Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

Pasaulis
Sakartvelo valdžia atsisakė masinius protestus išprovokavusio įstatymo
Sakartvelo valdančioji partija ketvirtadienį paskelbė atšaukianti prieštaringai vertinamą „užsienio agentų“ įstatymo projektą, kuris sukėlė masinius protestus šioje Kaukazo šalyje.
Aktualijos
VILNIUS
Valdantieji siūlo Lukiškių aikštę įstatymu perduoti Genocido centrui
Valdantieji registravo Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisas, kurios leistų perimti šią aikštę iš Vilniaus savivaldybės ir perduoti ją Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.
Aktualijos
VADYBA
Ministras nemato įstatymų pažeidimo
 Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako nemanantis, kad pernai rudenį keičiant valstybės valdomo Lietuvos pašto valdybą buvo pažeisti įstatymai. Tai, kad valdyba paskirta neteisėtai, neseniai pareiškė Generalinė prokuratūra.
Aktualijos
POPULIZMAS
Seimo nariai už gamtosaugininkų ginklą balsavo vienbalsiai
Seimas antradienį priėmė aplinkos taršos kontrolę ir prevenciją griežtinančių įstatymų pataisas. 
Verslas
Škotija pirmoji pasaulyje įsivedė minimalias alkoholio kainas
Škotija antradienį tapo pirmąja pasaulyje šalimi, įsivedusia minimalias alkoholio kainas, o Edinburgo vyriausybė išreiškė viltį, kad šis žingsnis, atliktas po daugelį metų trukusių teisinių ginčų, taps revoliucingu pavyzdžiu kitoms su girtavimu kovojančioms valstybėms.
Aktualijos
Translyčiai Lietuvoje galės pasikeisti dokumentus
Lietuvos piliečiai, kurie tapatinasi su kita lytimi pasikeisti dokumentus galės kur kas lengviau, jei Teisingumo ministerija parengtas įstatymo projektas bus priimtas. Dabar norint dokumentuose pakeisti nuorodą į lytį, vardą, pavardę ir asmens kodą reikalingas teismo sprendimas.
Aktualijos
Seimas bando pertvarkyti vaiko teisių apsaugos sistemą
Seime į priekį pajudėjo vaiko teisių apsaugos sistemos reforma, kuria, be kita ko, planuojama pirmą kartą Lietuvoje nustatyti amžiaus ribą, iki kurios vaiko negalima palikti vieno.
Aktualijos
Seimo parengtas įstatymas padrąsintų darbuotojus pranešti apie pažeidimus
Apie piktnaudžiavimą ir kitus pažeidimus pranešę žmonės tyrimo metu neretai patiria spaudimą iš pažeidėjo. Nuo to turėtų apsaugoti naujas Pranešėjų apsaugos įstatymas.
Aktualijos
Partnerystės nepripažinimas gali tapti diskriminacija dėl pilietybės
Nė vienas ES pilietis ir jo šeimos nariai negali būti diskriminuojami dėl pilietybės, tačiau kitose šalyse įregistruotos partnerystės Lietuvoje nebus pripažintos. Taip nusprendė Seimas, šią savaitę išbraukęs partnerius iš šeimos narių apibrėžimo. Oponentai mano, kad tai sukels sunkumų perkeliant Europos Sąjungos direktyvą į šalies įstatymus.
Aktualijos
VTEK: A. Kubilius ir R. Karbauskis pažeidė įstatymus
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Seime Andrius Kubilius pažeidė įstatymus, nes per vėlai deklaravo su įmone „Alkesta“ sudarytą automobilio nuomos sandorį, konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Interesų laiku nedeklaravo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.
Verslas
D. Grybauskaitė vetavo įstatymo pataisas dėl vidaus sandorių
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetuoja Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis buvo palikta galimybė savivaldybėms rengti vidaus sandorius, antradienį pranešė šalies vadovės patarėjas Mindaugas Lingė.
Aktualijos
R. Juknevičienė siūlo riboti merų kadencijų skaičių
Seimo konservatorė Rasa Juknevičienė siūlo riboti tiesiogiai rinktų merų kadencijų skaičių.
Aktualijos
Ministerija plečia tyrimą dėl valstybinių teatrų vadovų
Kultūros ministerija aiškinasi aplinkybes dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos vadovų, kurie be savo pareigų dirba viešojoje įstaigoje „Vilniaus festivaliai“, nors tam nėra gavę kultūros ministrės leidimo.
Aktualijos
Grupė Seimo narių siūlo priimti vadinamąjį Magnickio įstatymą
Grupė Seimo narių registravo vadinamojo Magnickio įstatymo projektą, kuriuo į šalį būtų uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.
ŽYMA
ĮSTATYMAS