖS
ES tikina, kad smūgiuos ten, kur skaudžiausia D. Trumpui
Prekybos karo patrankos prabilo: po Donaldo Trumpo sprendimo įvesti 25 proc. muitų plieno ir aliuminio importui Europos Komisija (EK) trečiadienį paskelbė, kad atsakys „išmaniai“, t. y. ten, kur labiausiai JAV skaudės.
Verslas
PREKYBOS KARAI
Ekonomistas: neapibrėžtumas gali būti žalingesnis nei tiesioginis JAV muitų poveikis
„Neapibrėžtumas dėl plėtros ateityje ekonomikoms veikiausiai yra dar žalingesnis nei tiesioginis pačių muitų poveikis“, – Baltijos šalių ekonomikos apžvalgos pristatyme trečiadienį sakė „OP Financial Group“ vyresnysis ekonomistas Joona Widgrenas.
Komentarai
KOMENTARAS
Prekybos karai prasideda: kaip tai paveiks pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonomiką?
JAV prezidentas D. Trumpas pradėjo pildyti savo rinkiminius protekcionistinius pažadus ir, nusižengdamas tarptautinės prekybos teisei, šeštadienį pasirašė įsaką įvesti pirmuosius papildomus muitus pirmosioms JAV prekybos partnerėms, su kuriomis JAV turi reikšmingus tarptautinės prekybos disbalansus.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitais trikdoma pasaulinė prekyba ir poveikis Lietuvai
Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, jau kurį laiką kalbėjęs apie papildomus muitus ne vienai pasaulio ekonomikai ir save vadinęs „muitų“ žmogumi, nedelsdamas ėmėsi realių veiksmų. Savaitgalį, praėjus mažiau nei dviem savaitėms nuo oficialios prezidento inauguracijos, JAV vadovas paskelbė pradėsiantis įgyvendinti šią viziją, kuri, anot jo, JAV turėtų atvesti į „aukso amžių“. Klausimas, koks amžius laukia pagrindinių jos prekybos partnerių?
Pasaulis
MUITŲ KARAI
Kanadiečių atsakas D. Trumpo muitams: „Nė vienos amerikietiškos prekės“
Naujajam JAV prezidentui Donaldui Trumpui savaitgalį paskelbus apie naujus 25 proc. importo muitus Kanados ir Meksikos prekėms bei 10 proc. papildomus importo muitus Kinijai, kanadiečiai nesėdi rankų sudėję ir rodo patriotizmą. Oficialų atsaką Vašingtonui paskelbė ir federalinė Kanados valdžia, tačiau patys gyventojai pasiryžę asmeniškai parodyti savo protestą – dalis jų nustojo pirkti amerikietišką produkciją.
ŽYMA
MUITAI