Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 28 d.


Kultūra
SKAITYTOJŲ KLUBAS
Knygų pasaulio naujienos ir „IQ Life“ rekomendacijos
Romanas iš prarastų žmonių ir pamirštų istorijų „Istorija linkusi prisiminti nugalėtoją. Dėl to noriu rašyti apie pamirštus žmones. Pamirštas istorijas. Pamirštus
Aktualijos
TYRIMAS
2022-aisiais Europos karinės išlaidos buvo didžiausios nuo Šaltojo karo laikų
2022 metais Europos karinės išlaidos augo rekordiniu greičiu ir po Rusijos invazijos į Ukrainą pasiekė nuo Šaltojo karo laikų neregėtą lygį, rodo pirmadienį paskelbtos tyrimo išvados.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
M. Wysso: abejočiau, ar Kinija beatodairiškai palaikys V. Putiną
Po Sovietų Sąjungos griūties susikūrusi nauja pasaulio tvarka dabar braška, o karas Ukrainoje ir kova dėl įtakos Afrikos žemyne atskleidžia
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Pavojingai kaistantys taškai: Azijoje šaltasis karas niekada nebuvo pasibaigęs
Nesenos diskusijos, ar Azijoje bręsta naujas šaltasis karas, neturi reikšmės. 2023 m. auganti įtampa pabrėš, kad, nepaisant optimistinių XX a. paskutinio dešimtmečio pradžios vertinimų, esą pasaulis linksta į vakarietišką atviros, taisyklėmis pagrįstos tvarkos sampratą, šiame regione anas šaltasis karas niekada nebuvo pasibaigęs. Kaip Rusijos karas Ukrainoje 2022-aisiais galutinai tai patvirtino Europoje, taip ateinančiais metais Azijoje matysime kitą didžiosios pasaulinės kovos tarp liberalizmo ir autokratijos etapą.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
A. de Hoop Scheffer: karas Ukrainoje paspartino Rusijos nuosmukį
Transatlantinio saugumo tyrimų vadovė ir Jungtinių Amerikos Valstijų Germano Maršalo fondo Paryžiaus biuro vadovė Alexandra de Hoop Scheffer pokalbyje su
Pasaulis
DAVOSO FORUMAS
Davoso forume Xi Jinpingas pasaulio lyderius įspėjo nepradėti „naujo šaltojo karo“
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį per virtualų Davoso pasaulio ekonomikos forumą įspėjo pasaulio lyderius nepradėti „naujo šaltojo karo“ ir paragino pasaulį vienytis kovoje su koronaviruso pandemija.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
Kinų diplomatijos vadovas: JAV ir Kinija artėja prie „naujo Šaltojo karo slenksčio“
Jungtinės Valstijos stumia savo santykius su Kinija prie „naujo Šaltojo karo slenksčio“, augant įtampai dėl koronaviruso, Honkongo statuso ir kitų klausimų, sekmadienį pareiškė kinų užsienio reikalų ministras.
Komentarai
SSRS GRIŪTIS
J. B. Hannibalssonas: kas prarado Rusiją?
„Vakarų politikos formuotojai pripažino, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo unikali galimybė padėti laisvei įsišaknyti Rusijoje ir Eurazijoje. Tuo pat metu
Aktualijos
NATO vadovas: kada nors Rusija supras, kad jai naudinga su mumis bendradarbiauti
NATO nenori sugrįžti prie Šaltojo karo laikų konfrontacijos su Rusija, penktadienį sakė aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Aktualijos
Mirė Zbigniewas Brzezinskis
Šaltojo karo strategas Zbigniewas Brzezinskis, buvęs JAV prezidento Jimmy Carterio patarėjas, mirė būdamas 89 metų, penktadienį pranešė jo šeima.
Komentarai
Rusijos įrankiai – jėga, pinigai ir informacija
Jėga, pinigai ir informacija yra trys pagrindiniai Rusijos puolimo prieš Vakarus vektoriai. Kiekvienas jų daro kitus du veiksmingesnius.
ŽYMA
ŠALTASIS KARAS