Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Pasaulis
DUJOS
Azerbaidžanas gamtinių dujų eksportą šiemet padidino 23 proc.
Azerbaidžanas gamtinių dujų per 10 šių metų mėnesių eksportavo 23,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai – 18,38 mlrd. kubinių metrų, skelbia Azerbaidžano žiniasklaida, remdamasi šalies muitinės duomenimis.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
Armėnija ir Azerbaidžanas sutarė nenaudoti jėgos ginčui dėl Kalnų Karabacho išspręsti
Armėnija ir Azerbaidžanas pirmadienį po Rusijos tarpininkaujamų derybų bendrame pareiškime „susitarė nenaudoti jėgos“ ginčui dėl Kalnų Karabacho teritorijos išspręsti.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
ES susitarė dėl Armėnijos ir Azerbaidžano pasienio stebėjimo misijos
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė išsiųsti specialistų komandą į trumpalaikę misiją Armėnijoje – su tikslu stebėti situaciją šalies pasienyje su Azerbaidžanu.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Azerbaidžanas gamtinių dujų eksportą šiemet padidino 23 proc.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
ES siunčia misiją į Armėniją padėti nustatyti sienos su Azerbaidžanu
Europos Sąjunga nusiųs į Armėniją „civilinę misiją“, padėsiančią nustatyti sieną su Azerbaidžanu, penktadienį, po Prahoje įvykusio susitikimo su Prancūzija, paskelbė tarpininkai.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
N. Pelosi apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sekmadienį apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija, praėjus kelioms dienoms po to, kai pasienio susirėmimai tarp nesutaikomų priešininkių nusinešė daugiau kaip 200 gyvybių.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
Kirgizija ir Tadžikistanas kaltina vienas kitą dėl naujų atakų prie sienos
Kirgizija ir Tadžikistanas šeštadienį vėl kaltino vienas kitą dėl ugnies nutraukimo pažeidimų prie jų bendros sienos, kur pastarosiomis dienomis kilo kruvinų susirėmimų.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
Susirėmimų Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje aukų skaičius viršijo 170
Azerbaidžanas ketvirtadienį pranešė, kad 71 jo karys žuvo per pastarąsias dvi dienas vykusius įnirtingus susirėmimus pasienyje su Armėnija.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
Prie Armėnijos ir Azerbaidžano sienos po susirėmimų laikomasi paliaubų
Prie Armėnijos ir Azerbaidžano sienos po šios savaitės susirėmimų ketvirtadienį laikomasi ugnies nutraukimo, paskelbė Jerevanas.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
Azerbaidžanas po susirėmimų sako „įvykdęs tikslus“ pasienyje su Armėnija
Azerbaidžanas antradienį pareiškė, kad baigė įgyvendinti savo karinius tikslus pasienyje su Armėnija po didžiausių kautynių tarp istorinių priešininkių nuo 2020 metų karo.
Pasaulis
KAUKAZAS
Jerevanas: per susirėmimus pasienyje su Azerbaidžanu žuvo mažiausiai 49 Armėnijos kariai
Armėnija antradienį pranešė, kad mažiausiai 49 jos kariai žuvo per susirėmimus pasienyje su Azerbaidžanu, naktį įsiplieskus intensyviausioms kautynėms tarp abiejų Kaukazo valstybių nuo 2020 metų karo dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO REGIONAS
Armėnija ir Azerbaidžanas praneša apie naujus susirėmimus pasienyje
Armėnija ir Azerbaidžanas antradienį pranešė, kad ginčijamame Kalnų Karabacho regione vėl prasiveržus smurtui įsiplieskė didelio masto susirėmimai, pareikalavę azerbaidžaniečių karių gyvybių.
NT ir energetika
ENERGETIKA
TEA: ES pastangų nepakaks išgyventi šią žiemą be rusiškų dujų
Europos pastangų diversifikuoti dujų tiekėjus nepakaks, kad šią žiemą žemynas galėtų išgyventi be rusiškų dujų, pirmadienį perspėjo Tarptautinės energetikos agentūros (TAE) vadovas, ragindamas nedelsiant imtis veiksmų mažinti paklausą.
NT ir energetika
NUSIGRĘŽTI NUO RUSIJOS
ES ir Azerbaidžanas planuoja sudaryti susitarimą dėl dujų
Europos Komisija siūlo Europos Sąjungos narėms sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, jas keičiant azerbaidžanietiškomis. Tarpusavio supratimo memorandumo su Baku projektas numato, kad Azerbaidžanas didins gavybą bei plės eksporto pajėgumus, skelbia agentūra „Reuters“.
IQ Tema
ARMĖNIJA, AZERBAIDŽANAS, SAKARTVELAS
Kaimynų nelaisvėje: Pietų Kaukazo valstybės taip ir neišsivaduoja iš regiono galybių įtakos
Turbūt sunku surasti kitas tris mažas ir viena prie kitos prigludusias valstybes, kurios būtų tokios nepanašios. SSRS sudėtyje buvusios Armėnija, Azerbaidžanas ir Sakartvelas pasižymi skirtinga kultūra, religija, politine ir ekonomine padėtimi, geopolitine vizija ir net temperamentu. Visgi jas kai kas ir vienija – tarpusavio konfliktai, taip pat didelė galingesnių kaimynių įtaka neleidžia joms pačioms spręsti savo likimo.
ŽYMA
AZERBAIDŽANAS