Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 16 d.


Pasaulis
ŽIEMOS IŠDAIGOS
Europai – išbandymas sniegu
Europa bando sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą po rimtos sniego audros. Tačiau Frankfurto oro uoste Vokietijoje ketvirtadienį buvo atšaukta dar
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: prasidėjus žiemai Ukraina ruošiasi naujam karo su Rusija etapui
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį lankydamasis šalies šiaurės rytuose pareiškė, kad prasidėjus žiemos laikotarpiui Kyjivas ruošiasi naujam karo su Rusija
NT ir energetika
ENERGETIKA
Lietuva ir Europa pavasarį pasitinka daugiau nei 50 proc. pilnomis dujų saugyklomis ir ženkliai nukritusiomis dujų kainomis
Pasibaigus žiemai ryškėja, kad Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES) pavyko atlaikyti Rusijos energetinį šantažą bei išsaugoti daugiau nei perpus pilnas gamtinių dujų saugyklas.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina sako ištvėrusi sunkiausią žiemą per visą savo istoriją
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį, pirmąją pavasario dieną, sakė, kad jo šalis ištvėrė visus žiemos mėnesius trukusius Rusijos smūgius ypatingos svarbos infrastruktūrai.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: elektra dėl šalčių Lietuvoje dar gali brangti
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Lietuvoje pastaruoju metu pabrangusi elektra gali dar brangti dėl šalčių ir didesnio vartojimo.
Aktualijos
APKLAUSA
Pusė Lietuvos gyventojų taupo šiųmetei žiemai
Beveik pusė Lietuvos gyventojų taupė arba taupo pinigus šių metų žiemai, tačiau trečdalis jų neturi iš ko taupyti, rodo BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa.
Aktualijos
ŠILDYMO SEZONAS
Vilniuje ir Kaune nuo pirmadienio pradedamas šildymo sezonas
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
M. Sinkevičius: pabėgėlių iš Ukrainos srautui reikia ruoštis, tačiau daugeliui patalpų reikia investicijų
Pabėgėlių antplūdžiui iš Ukrainos reikia ruoštis, tačiau patalpų savivaldybėse stokojama, o likusios yra apleistos, nešildomos ir reikalauja remonto, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
Aktualijos
COVID-19
A. Dulkiui kalbant apie koronaviruso pandemijos pabaigą, EK narė ragina ruoštis žiemai
Aktualijos
PASIENIS
Sniegas pasieniečiams – geras pagalbininkas, barjero statytojams – ne kliūtis
Pasienyje su Baltarusija, kur dėl neteisėtos migracijos paskelbta nepaprastoji padėtis, gausiai žemę nuklojus sniegui, pasieniečiai džiaugiasi: tai padeda atsekti sieną kertančiųjų pėdsakus.
Komentarai
KOMENTARAS
Tai skubėkim gyventi į šventę
Tas „gyventi“ ir „šventė“ – chrestomatinis blogo rimavimo pavyzdys. Susimovė klasikė poetė. Įsijautusi, beeiliuodama tvirtapradę ir tvirtagalę priegaidę supainiojo. Tik šis tekstas ne apie tai. Kaip patiems nesusimauti tame skubėjime, šventime ir švenčių laukime. Kaip sustoti, atsisakyti šventės ir pradėti gyventi. Ir pamatyti save.
Aktualijos
KLIMATO KAITA
Šylantis klimatas ir Lietuvos miškai: žiemą jau rasite grybų, sutiksite barsukų ir šakalų
Merkinės gyventojas Kęstas Bilinskas rodo saują ką tik iš po samanų nuskintų voveraičių.
ŽYMA
ŽIEMA