Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


Pasaulis
KARAS
Nuo Rusijos plataus masto invazijos pradžios Ukrainoje žuvo 56 žurnalistai
Per Rusijos plataus masto invaziją į Ukrainą žuvusių žurnalistų skaičius išaugo iki 56. Tai trečiadienį per susitikimą prie apskritojo stalo „Sušaudyta
Aktualijos
ŽINIASKLAIDA
Lietuva pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse pakilo į septintąją vietą
Lietuva šiųmetiniame pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse pakilo dvejomis pozicijomis – iš devintosios į septintąją vietą, trečiadienį skelbia „Reporteriai be sienų“
Pasaulis
TIESOS KAINA
Tarptautinė žurnalistų federacija: 2021 m. gyvybės neteko 45 žiniasklaidos darbuotojai
Per besibaigiančius metus atlikdami savo darbą gyvybės neteko iš viso 45 reporteriai ir žiniasklaidos darbuotojai, dauguma jų – konflikto draskomame
Aktualijos
MIGRANTAI
Žurnalistams bus leista dirbti arčiau sienos su Baltarusija
Žurnalistams artimiausiu metu bus leista dirbti arčiau sienos su Baltarusija – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado įsakymu bus panaikintas iki šiol galiojęs vieno kilometro apribojimas.
Pasaulis
ATASKAITA
2020-aisiais kalinta rekordiškai daug žurnalistų
Šiais metais už grotų buvo laikoma rekordiškai daug žurnalistų, antradienį pranešė viena JAV nevyriausybinė organizacija, kaltinanti daugelio šalių vyriausybes slopinant žiniasklaidą ir kurstant dezinformaciją per COVID-19 pandemiją.
Pasaulis
NEŠALIŠKUMO PRINCIPAS
BBC paskelbė naujas gaires darbuotojų viešiems pasisakymams
Britų visuomeninis transliuotojas BBC ketvirtadienį pristatė naujas nešališkumo gaires, sulaukęs kaltinimų, kad žurnalistai ir kiti darbuotojai kelia grėsmę pasitikėjimui transliuotoju, skelbdami žinutes savo paskyrose socialiniuose tinkluose arba susiviliodami patraukliais pasiūlymais sakyti kalbas už BBC ribų.  
Pasaulis
ŽINIASKLAIDA
Ombudsmenė M. Smit: „Žiniasklaida turi susigrąžinti visuomenės pasitikėjimą“
Populistai politikai skatina visuomenės ir žiniasklaidos priešpriešą, žurnalistus laikydami elito atstovais, įsitikinusi Nyderlandų visuomeninio transliuotojo (NPO) ombudsmenė Margo Smit. IQ apžvalgininkę Kotryną Tamkutę ji patikino, kad tai aktualu tiek jos šalyje, tiek visame pasaulyje.
Aktualijos
Komunikacijos ekspertas: internetas turėtų būti demokratija, tačiau tampa tironija
Chaotiškas interneto vartojimas didina ne skaidrumą, o nepasitikėjimą, įsitikinęs komunikacijos ekspertas, Paryžiaus Nacionalinio mokslinių tyrimų centro direktorius sociologas Dominique'as Woltonas.
Aktualijos
Правда
Skurdžios, technologiškai atsilikusios, krizės ir emigracijos nustekentos nykštukės, kurių ekonomika be Maskvos paramos žlugs. Toks trijų Baltijos šalių paveikslas nuosekliai kuriamas kai kuriose Rusijos žiniasklaidos priemonėse.
ŽYMA
ŽURNALISTAI